Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Ще купувам 145 боксер-обикновена газова

  1. #16
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Рейс Лоджик знаеш ли какво е, какво представлява?
    Не.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  2. #17
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Не.
    Една от най-точните измервателни техники. Ползва се в състезателни автомобили. С такова нещо съм си мерил 33-ката. На над 250 000 км беше мотора. Колата даде около 11 сек от 0 до 100 км/ч. С по-големи спирачки от фабричните, по-тежка от фабрична, по-тежки гуми и джанти, боклуци в багажника, АГУ, което е допълнително тегло и т.н. Колата по сполмен я дават като нова от 0 до 100 за 9.9 секунди. А иначе по скоростомер ги парви с около секунда 100-те. Но той лъже, както и почти всяка друга кола.
    Това са моите аргументи. А теорията е относително нещо.

    Ще подчертая, че въпросната 33-ка беше с Бош инжекцион, с МАП сензор. АГУ-то беше обикновенно, с плочка, без аванс процесор.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #18
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Една от най-точните измервателни техники. Ползва се в състезателни автомобили. С такова нещо съм си мерил 33-ката. На над 250 000 км беше мотора. Колата даде около 11 сек от 0 до 100 км/ч. С по-големи спирачки от фабричните, по-тежка от фабрична, по-тежки гуми и джанти, боклуци в багажника, АГУ, което е допълнително тегло и т.н. Колата по сполмен я дават като нова от 0 до 100 за 9.9 секунди. А иначе по скоростомер ги парви с около секунда 100-те. Но той лъже, както и почти всяка друга кола.
    Това са моите аргументи. А теорията е относително нещо.

    Ще подчертая, че въпросната 33-ка беше с Бош инжекцион, с МАП сензор. АГУ-то беше обикновенно, с плочка, без аванс процесор.
    Моите аргументи са, че всичко при мен е субективно и теоретично. Колко тежи 33 - ката, колко коня е 1,7 при нея. колко е допустимата грешка на рейслоджика? Всичко това - в случай че на някого му се смята. А накрая ще трябват данни за разход на газ и бензин. Каква е целта?
    Аз не съм състезател, не ме интересува за колко ще вдигна от 0 до 100, нито ме вълнува колко "коли" ще ми направят за 400м. Наблюдавам дали със смесител ще се ускоря от 50 до 90 за същото разстояние на "Аксаковският баир", както и без смесител, е ... има разлика, поне 150м. Да осъзнавам че е относително, кое не е? А инак, при развито "кранче на газта" и с ТАП на 6 градуса, 1.6/146 направо се "изстрелва" по същият баир.
    Но разход на газ - 12/100 според мен е неприемлив.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  4. #19
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Кое кранче развиваш,колегаТва на маркуча ли,или бараш и изпарителя...Или най добре да не я барам

  5. #20
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Това на маркуча, но не бих го връткал без сериозна причина. На ваше място бих "отскочил" до Роби за настройка и колкото - толкова. Играх си, докато се опитвах да си направя ТАП, след това я водих на настройка и не я барам.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #21
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Това на маркуча, но не бих го връткал без сериозна причина. На ваше място бих "отскочил" до Роби за настройка и колкото - толкова. Играх си, докато се опитвах да си направя ТАП, след това я водих на настройка и не я барам.
    Колега, тази боксер-газова тема стана интересна.
    Какъв е разхода на твоята кола във Варна?
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  7. #22
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by markoff View Post
    Колега, тази боксер-газова тема стана интересна.
    Какъв е разхода на твоята кола във Варна?
    Меренето на разход в град е абсурдно. По един и същ маршрут с разлика само час във времето се постигат резултати м/у 10 и 16/100. Извънградско 9/100 е приемливо и пак е относително, силно зависи от "натискането:, трафикът и релефът. М/у другото, ако подбера маршрут и време, във Варна съм сигурен че ще постигна и 20/100 разход.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  8. #23
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    А да попитам колеги.. така наречените кихалки, при обикновена газова на боксерите 145/6 къде е най-подходящо да се монтират и необходими ли са ако все пак е читава запалителната система и не би трябвало да върне газ?
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Кихалката с обикновена газова е силно препоръчителна. Днес всичко е ОК, но утре не е ясно и така не знаеш, кога ще думне.
    Не съм запознат с конкретния мотор, но принципно кихалката се монтира максимално близо до смесителната плочка (след нея по посока на пътя на въздуха). В случай, че дебитомерът е след нея - непосредствено след него.

    Накратко - изхожда се от съображението, че кихалката пази това, което е преди нея.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Мерси колега. При първа възможност ще отскоча до Робигаз да се направи това, че е много досадно 2 кутии чупя вече...
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  11. #26
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Кутията и на моя въздушен филтър е потрошена и лепена...и не видях да има "кихалка",докато я карам на газ ,все още не ми е гърмяла.Паля на бензин и я карам около километър и повече,минавам на газ,преди да я загася пак минавам на бензин.Иска ми се да й сменя свещи и кабели,макар,че не ми прекъсва,но ме е страх от ментетаНа бензин е доста динамична,и някак си рязка-боксера доста ми хареса,макар че не е от най силните версии.Но все пак моторите на 116-та серия си ми остават слабостОсобено карбураторните,то не че и от 105-та има разлика де

  12. #27
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Свещите аз си ги смених профилактично, сложих НЖК японски, няма ядове. Има и други хубави и там ментета май по-трудно. Ама с кабелите е голям филм...чисто нови кабели ми прехвърчат искри от изолацията към корпус... Върнах си старите и с тях няма ядове. Само се загледах, че преди края на кабела, който се слага в бобината пишеше Фиат/Ланча, тоест май са си фабричните. И са номерирани, кой кабел за кой цилиндър е. Така, че търси си фабрични май е най-добре, ако се намират въобще..
    Last edited by bobi1997; 08-04-2017 at 10:17.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  13. #28
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Миналата година, купих кабели от александър ауто и нямам оплаквания.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  14. #29
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Понеже е с газова,за дюзите дали е добре няква добавка да слагам в бензина.За дизела ползвах на Кастрол ТДА,бех доволен докато не я спряха от производство.Гледам че имат и за бензина-ТБА.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •