Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: СМЯНА ДЖАНТИ/Летни-Зимни/

  1. #1
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default СМЯНА ДЖАНТИ/Летни-Зимни/

    Идеята ми е следната:
    Изпадна ми оферта на ето тези джанти дето е сама на снимката, моите са като тези дето са 4 на снимката !И тези дето съм избрал и старите са 17"-ки
    Та идеята-старите да им сложа зимни гуми а тези дето съм харесал да им прехвърля летните гуми
    Какво мислите за това, добра идея ли е ?

    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Защо да не е добра идеята? Ако новите джанти, са здрави и не са криви. Пък и изглеждат много добре, с емблемата на Алфа в средата.
    На другите сложи зимните и после само сменяш. Дето се вика, сам ще си смениш гумите зимата.

  3. #3
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Защо да не е добра идеята? Ако новите джанти, са здрави и не са криви. Пък и изглеждат много добре, с емблемата на Алфа в средата.
    На другите сложи зимните и после само сменяш. Дето се вика, сам ще си смениш гумите зимата.
    Понеже много за зимни 17" не би ми препоръчали такива !Първо мислех да взема железни джанти,понеже така и така нямам зимни гуми.Но тази идея ми се вижда по добра,та затова и питам
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  4. #4

    Default

    Аз точно така бих направил.И зиме и лете да ти радва окото.
    Железа НЕ.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Аз точно така бих направил.И зиме и лете да ти радва окото.
    Железа НЕ.
    И аз съм на същото мнение!
    Не му мисли много, джантите са яки!Аз 156-цата като и сложих 17-ки от GT, после не исках да я погледна с други!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  6. #6
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Аз точно така бих направил.И зиме и лете да ти радва окото.
    Железа НЕ.
    Точно казано,да те радва окото !Аз ги гледам тук на някой Алфи 147 с железни джанти и такива алуминиеви 15"-16"-ки, грозна работа с една дума
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  7. #7

    Default

    Ако можеш да преглътнеш високата цена на гумите 17ки, лошата возия, повишения разход , влошената динамика и ускореното износване на окачването... сигурно си струва

    Mного минуси се събраха май, а плюса е само визия...
    Аз 156/147 бих карал само с оригинални 15ки и 16ки, особено по ужасните български пътища.

  8. #8
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Ако можеш да преглътнеш високата цена на гумите 17ки, лошата возия, повишения разход , влошената динамика и ускореното износване на окачването... сигурно си струва

    Mного минуси се събраха май, а плюса е само визия...
    Аз 156/147 бих карал само с оригинални 15ки и 16ки, особено по ужасните български пътища.
    Това са неща който не са за тая тема !Аз я взех с алуминиеви джанти 17" тез на втората снимка!Идеята е,че тази година няма да мога да си ида в топлите месеци,и ще хване първия в който трябва да си с зимни гуми !Та затова,иначе по долу от 17"-ки няма се минава.Така,че ще избера едни зимни за по 150 лева бройката и така,няма се изхвърлям за такива за по 240 лв. парчето
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #9

    Default

    Не мисля че съм казал нещо, което не е по темата. Нали търсиш мнения?

    Иначе "новите" които искаш да вземеш ми харесват много, красиви са, но не знам каква марка са и какво им е качеството... дано не излязат някакви меки кашкавали, които да изправяш всяка година.

    А "старите" които имаш, според мен са едни от малкото грозни оригнални джанти на тея алфи. Също са и много тежки.
    Карай си ги като искаш. Аз на твое място бих ги продал, и бих си взел едни оригинални 16ки за зимни.

    За разнообразие. Половин година ще си караш колата по-красива, половин година ще караш с по-добра динамика, возия и разход. А и ще ти е по-евтино с гумите.

  10. #10
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не мисля че съм казал нещо, което не е по темата. Нали търсиш мнения?

    Иначе "новите" които искаш да вземеш ми харесват много, красиви са, но не знам каква марка са и какво им е качеството... дано не излязат някакви меки кашкавали, които да изправяш всяка година.

    А "старите" които имаш, според мен са едни от малкото грозни оригнални джанти на тея алфи. Също са и много тежки.
    Карай си ги като искаш. Аз на твое място бих ги продал, и бих си взел едни оригинални 16ки за зимни.

    За разнообразие. Половин година ще си караш колата по-красива, половин година ще караш с по-добра динамика, возия и разход. А и ще ти е по-евтино с гумите.
    Имах предвид за извън темата за динамиката,разхода тежина такива работи.Но хайде да обсъдим и това
    Грозни хубави не бих ги продал,по принцип не си продавам нещата дето са перфектни !Според теб искаш да взема на някой кривеняците 16"-ки щото той е минал на 17"-ки
    П.П
    Да и ако се мина с "новите" и са кашкавалени ще ги продам и ще си остана с старите дето не се кривят лесно.Схващаш ли що не продавам нищо хей така за да избия едни пари
    Last edited by eproHD; 02-03-2017 at 15:56.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  11. #11
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Идеята ми е следната:
    Та идеята-старите да им сложа зимни гуми а тези дето съм харесал да им прехвърля летните гуми
    Какво мислите за това, добра идея ли е ?
    Quote Originally Posted by Ghostface86
    Дето се вика, сам ще си смениш гумите зимата.
    Абе аз навремето си го мислех, но погледнато от финансова гледна точка за мен не е рентабилно!

    Примерно смяна на 4-ри гуми с баланс е 40-50лв. в зависимост от размера. Едни добри джанти 17-ки са 350-400лв.
    Като се направи сметката ще си избиеш джантите след 3-4години, ама ще се изгърбиш пред блока.

    За мен по добрия вариант е да се кара с едни джанти! Ама аз така съм си го решил, парите са си твои и си ги харчиш както ти си прецениш, това никой не може да го оспори
    Last edited by Friday; 02-03-2017 at 16:07.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  12. #12
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    Абе аз навремето си го мислех, но погледнато от финансова гледна точка за мен не е рентабилно!

    Примерно смяна на 4-ри гуми с баланс е 40-50лв. в зависимост от размера. Едни добри джанти 17-ки са 350-400лв.
    Като се направи сметката ще си избиеш джантите след 3-4години, ама ще се изгърбиш пред блока.

    За мен по добрия вариант е да се кара с едни джанти!
    В България толкова ли струват 300-400 лева 17"
    Тези дето съм избрал са 500€-тук може и да се мина !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  13. #13
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Толкова струват втора ръка, като ги докарат от вас
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  14. #14
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    Толкова струват втора ръка, като ги докарат от вас
    А така може !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  15. #15
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Е не върви за кола дето струва 2000лв да сложим джанти за 1000лв., ако ме разбираш
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •