Results 1 to 7 of 7

Thread: Странни звуци

  1. #1

    Default Странни звуци

    Здравейте,
    Преди седмица си взех алфа 156 и като цяло съм много доволен. За първи път имам алфа, така че извинявайте, че съм неграмотен.

    При подаване на контакт се чува някакъв странен звук (прилича на ангренаж малко, но не е - сменен е) и след минута изчезва.

    Другото е, че при пускане на парно/климатик се чува нещо, като въртене на моторче - сравнително тихо е, но е досадно. И парното духа топло около 10сек и след това въздуха си става студен.

    Имате ли идеи и моля да ми обяснявате като на идиот

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Здравей колега! Щеше да е хубаво да има по-точни данни за автомобила, но на първо четене си мисля, че чуваш помпата на ABS-са, като дадеш на контакт и това е нормално. Ангренажът е комплекс от елементи на мотора и не прави нищо, преди да завъртиш стартера.
    Това, с клапите на климатика показва, че модулът му е загубил настройките си по някаква причина и се ресетва при всяко пускане, търсейки наново позициите. За да спре да го прави, пробвай първо с откачане на акумулатора за няколко минути. Ако не се получи, трябва да се обучи с диагностична апаратура.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Бургас
    Age
    56
    Posts
    30

    Default

    Защо му е да стои една минута на контакт,вероятно след стартиране чува тракане от вариатора за кратко.(Поне при мен е така)
    Alfa Romeo SW 1.8 TS

  4. #4

    Default

    Ето по-точни данни: алфа ромео 156, 2.0 туин спарк, 155кс, 1997г. Имам я от няма и седмица - сменил съм всички филтри, ангренаж, водна помпа, масло, т.н.
    Утре ще пробвам да разкача акумулатора за малко. А тази помпа на абс-а нормално ли е да я чувам (ако е тя) и как да го премахна - да я сменям ли?

  5. #5

    Default

    Имам същата и не чувам никакви странни звуци... освен дюзите на ГИ как цъкат, когато е на газ

    Дори студена, няма потракване никога.

  6. #6

    Default

    По:
    1. Може да е моторчето за дроселовата клапа
    2. Може да е задръстено моторчето и датчика за температурата в купето

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by alexandarm8 View Post
    Ето по-точни данни: алфа ромео 156, 2.0 туин спарк, 155кс, 1997г. Имам я от няма и седмица - сменил съм всички филтри, ангренаж, водна помпа, масло, т.н.
    Утре ще пробвам да разкача акумулатора за малко. А тази помпа на абс-а нормално ли е да я чувам (ако е тя) и как да го премахна - да я сменям ли?
    Нормално си се чува. Няма как да я смениш. Трябва да смениш целия модул.
    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Имам същата и не чувам никакви странни звуци... освен дюзите на ГИ как цъкат, когато е на газ

    Дори студена, няма потракване никога.
    Заслушай се, като дадеш на контакт сутрин. Не е тракане, а жужене от ел.мотор.
    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    По:
    1. Може да е моторчето за дроселовата клапа
    2. Може да е задръстено моторчето и датчика за температурата в купето
    Номерът е типичен за ранните модули на климата.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •