Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Въпрос за твърдостта на пружини при Sportwagon

  1. #16
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Не мисля че толкова голямо клякане е нормално? Каква ти е гумата че да ти опре в подкалника? Иначе бих препоръчал на всички чувстващи странично люлеене на колата, преди да се впуснат в скъпи замени да идат да си проверят настройката на колелата
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Бургас
    Age
    56
    Posts
    30

    Default

    Ако си с по-големи гуми от предписаните , е напълно възможно да ти суркат в калниците.Аз бях с 205 -60 -16 и суркаха при неравности,сега сложих 205 -55 -16 и няма проблем.
    Alfa Romeo SW 1.8 TS

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    74

    Default

    205/55/R16 летни (джанти от модела) и 195/65/R15 - и при двата вида гуми има посоченият ефект.

    Дори с R16-ките с един човек отзад и малко багаж ( палатки + дрехи ) се усещаше.

    Което ме навежда на мисълта, че не зависи от гумите/джантите, а си е от окачване/амортисьор/пружини.
    Кое точно вече...не знам как да разбера. С теста "люлеене" за мен има нещо в амортисьорите, според тресачка няма, след преглед на окачването човек каза, че е "просто мека,за да вози комфортно"; според приятел-любител са амортисьори, според други са пружини...

    Общо взето няколко различни теории има и едната не изключва другата (амортисьори + пружини)
    156 Sportwagon 1.9JTD

  4. #19

    Default

    Амортисьора се тества лесно, натискаш надолу колата колкото можеш и пускаш рязко, колата трябва да се изправи и да спре, не трябва да слезе надолу и да се залюлее.
    Амортисьора стои в позицията в която го оставиш, няма как да е причина да ти опира гумата, пружините са. Моята я товаря здраво като тръгнем на море, седан, направо ляга по корем и нищо не опира, гумите са 205-55-16
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #20
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Лорда е прав. При мен не опира, но когато я натисна надолу и пусна не се спира веднага а се люшка веднъж леко. Струва ми се, че амортесьорите ми са по "меки" отзад. На една от сбирките се видяхме с едно момче с готинa 156 SW и при него задницата си беше доооста по-твърда, макар, че каза че е със спортно окачване. Но при него не можеше дори да клекне като я натиснеш.
    Та явно при теб може да са пружини...
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  6. #21

    Default

    Ако ти се занимава пробвай с някои от тези буфери,гледам че ги ползват колеги...скоро ще разбера струват ли си 25-те лева.

    Мога да ти дам още жокери,ако решиш....но все пак е закърпване на положението...по-скоро в твоя случай замазване
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20170303-202314.jpg  
    Last edited by undy; 03-03-2017 at 20:35.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    74

    Default

    Благодаря за отговорите.

    Че ще се сменят неща - ще се сменят. Въпроса е кое е, макар така като чета ще са пружини + 'меки' амортисьори. Защото амортисьорите задните не спират веднага - имат леко колебливо движение. Поне при сравнение с друга кола до нея. Макар че не е сериозно движение, вероятно са 'тръгнали'

    Едит : ако някои може да помогне с информация - има ли значение към какви нормални ( не pro-kit eibach ) пружини ще се избере ? От моят скромен опит засега е малко късмет какъв after market продукт ще се вземе, но все пак да попитам.
    156 Sportwagon 1.9JTD

  8. #23

    Default

    Ами хващаш едни ,които са ти по джоба и да са за спортвагон,това е.За амортисьорите се отнася същото.Аз си купих наскоро нови задни пружини Spidan...амии,пружини като пружини.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #24
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    От афтърмаркет пружините - Kayaba - 55лв за бройка са, амортисьорите им също са топ качество

  10. #25
    фи фи перото coca-cola's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Кърджали
    Age
    46
    Posts
    236

    Smile

    Ама го хвърлихте във филма с айбаси,kw-та,конита и про4иеи след това като пак застържат ко праим минаваме на 13-ки или режем явно калниците.Смени си буферните тампони на амортисьорите и не се занимавай с глупости.А това 4е като ка4иш 3-ма отзад дупето и висва свиквай така са вси4ки.Успех

  11. #26
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    И за какво да ги сменя тези тампони, колега? Точно тези тампони, ако не тропат не се пипат, защото всичко, освен оригинала е боклук и не кара много!

  12. #27
    фи фи перото coca-cola's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Кърджали
    Age
    46
    Posts
    236

    Default

    Като махнеш прахоулавителя на амортесьора ще разбереш за кои тампони говоря.Те не тропат късат се от оф роуд пътищата ни.

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by coca-cola View Post
    А това 4е като ка4иш 3-ма отзад дупето и висва свиквай така са вси4ки.Успех
    Кои всички,колега?....на мен и на много други колеги задницата не ни е правила номера.Нито ми е клякала,нито ми е опирало нещо,слагал съм други пружини за да я сваля още надолу.

    Quote Originally Posted by coca-cola View Post
    Като махнеш прахоулавителя на амортесьора ще разбереш за кои тампони говоря.Те не тропат късат се от оф роуд пътищата ни.
    И как тези дунапрени ще предотвратят клякането в случая?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #29
    фи фи перото coca-cola's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Кърджали
    Age
    46
    Posts
    236

    Default

    Колегата не иска да я сваля а иска като ка4и 3-ма 4овека отзад да не висва.Твоята не кляка ли как мислиш освен ако не си със нивомат.А за тия дунапрени с ножката се махат много лесно или из4акай да се скъсат и ще разбереш.

  15. #30

    Default

    ...няма смисъл...
    Last edited by undy; 07-03-2017 at 10:21.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •