Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 76

Thread: Здравейте колеги,имам въпрос относно Алфа 159 1.8 mpi

  1. #1
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default Здравейте колеги,имам въпрос относно Алфа 159 1.8 mpi

    Здравейте колеги ,става въпрос за Alfa 159 1.8 mpi ,
    конкретно съм се спрял на 1.8 мпи понеже разбрах, че е опел-ов мотор, скоростната кутия каква е , и тя ли е на опел надеждна ли е? Има ли хора от форума с такава кола, и има ли някой впечатления от този двигател? Също ще помоля за повече информация относно здравината на самата 159-ка. Как е возията за нашите пътища, и всички слаби места на количката.
    Благодаря предварително
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  2. #2
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Най-обикновен екотек.Този мотор боледува от бобинни блокове и не търпи кофти свещи, след 150 000 обикновенно се превръща в маслояд особено, ако се съсипва с масло GM,иначе пък от към клапани държи на метан до над 350 000.Опелските кутии по принцип пък искат ново масълце през 50 000 иначе лоша работа,особено на скорост извън града. При мен на едно опелче две кутии умряха все извън града,верно,че съм джелатин и беше жега ,ама ....156 цата я юркам по същия начин и нищо не се случва.
    Икономичен е само,ако караш леко ,ама наистина леко.Не ми се струва подходящ за тази тежка кола,особено като има 1,9 жтд като алтернатива.

  3. #3
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Благодаря, Колега точно това ме интересуваше. Като цяло ще се газифицира за метан нямам желание.
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  4. #4
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    С метана имах впредвид,че няма ядове по главата при газифициране ,но бих ти препоръчал малко да изтеглиш предварението с аванс процесор,да е добре нахранена на газ дори и с цената на по-висок разход и да побългариш охлаждането така,че да не се стига до температура над 92-93 градуса иначе казано маркучите да са меки винаги..Ако я караш на бензин и си спокоен шофьор кой знае какво няма да стане,а и кво те бърка,че доливаш по половин литър масло на хиляда-две хиляди километра,работата е пет кинта ,караш и си свиркаш. С този мотор е така .Зимата загрява бързо,евтини ремонти ако се счупи нещо като издуха гарнитурата,части по моргите бол .Бобинните блокове карат колкото свещите,има полски по 160-180 лв. Случва се да изкарат и по 40-50 х.км.
    Last edited by 546; 27-02-2017 at 04:14.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2016
    Posts
    46

    Default

    За мен проблемът с 1.8MPI , е че нямат екстри, намерих 3 обяви в мобиле, единствената екстричка, която имаха общо 3те коли, е черният кожен салон, нито е ел. нито има подгрев, нито има втората ръчка за регулиране. Предполагам за поддръжка е изгоден, газифициран ще харчи и малко. Но аз лично бих взел предвид 1.9jtdm

  6. #6
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    С 1.8 MPI ако е на до 200-220 х.има смисъл стига да е тънкажна цената,ако е на 300-320 х. радоста ще е кратка,а над 350 х. направо ще е мъка.но при всики случаи ще е тегава извън града.С тия връщанки на километража риска не си заслужава.
    Last edited by 546; 27-02-2017 at 21:20.

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    78

    Default

    Аз карам такава 159-ка 1.8 - 140кс от 3 години почти и нямам никакви проблеми.
    като я купих беше на 69 000 купувана от Милано моторс.
    сега е на 96 и освен един разскърцан горен носач и масло нищо не съм сменявал.
    Двигателя е муден но върши работа. Масло не забелязвам да гори. за 10 000 км сваля едно деление на порд копютъра.
    Харчи ми 10 на 100 смесено. извънградско пада до 7,4/7,6 със 120
    при 140-160 отива към 8 и нагоре.

    И не е вярно че няма с екстри. мойта има и подгрев и кожен салон , мулти волан .. не е Full, но не е хептен гола. Та намират се всякакви.

    Според мен ако не държиш на ускорение си е ок!

  8. #8
    започва да се пристрастява goge_to's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by valery_ View Post
    Аз карам такава 159-ка 1.8 - 140кс от 3 години почти и нямам никакви проблеми.
    като я купих беше на 69 000 купувана от Милано моторс.
    сега е на 96 и освен един разскърцан горен носач и масло нищо не съм сменявал.
    Двигателя е муден но върши работа. Масло не забелязвам да гори. за 10 000 км сваля едно деление на порд копютъра.
    Харчи ми 10 на 100 смесено. извънградско пада до 7,4/7,6 със 120
    при 140-160 отива към 8 и нагоре.

    И не е вярно че няма с екстри. мойта има и подгрев и кожен салон , мулти волан .. не е Full, но не е хептен гола. Та намират се всякакви.

    Според мен ако не държиш на ускорение си е ок!
    Колега дай-повечко инфо за 1,8?! Хвърлил съм и аз око на една. Скаран съм с дизел втора употреба. Пък и да кажа съм еко настроен, в смисъл "изкормени" дизели да НИ тровят децата - не ща! Много любя газчицата, особено лятно време - много тънко ми ляга... та 1,8 ? 200 вдига, така че какъв и е проблема?! Та гледах една/газифицирана/, отпред скрибуца на желЕзо! Викам - верига, моя майстор/алфаджия е/:"може и да не е"! Иначе колицата много лачена. Пали "на четвърт". И парите не са и малко, дори сериозно пазарена. Дават да я карам на сервиз, но според моя човек "всичко и е занулено", а и едва ли ще му дадат да си прави опити относно скрибуцането, в смисъл да откача, развива, завива и др. подобни! Та повечко инфо какво да очаквам, като предстоящи интервенции. Колата е почти 2010 г. на 160 хил. км. Склонен съм да ги повярвам само защото е бензин, но не пречи и да са двойни!
    Благодарско предварително!

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    78

    Default

    Няма верига на 1,8 бензин с ремък е.
    Как ще провериш на колк ое релано км? Алфа нямат централизирана база данни. Трябва да отидеш там където е потдържана в италия или от където е за да ти кажат кога на колко е била ако е връщана.. Поне аз така знам. Мойта е от БГ и ходих в Милано Моторс.
    Иначе за Проблеми не знам какво да ти кажа. Аз смениг киазанчето за хидравличната течност, че беше с грешната течност (известен бъг на модела) Освен това имаше някаъв проблем с едната полусока като я купих но мисля че това е проблем свързан с двигателя.
    Само за скоростната кутия мога да ти кажа че ръчната е пълно дърво. Има 5 скорости е включва супер тегаво. Май на всички е така 159 ки .

    Има един плюс тоя мотор. С него колата е най-лека от всички 159ки. Дизеловоте двигатели по принцип са по-тежки а и от бензиновите е най-малък.(според юзър менуъла). Ма па е и най-бавната.
    Питай нещо ако се сещаш но не знам какво да ти кажа минал съм само 35 000 км нз колко мога да съм репрезентативна извадка.

  10. #10
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by valery_ View Post
    Няма верига на 1,8 бензин с ремък е.
    Как ще провериш на колк ое релано км? Алфа нямат централизирана база данни. Трябва да отидеш там където е потдържана в италия или от където е за да ти кажат кога на колко е била ако е връщана.. Поне аз така знам. Мойта е от БГ и ходих в Милано Моторс.
    Иначе за Проблеми не знам какво да ти кажа. Аз смениг киазанчето за хидравличната течност, че беше с грешната течност (известен бъг на модела) Освен това имаше някаъв проблем с едната полусока като я купих но мисля че това е проблем свързан с двигателя.
    Само за скоростната кутия мога да ти кажа че ръчната е пълно дърво. Има 5 скорости е включва супер тегаво. Май на всички е така 159 ки .

    Има един плюс тоя мотор. С него колата е най-лека от всички 159ки. Дизеловоте двигатели по принцип са по-тежки а и от бензиновите е най-малък.(според юзър менуъла). Ма па е и най-бавната.
    Питай нещо ако се сещаш но не знам какво да ти кажа минал съм само 35 000 км нз колко мога да съм репрезентативна извадка.
    Не може да нямат централизирана база!На мен от АУ ми потвърдиха сервизното обслужване точно както беше отразено в сервизната книжка.Дори се оказа, че 2013г. е сменен ДПФ , но това тук не са го знаели и са го махнали!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    78

    Default

    Ми не знам на мен така ми бяха казали...

  12. #12
    започва да се пристрастява goge_to's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by valery_ View Post
    Няма верига на 1,8 бензин с ремък е.
    Как ще провериш на колк ое релано км? Алфа нямат централизирана база данни. Трябва да отидеш там където е потдържана в италия или от където е за да ти кажат кога на колко е била ако е връщана.. Поне аз така знам. Мойта е от БГ и ходих в Милано Моторс.
    Иначе за Проблеми не знам какво да ти кажа. Аз смениг киазанчето за хидравличната течност, че беше с грешната течност (известен бъг на модела) Освен това имаше някаъв проблем с едната полусока като я купих но мисля че това е проблем свързан с двигателя.
    Само за скоростната кутия мога да ти кажа че ръчната е пълно дърво. Има 5 скорости е включва супер тегаво. Май на всички е така 159 ки .

    Има един плюс тоя мотор. С него колата е най-лека от всички 159ки. Дизеловоте двигатели по принцип са по-тежки а и от бензиновите е най-малък.(според юзър менуъла). Ма па е и най-бавната.
    Питай нещо ако се сещаш но не знам какво да ти кажа минал съм само 35 000 км нз колко мога да съм репрезентативна извадка.
    Днес я карах, въпросната хубавица. Какво да кажа, в сравнение с 2.0 т. спарк-а на 156 е направо! Иначе само това скрибуцане на метал, на празен ход. На обороти изчезва! Явно с този модел на Алфа ще се разминем. След 155 и два броя 156... От 3-4 год. съм на кантар - да купя или не?! Май ще чакам Джулия-та! Като сложим на кантара, че 2-ката на 156 с 50 коня по-малко не се дава и на 2,4 /не казвам, че я бие, но поне не отстъпва/... Пък и моята 156-ца е бая стегната и притегната. Дърта, ама бяга, всичко си и функционира и досега - 9-та година, не е казала "уморих се"!
    Благодаря, благодаря колега!

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by goge_to View Post
    Днес я карах, въпросната хубавица. Какво да кажа, в сравнение с 2.0 т. спарк-а на 156 е направо! ...
    С повече от 200 кг. нагоре и с 15 коня надолу, какво очакваш?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    78

    Default

    Така е аи имай предвид че това е най бавна 159 ка. Гледай по-мощните ако искаш да е бърза.
    И аз чакам джулията ма след 8-10 годни заопазена италианка, баба да я е карала само до магазина и задълже с бастух в багажника

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Колеги, каква е тази модификация на 1,8 MPI ?



    Мислех, че всичките са 140 HP.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •