Results 1 to 4 of 4

Thread: 146 1.3 Boxer: Въпрос относно трансмисията.

  1. #1

    Question 146 1.3 Boxer: Въпрос относно трансмисията.

    Здравейте колеги,
    Нов съм във форума, а също така съм доста неориентиран относно това кое как стои под капака, но от питане никой не е умрял. Горд собственик съм на AR 146 1.6 TS и наскоро макар и не нарочно ме челосаха и ми стропшиха бронята, маската, изкривиха гредата и ми спукаха радиаторчето на климатроника. Купихме 146 1.3 Boxer, уж със проблем във скоростната кутия (за части), да и насваляме пластмасите и да я пращаме за скрап. Момчето, от което взех колата е по-невеж и от самия мен. Няколко, уж майстори ми казаха, че е много вероятно проблем със скоростната кутия изобщо да няма, а проблемите да идват от връзките на скоростния лост със кутията (което би се оказало огромна далавера, тъй като купих цялата кола за 350лв).
    Та да си дойда аз на питането, първа и втора скорост си влизат без проблем и до там. Само тях мога да вкарам. Няма трета, четвърта, пета и задна и самите шарнирни връзки на лоста със щангичките, които влизат в кутията са разбити. Въпросът ми е дали е възможно да няма проблем в самата кутия, а проблемът да е от разбитите връзки. Долу съм приложил няколко снимки да се види нагледно. Благодаря предварително и се извинявам ако въпросът ми е глупав, просто не ми е понятно и питам. Хубав ден!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails WP_20170226_11_02_53_Pro.jpg   WP_20170226_11_03_48_Pro.jpg   WP_20170226_11_03_57_Pro.jpg  

  2. #2
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Леле! Това има по вече "свински опашки" от съвремена свинеферма. Не само връзките на жилата с лоста, самият лост изглежда зле. Дали кутията е здрава може да се разбере на канал. Дори при нормално изглеждащи жила, пак може проблемът да е в тях. Така че - да, възможно е.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #3
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    На тия коли често им се скапват жилата за превключване. Това което виждаш вътре не са щанги, а жила. Вероятно е блокирало жилото за местене лоста настрани, или пък пеперудата отдолу, която предава движението. Въпросната пеперуда се движи от лявото жило, предава движението към една къса щангичка, която мести избирача на скоростите настрани. Тя лагерува на 2 бр. иглени лагери. Седи отдолу, на опашката на скоростната кутия.
    Last edited by Bobi_33; 26-02-2017 at 21:49.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Чудно е, че въобще включва някаква скорост
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •