Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 69

Thread: Вътрешен фейслифт и моторизация на 156

  1. #16

    Default

    Приемливо е отзад.
    Много по-удобно и малко по-широко от Aуди А4, което ме учуди първия път като се качих...
    + че има и духалки на парното отзад, което още подобрява комфорта.
    Двама възрастни се возят съвсем спокойно отзад.
    Аз съм 1.80 и имам няколко пръста от главата до тавана, далече съм да опра.

    Моята е седан и багажника ми е малък. Още повече че съм с 50 литра газова... остава място за 2 каси бира.
    Комбито не знам как е.

  2. #17
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Furinax_BG View Post
    Благодаря на взелите участие в темата досега!

    Може ли малко инфо за багажника на Алфа 156? Знам, че комбито има по-малък обем от седана (което е странно). Дали багажника е достатъчен за едно 3 членно семейство, с потенциал за 4-ти член в близките години? Честно казано не обичам комбита, но ако имам чувството, че ако се натовари до тавана комбито ще събере повече багаж... И още, как стои въпроса с мястото за задната седалка - жена ми често предпочита да стои отзад с детето, а тя е около 170 см... Благодаря предварително!
    Багажника хич не е от големите ама на мен ми е достатъчен. Возя един чадър, една торба за пазар, пожарогасител и зимата кабели за тия дето не палят .
    Когато имам гости се е случвало да побере 3 големи куфара и това е. Алфите са правени да са красиви а не например като Акорд с врата като на хамбар.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #18
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Furinax_BG View Post
    .... Знам, че комбито има по-малък обем от седана (което е странно). Дали багажника е достатъчен за едно 3 членно семейство, с потенциал за 4-ти член в близките години? Честно казано не обичам комбита, но ако имам чувството, че ако се натовари до тавана комбито ще събере повече багаж... И още, как стои въпроса с мястото за задната седалка - жена ми често предпочита да стои отзад с детето, а тя е около 170 см... Благодаря предварително!
    По-малък е обема, защото данните са за мястото под "щората" на багажника. Ако решиш да товариш със сигурност в спортвагона ще събереш повече. Друг плюс е, че му падат и задните седалки като така можеш да пъхнеш и някой по-дълъг пакет от ИКЕА да речем (говоря от личен опит ) !

    За 3-членно семейство е ОК, но за 4-ма може би ще е на кантар работата и тогава ще се наложи да пакетираш багажа изключително рационално

    Относно мястото на задните седалки - 2ма възрастни мъже по 180см и 85-90 кг нямат проблем да си се возят, не смятам, че на жена ти ще и е тясно
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #19

    Default

    За да не отварям нова тема ще пиша тук, макар въпроса да не е съвсем по темата. При положение, че си взема чипосана кола от друг регион на България (с други табели, даречем Ст) и трябва да е пререгистрирам в СФ, КАТ ще повярват ли на записаното в талона или ще се мерят конските сили (по някакъв начин)? Това е важно защото данака над 150 е значително по-висок от този за кола под 150 коня. Благодаря!

  5. #20

    Default

    Няма как да ти измерят конските сили в КАТ.
    Не ги и интересува колко си добавил или колко са умрели за 20 години.
    Преписват квото пише в талона.

  6. #21

    Default

    Случайно попаднах на следния интересен сайт за сравнение на коли:

    http://www.zeperfs.com/en/duel10-1031.htm

    Много куриозно е, че в това сравнение на v6 срещу 2.4 jtd става ясно, че дизела бие в доускорение въпреки по-малкото си коне... Какво ли става ако има качествен тунинг?!? Очевидно големия въртящ момент си казва думата в такива случаи!

  7. #22

    Default

    Бие само на неудобни предавки.
    Какво е това 80-120 на 5-та?
    Бензина е на 2000 оборота тогава.
    Това доускорение е за трета.

    Гледай където пише "мин", това са минималните стойности на оптималните предавки.

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Бие само на неудобни предавки.
    Какво е това 80-120 на 5-та?
    Бензина е на 2000 оборота тогава.
    Това доускорение е за трета.

    Гледай където пише "мин", това са минималните стойности на оптималните предавки.
    Така е. Но тук сравнението е между 192 коня бензин и 150 коня дизел. Пак казвам след чип тунинг тези резултати ще са доста различни...

    Въобще достойно за уважение представяне на дизела в 156.

  9. #24

    Default

    Не виждам какво те учудва или впечатлява.
    2.5 в6 има 50 коня на 2000 оборота.
    2.4 жтд има 89 коня на 2000 оборота.

    Това ти е достатъчно, за да ти е ясно какво ще се случи при едно доускорение от 60-70-80 км/ч на 5-та.
    А нюютонметрите сами по себе си нямат абсолютно никакво значение. Те са само част от сметката.

    Нагоре обаче картинката се обръща.

    А с чип тунинг не си мисли, че дизела ще стане по-бърз от 2.5

  10. #25

    Default

    Аз не твърдя, че дизела е по-бърз или нещо подобно, а и като цяло предпочитам бензиновите коли... Но! Специално при 156-цата, ми се струва, че дизела е по-добрия избор заради:

    1. По-евтиното обслужване (разбира се човек може да попадне на много издухан дизел и обратното, съответно това да не важи)
    2. Добрата динамика в диапазона, който най-често се ползва пир изпреварване (на двулентов път, с ТИР пред теб примерно)
    3. Разход на гориво в градски условия (тук е без коментар, четох някакви стойности от типа 18-19 на сто за бензина, за дизела не повече от 10)

    Ня знам, може и да греша. Просто с такива впечетления оставам след ровене из форума!

  11. #26

    Default

    1. веднъж да хвърлиш турбо и/или маховик и/или някоя дюза на дизела и се загуби файдата че ремъка ти е 20 лева по-евтин.
    2. сменяй предавките и ще имаш добра динамика
    3. газ

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    1. веднъж да хвърлиш турбо и/или маховик и/или някоя дюза на дизела и се загуби файдата че ремъка ти е 20 лева по-евтин.
    2. сменяй предавките и ще имаш добра динамика
    3. газ
    Момента е много тънък, защото няма гаранция, че нещо по-сериозно ще ти се развали на дизела, докато е съвсем сигурно, че трябва да дадеш едни 1500 лева за газ на 6-така... Както и да е! Това остава в сферата на догадките...

  13. #28

    Default

    Тука си прав, но зависи колко планираш да я караш тая кола.
    Ако ще я караш 2-3 години по 10к км може и да ти се размине да не пипаш нищо, но при по-голям пробег шанса да ти се случи нещо от гореизборените се повишава значително.
    Все пак не са нови тея коли, а и алфите не се славят като най-безпроблемните...
    А ако сложиш и чип, крайния изход вече е сигурен.

    Иначе на мен ми се струва че правиш някакви разсъждения по "картинки", които са далече от реалността. Ако ги покараш тези коли, според мен бързо ще вземеш решение.

    Аз съм карал 2.4 и изобщо не бих го предпочел дори пред 2.0 спарк.
    Трака ужасно на място по светофарите и докато паркираш и маневерираш, а в движение има неприятен турболаг. Зимата не може да загрее, а разхода е много далече от "добър" .

  14. #29
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Аз пък не виждам нищо общо между тези два двигателя,дори не откривам нито една прилика(освен марката),за да бъдат сравнявани един с друг...
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  15. #30
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Тука си прав, но зависи колко планираш да я караш тая кола.
    Ако ще я караш 2-3 години по 10к км може и да ти се размине да не пипаш нищо, но при по-голям пробег шанса да ти се случи нещо от гореизборените се повишава значително.
    Все пак не са нови тея коли, а и алфите не се славят като най-безпроблемните...
    А ако сложиш и чип, крайния изход вече е сигурен.

    Иначе на мен ми се струва че правиш някакви разсъждения по "картинки", които са далече от реалността. Ако ги покараш тези коли, според мен бързо ще вземеш решение.

    Аз съм карал 2.4 и изобщо не бих го предпочел дори пред 2.0 спарк.
    Трака ужасно на място по светофарите и докато паркираш и маневерираш, а в движение има неприятен турболаг. Зимата не може да загрее, а разхода е много далече от "добър" .
    Извинявай ама малко ми приличаш на тоя дето веднъж гледал едни хора дето ядели луканка.
    Ако си карал 2,4 от първите 136 Коньови защо мислиш че са същите като последните 150 (с чип 180) и 175 (с чипа над 200)?
    Трака ужасно и има турболаг? За разхода пък да не говорим, аз не знам кола с по-добър разход от читав 2,4 JTD
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •