Results 1 to 4 of 4

Thread: Вибриращо странично огледало

  1. #1
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default Вибриращо странично огледало

    Здравейте колеги! Искам да попитам, дали някой от вас се е сблъсквал със следния проблем: при висока скорост огледалото от страната на шофьора вибрира много неприятно. Въпроса ми е, дали да се опитвам да свалям стъклото или направо да търся от някъде цяло огледало с механизъм. Също така, как точно се сваля стъклото и има ли голям шанс да се счупи при демонтажа? Има ли вероятност вибрациите да идват от механизма за движение? При двете крайни положения, вибрацията изчезва, при средно положение (както най-често се използва) е нетърпимо при скорост 70км/ч +.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    60

    Default

    Отлепено е стъклото от основата. Сваляш внимателно само стъклото лепиш с лепило и няма вече вибрации.При мен беше така.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm;Alfa Romeo 156 1.8 T.S.ex, Alfa Romeo 146 1.4 T.S.ex

  3. #3
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Колега, а как точно да го сваля, че да не го строша? Мерси аз информацията

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    78

    Default

    Завърташ стъклото максимално към колата. Така се пучава луфт между огледалото и пластмасата. после леко с пръсти путаш. Те са на щипки, пластмасови. Аз сменях стъклото щото се бяха счупили някой от щипките. Може и при тебе да е така . ако не е стабилно огледалото (стъклото) като го натискаш в краищата и се мандахерца може да е закачано и да са се счупили щипките.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •