Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 69

Thread: Вътрешен фейслифт и моторизация на 156

  1. #1

    Default Вътрешен фейслифт и моторизация на 156

    Здравейте,

    Интересувам се от Алфа 156 и по-точно 2.4 жтд. Разбрах, че за предпочитане са 140 и 150 кс версиите. Първото ми питане е имали такива мотори преди вътрешния фейслифт от 2002 година? Второ, как е този двигател в сравнение с 1.9 16V 150 кс (след фейслифта от 2003) по отношение на динамика/надеждност? Всякаква допълнителна информация по темата би била полезна...

  2. #2
    започва да се пристрастява Valenses's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Шумен
    Posts
    65

    Default

    2.4 140 коня е преди фейслифта. 2,4 150коня, 1,9 16v 140 коня са вътрешен фейслифт като 1,9 16v 140 коня се слага и на пълния фейслифт, а 1,9 16v 150 коня мисля, че в 156 се слага от края на 2004 нататък (но не съм 100 процента сигурен, поправете ме).
    Моторите са добри, зависи какво търсиш, и двата имат плюсове и минуси. 2,4 е с една идея по скъпи части и консумативи, но пък компенсира с необичайно якия звук за дизел. Като вървеж не мога да определя кое е по- бързото, защото 1.9 16v не съм карал, но 2,4ката приляга повече от добре на колата. Като разход на гориво мисля, че са почти еднакви според това, което гори моята и разговорите ми с други колеги, които имат 1,9 16v. Моята е 2,4 150к. версията и извънградско ми гори между 4,5 и 8 като много зависи колко натискаш, 4,5 казвам с 80-90 сам в колата иначе на нормалното ми каране около 6-6,5, градско не я карам но предполагам около 10.
    П.С- Няколко пъти ми се наложи да си карам алфата градско и е ужасна за градски условия с тея дълги скорости, на места ни за втора ни за трета, та предполагам, че 1,9ката ще е по-удобна с 6те скорости.
    Ако имаш въпроси, питай смело
    94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
    03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
    02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    П.С- Няколко пъти ми се наложи да си карам алфата градско и е ужасна за градски условия с тея дълги скорости, [/QUOTE]

    Е това изказване си е направо култово. Колега заслужаваш 5 златни малинки .....

    Интересно аз колко "страдам" след като минавам 40 - 50 км всеки божи ден из София
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  4. #4
    започва да се пристрастява Valenses's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Шумен
    Posts
    65

    Default

    Хаха. Ако може цяла касетка!
    Това е личното ми впечатление, на мен не ми е удобна тази кола много много за града, пък страдайте колкото искате
    94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
    03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
    02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2015
    Posts
    63

    Default

    Подкрепям. Често трафика се движи с 40км/ч, като на 2ра съм с прекалено високи обороти,все едно ще се състезавам, а на 3та с прекалено ниски.

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by bsks View Post
    Подкрепям. Често трафика се движи с 40км/ч, като на 2ра съм с прекалено високи обороти,все едно ще се състезавам, а на 3та с прекалено ниски.
    40 км/ч в града вие задръстване ли му казвате? Явно аз имам специални скорости, с 40 на 3 та си върви съвсем чудесно. Даже почти газ не и подавам.
    Last edited by Alexanderbb; 01-03-2017 at 19:24.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  7. #7
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    40 км/ч в града вие задръстване ли му казвате? Явно аз имам специални скорости, с 40 на 3 та си върви съвсем чудесно. Даже почти газ не и подавам.
    При дизелите сигурно е така,при мен с 40 на 4-та работи перфектно,ако трябва да ускоря бързо 3-та и т.н.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by bsks View Post
    Подкрепям. Често трафика се движи с 40км/ч, като на 2ра съм с прекалено високи обороти,все едно ще се състезавам, а на 3та с прекалено ниски.
    Странно. Моята кола е двулитров бензин със 136 коня (без турбо) и при 40 км/ч на трета ускорява безпроблемно. Ако искам бих могъл да включа и четвърта... Дизела има и турбина и не би трябвало да му представлява проблем да направи същото упражнение.

    По темата, бих искал да прочета и няколко мнения за 2.4 жтд 20 клапановия двигател в сравнение с 10 клапановия. Има една такава хубавица в мобилето, която стои от доста време и не си намира нов собственик:

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...2&slink=21faet

    Изобщо фактът, че се продават много 1.9 и 2.4 20V, а не толкова 2.4 10V ме кара да си мисля, че последните са по-добри и хората не си ги продават...

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Furinax_BG View Post
    Странно. Моята кола е двулитров бензин със 136 коня (без турбо) и при 40 км/ч на трета ускорява безпроблемно. Ако искам бих могъл да включа и четвърта... Дизела има и турбина и не би трябвало да му представлява проблем да направи същото упражнение.

    По темата, бих искал да прочета и няколко мнения за 2.4 жтд 20 клапановия двигател в сравнение с 10 клапановия. Има една такава хубавица в мобилето, която стои от доста време и не си намира нов собственик:

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...2&slink=21faet

    Изобщо фактът, че се продават много 1.9 и 2.4 20V, а не толкова 2.4 10V ме кара да си мисля, че последните са по-добри и хората не си ги продават...
    За коли на тия години всичко си е индивидуално. По-важно е как е подържан съответният екземпляр
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  10. #10

    Default

    Още един бърз въпрос... Някъде из форума четох, че 2.4 жтд 20V имат проблем със скоростната кутия. Може ли малко повече инфо относно това? Докато сме на темата, бих се радвал и на малко информация за бензиноватa 2.5 V6 24V. Благодаря предварително!

  11. #11
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Furinax_BG View Post
    Странно. Моята кола е двулитров бензин със 136 коня (без турбо) и при 40 км/ч на трета ускорява безпроблемно. Ако искам бих могъл да включа и четвърта... Дизела има и турбина и не би трябвало да му представлява проблем да направи същото упражнение.

    По темата, бих искал да прочета и няколко мнения за 2.4 жтд 20 клапановия двигател в сравнение с 10 клапановия. Има една такава хубавица в мобилето, която стои от доста време и не си намира нов собственик:

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...2&slink=21faet

    Изобщо фактът, че се продават много 1.9 и 2.4 20V, а не толкова 2.4 10V ме кара да си мисля, че последните са по-добри и хората не си ги продават...
    Според мен с десет клапана мотора е по здрав....всяко междинно производство е стъпка към по нов модел от марката, което търпи промени след време......
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #12
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Furinax_BG View Post
    Още един бърз въпрос... Някъде из форума четох, че 2.4 жтд 20V имат проблем със скоростната кутия. Може ли малко повече инфо относно това? Докато сме на темата, бих се радвал и на малко информация за бензиноватa 2.5 V6 24V. Благодаря предварително!
    2.4 jtd 20v - "Проблемът" е, че ползват опеловата кутия (в пъти по-скъп комплект съединител и маховик сравнено с дизелите, използващи "алфови" кутии - 1.9 jtd 8в/16в).

    2.5 V6 24V ->
    Плюсове: здрав мотор, хубав звук

    Минуси : гори, колкото 3.0 и 3.2 V6 24V (МНОГО), но върви значително по-малко от тях; сравнително скъпо обслужване - ремъци, ролки, водна помпа и прочие консумативи; препоръчително е кола с този мотор (Арезе/Бусо) да не попада в ръцете на средностатистическия "чичо Манчо" от кварталния гараж "Х"
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    2.4 jtd 20v - "Проблемът" е, че ползват опеловата кутия (в пъти по-скъп комплект съединител и маховик сравнено с дизелите, използващи "алфови" кутии - 1.9 jtd 8в/16в).

    2.5 V6 24V ->
    Плюсове: здрав мотор, хубав звук

    Минуси : гори, колкото 3.0 и 3.2 V6 24V (МНОГО), но върви значително по-малко от тях; сравнително скъпо обслужване - ремъци, ролки, водна помпа и прочие консумативи; препоръчително е кола с този мотор (Арезе/Бусо) да не попада в ръцете на средностатистическия "чичо Манчо" от кварталния гараж "Х"
    Благодаря за инфото. Значи 20V отпада и ще се насоча към 2.4 10V или 2.5 V6 (3.0 и 3.2 практически не се предлагат на нашия пазар). Гледах ангренажен комплект за тези два мотора и за дизела цената е 250-300 докато за V6 e към 600 лева...

    От друга страна пък дизелака ще има нужда от качествен чип за да стигне вървежа на бензина, т.е нещата са горе долу на кантар... Доста трудно решение имайки предвид, че колеги се опитват да ме откажат от 156, защото била много чуплива. Баща ми пък още си кара една 155 1.7 ТС и твърди, че приказките за надеждността на Алфа като цяло са митове... Та и аз се обърках вече!

  14. #14
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Furinax_BG View Post
    Благодаря за инфото. Значи 20V отпада и ще се насоча към 2.4 10V или 2.5 V6 (3.0 и 3.2 практически не се предлагат на нашия пазар). Гледах ангренажен комплект за тези два мотора и за дизела цената е 250-300 докато за V6 e към 600 лева...

    От друга страна пък дизелака ще има нужда от качествен чип за да стигне вървежа на бензина, т.е нещата са горе долу на кантар... Доста трудно решение имайки предвид, че колеги се опитват да ме откажат от 156, защото била много чуплива. Баща ми пък още си кара една 155 1.7 ТС и твърди, че приказките за надеждността на Алфа като цяло са митове... Та и аз се обърках вече!
    Слушай "старото куче". Аз се "родих" откакто си взех 156-цата. В сервиз влиза само за сезонно обслужване и за нещастие, след "спирането" в мен на някой глупак, на три пъти.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  15. #15

    Default

    Благодаря на взелите участие в темата досега!

    Може ли малко инфо за багажника на Алфа 156? Знам, че комбито има по-малък обем от седана (което е странно). Дали багажника е достатъчен за едно 3 членно семейство, с потенциал за 4-ти член в близките години? Честно казано не обичам комбита, но ако имам чувството, че ако се натовари до тавана комбито ще събере повече багаж... И още, как стои въпроса с мястото за задната седалка - жена ми често предпочита да стои отзад с детето, а тя е около 170 см... Благодаря предварително!

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •