Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 76

Thread: Здравейте колеги,имам въпрос относно Алфа 159 1.8 mpi

  1. #61

    Default

    Разбрах, благодаря колега! Като си вържеш дневните светлини, ако си навит да направиш и на моята количка с/у необходимото отблагодаряване ��понеже грам не разбирам от това...

  2. #62
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Знае ли някой лесен способ за законтряне на коляновия вал на този екотек с цел развиване/стягане на болта на ремъчната шайба?
    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...ulley-nut.html

    Няколко варианта са изброили.... успех!
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  3. #63
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Двата сигурни варианта, които са изброили са с пневматичен гайковерт или със сваляне на картера и подлагане на дървено трупче. С първия не разролагам а второто отнема много време.

    Някои развиват болта с помощта на стартера а други тъпчат въже през отвор на свещ. И двата не ми харесват.

    Ще импровизирам нещо. Щеше да е най-лесно, ако имаше отвор за стробоскоп на кожуха на маховика, но май този няма.
    Last edited by ecotronic; 31-05-2018 at 20:19.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #64
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Двата сигурни варианта, които са изброили са с пневматичен гайковерт или със сваляне на картера и подлагане на дървено трупче. С първия не разролагам а второто отнема много време.

    Някои развиват болта с помощта на стартера а други тъпчат въже през отвор на свещ. И двата не ми харесват.

    Ще импровизирам нещо. Щеше да е най-лесно, ако имаше отвор за стробоскоп на кожуха на маховика, но май този няма.
    В темата която дадох или някоя от другите, които четох, беше споменато изрично, че няма прозорец за маховика.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  5. #65

    Default

    Mдаа, пневматичния гайковерт помага за тооолкова много неща.

    И аз доста се мъчих без, накрая се предадох и си купих. И гайковерт и компресор.

    От време на време в лидъла има седмица с пневматика и човек може да си купи много готини работи за малко пари. Сега си имам и пистолет за боядисване, и гайковерт, и всякакви накрайници...

    Помага за всичко - да си напомпиш гумите, носачите се свалят 5 пъти по-бързо с пневматичния пистоелт, продухвам си филтрите от време на време, може да си продухаш и гнездата на свещите преди да ги извадиш, за да избягат боклуците. Според мен си е една инвестиция, която си заслужава. Общо към 250-300лв ми излезе всичко, с компресора и всички екстри към него.

  6. #66

    Default

    И аз съм като тебе, като преминах 40- те се оборудвах като за сервиз + за ремонт на къщата- тия на Мария Силвестър сигурно нямат толкова инструменти и къртачи, колкото мен, а иначе правя ремонт на 1 стая на година, само банята най- ме измъди.

  7. #67

    Default

    [
    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Знае ли някой лесен способ за законтряне на коляновия вал на този екотек с цел развиване/стягане на болта на ремъчната шайба?
    Понякога, където е възможно да се приложи съм си правил това от парче здрава и достатъчно дълга шина.
    Click image for larger version. 

Name:	Без име.jpg 
Views:	41 
Size:	3.3 KB 
ID:	163778
    Last edited by lordliness; 31-05-2018 at 22:46.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #68
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Приятно съм изненадан от това, че когато я сриташ по-здраво, се изключва компресорът на климатика и после отново се включва, когато нещата се успокоят.
    Last edited by ecotronic; 02-06-2018 at 22:33.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #69

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Приятно съм изненадан от това, че когато я сриташ по-здраво, се изключва компресорът на климатика и после отново се включва, когато нещата се успокоят.

    А това как го разбираш? Изгасва лампичката на бутона или се усеща във вървежа?

    Защото и на 156-цата пише че я има тази "екстра" , но не мога да я усетя честно казано.

  10. #70
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Изгасва индикацията и се усеща в тягата. След това го прочетох и в описанието на ECU - то.
    Last edited by ecotronic; 02-06-2018 at 22:46.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #71
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Двата сигурни варианта, които са изброили са с пневматичен гайковерт или със сваляне на картера и подлагане на дървено трупче. С първия не разролагам а второто отнема много време.

    Някои развиват болта с помощта на стартера а други тъпчат въже през отвор на свещ. И двата не ми харесват.

    Ще импровизирам нещо. Щеше да е най-лесно, ако имаше отвор за стробоскоп на кожуха на маховика, но май този няма.
    Решението:



    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=97726
    Last edited by ecotronic; 09-06-2018 at 23:27.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #72
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Прави ми впечатление, че на загасен мотор педалът на спирачката е твърд, дори ако моторът е работил непосредствено преди това.

    И при вас ли е така?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #73

    Default

    ДА.

    Има някаква помпа или нещо подобно което нагнетява спирачната течност.По схема беше отпред някъде зад единият фар и ако се налага смяна на крушка на дълги светлини(конкретно на този фар зад който е кутията) и не можеш демонтираш тази кутия с помпата и тогава сменяш крушка.Може и само да я освободиш от болтовете, без да разкачаш маркучите.Сведнага след заплаване омеква.

    Не съм сигурен, защото не съм задълбавал, но мисля че като дадеш на контакт педала на спирачката омеква но много малко.До едно малко положение колкото да почувстваш че можеш да го натиснеш леко.
    Last edited by alfa racer GTA; 11-06-2018 at 11:11.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #74
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ясно

    Не се нагнетява спирачна течност, но при доста коли има възвратен клапан на входа на сервото. Предназначението му е да държи създадения при работата на мотора вакуум в сервото и след спирането на мотора. Очевидно тук такова нещо няма или вакуумът бива разтоварван умишлено след гасенето на мотора.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #75
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ясно

    Не се нагнетява спирачна течност, но при доста коли има възвратен клапан на входа на сервото. Предназначението му е да държи създадения при работата на мотора вакуум в сервото и след спирането на мотора. Очевидно тук такова нещо няма или вакуумът бива разтоварван умишлено след гасенето на мотора.
    Най-вероятно колегата си гледа от дизеловата гледна точка и визира вакуум помпата.

    Но това не отменя факта, че вакуумното усилване не трябва да изчезва веднага след гасене на двигателя. Прегледай си клапана и неговото уплътняване.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •