Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Проблем : Част паднала върхy долният носач Alfa 156

  1. #1

    Default Проблем : Част паднала върхy долният носач Alfa 156

    Здравейте, днеска закъсах с колата и трябаше пътна помощ да ме извлече от пътя
    Както си карах чух шум желязо в желязо и съответно веднага спрях..
    Махнах гумата и какво се оказа прикачам снимки:

    И немога да си обесня какво точно е станало, че тази част (не и знам името...) е паднала върху долният носач... и се вижда, от какво се е получило трииенето желязо в желязо...

    Някой някакви идеи?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20170305_154027.jpg   IMG_20170305_154031.jpg   IMG_20170305_154041.jpg  

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Мисля, че висящият лагер на полуоската се е предал.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Мисля, че висящият лагер на полуоската се е предал.
    Там висящ лагер няма. Тампона на двигателя е припаднал и карето е опряло на носача. Отвреме на време е хубаво да се сменят разни неща, иначе се получава така. Нещо и носача ми се струва неестествено, но може да е от снимката.
    Last edited by thecleaner; 07-03-2017 at 18:26.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #4

    Default

    Цял двигател е паднал върху носача......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by bombev View Post
    Здравейте, днеска закъсах с колата и трябаше пътна помощ да ме извлече от пътя
    Както си карах чух шум желязо в желязо и съответно веднага спрях..
    Махнах гумата и какво се оказа прикачам снимки:

    И немога да си обесня какво точно е станало, че тази част (не и знам името...) е паднала върху долният носач... и се вижда, от какво се е получило трииенето желязо в желязо...

    Някой някакви идеи?
    Леле, колега, кой я сервизира тази кола?!
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Няма се плашиш....обади се на thecleaner (модераторчето ) за съдействие, и си ти.....на първо време един тампон, маншон за карето....е може и да излезе още нещо...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by bombev View Post
    Здравейте, днеска закъсах с колата и трябаше пътна помощ да ме извлече от пътя
    Както си карах чух шум желязо в желязо и съответно веднага спрях..
    Махнах гумата и какво се оказа прикачам снимки:

    И немога да си обесня какво точно е станало, че тази част (не и знам името...) е паднала върху долният носач... и се вижда, от какво се е получило трииенето желязо в желязо...

    Някой някакви идеи?
    Кажи поне откъде си да те насочим

  8. #8
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Тампон на двигател е отишъл и се е подпряло карето на носача

    Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  9. #9
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Цял двигател е паднал върху носача......
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  10. #10
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by tuning7350 View Post
    Това пък, що за пост е....респект към ферариста....добре....кажи му го на лично.....то не е паднал целият двигател върху носача, а поне половината....и по точно от страната на скоростната кутия....
    п.п...ако той е оправил проблема е друга бира...щото не знам, а се изказвам виртуално...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #11

    Default

    Колеги прави сте, точно тампона на двигателя се предал.
    Обаче проблема е малко кофти, майстора ми каза, че болтът който захваща тампона за купето (или там където трябва да се захване...), се е откъснал и е нужно да се направи заварка за да може да се сложи новият тампон иначе в момента няма как да се захване...

  12. #12
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by bombev View Post
    Колеги прави сте, точно тампона на двигателя се предал.
    Обаче проблема е малко кофти, майстора ми каза, че болтът който захваща тампона за купето (или там където трябва да се захване...), се е откъснал и е нужно да се направи заварка за да може да се сложи новият тампон иначе в момента няма как да се захване...
    Тампона се държи на 3 болта към купето. А ДВГ-то се държи с един болт към тампона. Най- вероятно се е скъсал болта който държи ДВГ към тампона .При това положение се сваля целия тампон от купето и око не може да се развие болта сменяш целия тампон .
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  13. #13
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Това пък, що за пост е....респект към ферариста....добре....кажи му го на лично.....то не е паднал целият двигател върху носача, а поне половината....и по точно от страната на скоростната кутия....
    п.п...ако той е оправил проблема е друга бира...щото не знам, а се изказвам виртуално...
    Явно грешно си тълкувал емотикона!!! Просто се съгласявам, и потвърждавам поста му! Ако си нямаш друга работа си гледкаи виртуала!!!
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  14. #14
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by tuning7350 View Post
    Явно грешно си тълкувал емотикона!!! Просто се съгласявам, и потвърждавам поста му! Ако си нямаш друга работа си гледкаи виртуала!!!
    А бе вие майните сте като хлебарките и в интернет налазихте...ти на старото не казвай къде да гледа, защото той когато е гледал ти си спал....

    ---------- Post added at 23:36 ---------- Previous post was at 23:34 ----------

    п.п....той и ферариста, леко грешно се е изказал, ама айде....ако целият двигател се е крепил на един носач....майко мила......продължавай с респектите....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #15
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А бе вие майните сте като хлебарките и в интернет налазихте...ти на старото не казвай къде да гледа, защото той когато е гледал ти си спал....

    ---------- Post added at 23:36 ---------- Previous post was at 23:34 ----------

    п.п....той и ферариста, леко грешно се е изказал, ама айде....ако целият двигател се е крепил на един носач....майко мила......продължавай с респектите....
    Ми като няма интернет за майни , ще ползваме този за Столични
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •