Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39

Thread: Проблем със сензора и друго !!

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by alfata1971 View Post
    Майстора който чете колата ми каза ,че налягането на помпата е със 10 бара по малко след като загрее .Като достигне температура 82 градуса или затопли нафтата влиза във авариен режим и светва чека.Ако нещо съм сгрешил от думите на майстора значи той греши.Що се отнася до дюзите,работят добре и няма проблем с тях.Утре със другата помпа и след това пиша какво ще правя ако не става нищо според майстора.Все си мисля,че този път ще имам късмет
    Налягането на изхода на помпата за ниско налягане мерено ли е? Така и не разбрах, коя от двете помпи ще сменяте. Да не се окаже накрая, че всичко е заради задръстен горивен филтър или боклуци в резервоара.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32
    алфата666 alfata1971's Avatar
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Асеновград
    Posts
    34

    Default

    Сменил съм горивен,масло и маслен.Утре съм уговорил смяна на помпата на високото налягане при майстори които се занимават само със алфа и италиански коли.Засега толкова защото другото ще се разбере утре.

  3. #33
    алфата666 alfata1971's Avatar
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Асеновград
    Posts
    34

    Default

    И така ,колата хвърчи и лети !!! Без да пуши черен дим,без да гасне мотора и без да свети чека.Проблема е бил...4 бг дюзи.Обаче да ви кажа сега нещо ! !! Много е важно човек да попадне на друг човек ,който разбира (мАйстор ).Иначе ви благодаря на всички ,които ми дадохте съвет.Чакам със нетърпение да съмнение и да е яхна.Просто този мотор е много добър.Поздрави на Коко без който нямаше да се справя.

  4. #34
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by alfata1971 View Post
    И така ,колата хвърчи и лети !!! Без да пуши черен дим,без да гасне мотора и без да свети чека.Проблема е бил...4 бг дюзи.Обаче да ви кажа сега нещо ! !! Много е важно човек да попадне на друг човек ,който разбира (мАйстор ).Иначе ви благодаря на всички ,които ми дадохте съвет.Чакам със нетърпение да съмнение и да е яхна.Просто този мотор е много добър.Поздрави на Коко без който нямаше да се справя.
    Ммм, да. Само със сменяне на части на изуст не става.
    Айде много безаварийни!
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by alfata1971 View Post
    И така ,колата хвърчи и лети !!! Без да пуши черен дим,без да гасне мотора и без да свети чека.Проблема е бил...4 бг дюзи.Обаче да ви кажа сега нещо ! !! Много е важно човек да попадне на друг човек ,който разбира (мАйстор ).Иначе ви благодаря на всички ,които ми дадохте съвет.Чакам със нетърпение да съмнение и да е яхна.Просто този мотор е много добър.Поздрави на Коко без който нямаше да се справя.
    Ами проблемните дюзи се ловят с МЕС - има корекция на впръскването. Ма много хора не го гледат въобще. И как така при близо 1200 бара, 10 се оказаха фатални? А до 1450.

    И още нещо - как ще ги измериш с манометър ЕКО? Тук ниското налягане не е като при JTS

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Ами проблемните дюзи се ловят с МЕС - има корекция на впръскването. Ма много хора не го гледат въобще. И как така при близо 1200 бара, 10 се оказаха фатални? А до 1450.

    И още нещо - как ще ги измериш с манометър ЕКО? Тук ниското налягане не е като при JTS
    Кое как да ги измеря с манометър?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #37
    алфата666 alfata1971's Avatar
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Асеновград
    Posts
    34

    Default

    Не знам и не разбирам.Сега колата е перфектна.Смених дюзите със втора употреба и колата стъпва тук-там.

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Кое как да ги измеря с манометър?
    Пост №29. Преди това той говори за ВН, а и датчик за НН няма

  9. #39
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Пост №29. Преди това той говори за ВН, а и датчик за НН няма
    Говори за ВН, щото така са му казали и както стана ясно, това е било погрешно.

    В пост 31 говоря за мерене налягането на изхода на помпата за ниско налягане.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •