Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Скорости/ обороти - 156, 1.9 JTD

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    43

    Default

    Виждам че стана световен въпрос за тия минимални обороти. Написъл съм "мога да я карам" което съвсем не означава че го правя. Исках да провокирам колегата дето се вайка че не може да вдигне 70-80 на втора. При 60км. на трета скорост, моят оборотомер показва 3000об.
    Колко ли оборота ще покаже при 70-80 на втора? Ако пък това е стил на каране, както "компетентно" се изцепиха някои - " всеки сам решава как да си строши мотора".


    АлфаРомео 156 1.9жтд'2000

  2. #17
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Quote Originally Posted by търтей
    къде па сте виждали счупен колянов вал :tongue...[/url]
    Toва, че коляновите валове са здрави, не означава, че трябва да се тестват на минимални обороти
    нема да се счупи вала при ниски обороти
    да не говорим че жтд-то дросела е флай-бай-уайър та ептен нема как да се строши вала
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Age
    53
    Posts
    70

    Default

    Благодаря на всички за мненията и съветите. Екселската таблица ми е много полезна, но не разбрах дали се отнася само за коли със съответните гуми и дали е за дизели (печките като моята ).

    Почнах да схващам, че при студен двигател, както най-често се кара из София, на 2-ра трудно стигам и 60 - мъчи ме на 50/55 вече да съм на 3-та.

    Не знам, имах усещането, може и да е погрешно, че преди токовия удар от акумулатора, колата хвърчеше доста на 1-ва и 2-ра. Сега, особено като е студена и не трябва да се "ръчка", малко тромава ми се вижда. Иначе никакви индикатори не са светнали, няма някакви забележки... Може и да е от нафтата...

    Каква нафта зареждате - само от Лукойл ли?

    Поздрави!
    Alfa 156 1.9 JTD' 2000

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    43

    Default

    Аз предимно наливам нафта от Лукойл и нямам забележки. Напоследък зареждам и от Shell - v-power, но не мога да напрвя съществена разлика.
    156 1.9 жтд'2000

  5. #20
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Vraca
    Posts
    27

    Default Re: Скорости/ обороти - 156, 1.9 JTD

    Quote Originally Posted by Bobby1177
    Здравейте,

    Като взех колата и смених дебитомера, вървеше като убиец. Или на мен така ми се стори, след като слязох от стара кола и се качих на Алфата. На 2-ра скорост можеше без голяма мъка да вдигна 70-80 km/h. След това се получи някакъв токов удар - неясно как и защо акумулаторът издъхна, та вземах нов, трябваше да се изчистват грешки на ABS-a и Ръчната спирачка. Сега никакъв индикатор не показва нещо да е проблем.
    Обаче - струва ми се, че на 1-ва и 2-ра не върви толкова.
    На 2-ра на 60 km/h колата вече се мъчи, вече е 3,1 - 3,2 оборота. Дали си внушавам или това е нормално и вече свикнах с вървежа?
    На 2-ра при 60 km/h нормално ли е оборотите да скачат над 3,1...?
    Приятел,толкова прави и моята на 2- 80km/h,това и е максимума,ако няма 4ип разбира се и е 105к.с. Оба4е за теб не знам,аз на моята и наливам всякакви добаки,оби4ам да си я глезя.
    ALFA 156 1.9JTD

  6. #21
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    Ето какво прави с лекота 159-ката 2.4 като ходихме с Петко към Пазарджик ...
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    13

    Default търтей

    тайа таблица за какъв двигател се отнася. Дизел или бензин
    Алфа 156 1,9 жтд

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •