Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 91 to 105 of 122

Thread: alfa romeo 147 16v 150 запитване

  1. #91
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Нали това написах, че преди да го почистя имам чувстово че надуваше само на половин бар, след това вече дори на 3-та с 18ките ми присвятква ASR-а по смотания ни асфалт, това беше преди чипа. Разликата беше огромна, аз и геометрията на турбото свалях да почистя, а тя си беше чиста, явно е сменяна турбината.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  2. #92
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by bojko_25 View Post
    Защото и моя двигател няма вихрови клапи.

    Както и да е. Има ли начин да почистя колектора без да го свалям? Със спрей за почистване на сажди гледах по youtube едно клипче как почистват,но дали ще паднат саждите и какво ще стане ако паднат?
    С пластмасовият или металният колектор си?

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  3. #93

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    С пластмасовият или металният колектор си?
    Металният колектор.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 150

  4. #94

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Нали това написах, че преди да го почистя имам чувстово че надуваше само на половин бар, след това вече дори на 3-та с 18ките ми присвятква ASR-а по смотания ни асфалт, това беше преди чипа. Разликата беше огромна, аз и геометрията на турбото свалях да почистя, а тя си беше чиста, явно е сменяна турбината.

    Как е почисти геометрията на турбото? Сваля ли се лесно?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 150

  5. #95

    Default

    Това прътче на геометрията с вакума плавно ли трябва да се движи защото моето малко на степени така ли си е?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 150

  6. #96
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Написах ти, че геометрията ми беше чиста и не съм я свалял, явно турбото е сменяно не много отдавна. Колкото до лостчето, не знам и не мога да ти отговоря. Ето го бавнооборотния дизел каква грешка е записал, чух че ставало, когато вземе да влиза в червеното. Това нещо е станало на 2ра със сигурност.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20170318-104656.jpg  
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  7. #97
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Че вие чак до червеното ли ги цедите тия дизели
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  8. #98
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Тия с "приятното каране", да се опитат да си отговорят на въпроса, защо няма дизелова модификация на АР 166 с десен волан.



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #99
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Тука страшни познавачи, на двигатели има. С елементарни познания. Оня знаещия, дето разправя за загуби в трансмисията на бензинов двигател, да си скъса дипломата (ако има някаква). Бензина има загуби в топлина, за това КПД-то му е по-ниско, от дизеловия двигател. Съответно, дизелака има по-високо КПД (почти два пъти), по-малки загуби на мощност в топлина. За това и трудно загрява. Умнико.
    Не знам какви сайтове гледате, явно са за такива като вас. Дори в книжката, дизелаците са с по-добро ускорение до 100 км.
    Като прочета мнение че някой си кара дизелака, над 4000 оборота и ми става ясно. Че хал хабер си няма от това, как да кара дадена кола. И разни мнения, че дизела над 4000 оборота не вървял. Ми няма да върви, щото не знаеш елементарни неща.

  10. #100
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Тука страшни познавачи, на двигатели има. С елементарни познания. Оня знаещия, дето разправя за загуби в трансмисията на бензинов двигател, да си скъса дипломата (ако има някаква). Бензина има загуби в топлина, за това КПД-то му е по-ниско, от дизеловия двигател. Съответно, дизелака има по-високо КПД (почти два пъти), по-малки загуби на мощност в топлина. За това и трудно загрява. Умнико.
    Не знам какви сайтове гледате, явно са за такива като вас. Дори в книжката, дизелаците са с по-добро ускорение до 100 км.
    Като прочета мнение че някой си кара дизелака, над 4000 оборота и ми става ясно. Че хал хабер си няма от това, как да кара дадена кола. И разни мнения, че дизела над 4000 оборота не вървял. Ми няма да върви, щото не знаеш елементарни неща.
    Много не ти достига за да правиш дори елементарни разсъждения, камо ли да обясняваш кой и каква диплома да къса.

    Но ти продължавай да си пишеш.
    За другите не знам, но аз искрено се забавлявам.



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #101

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Бензина има загуби в топлина, за това КПД-то му е по-ниско, от дизеловия двигател. Съответно, дизелака има по-високо КПД (почти два пъти), по-малки загуби на мощност в топлина. За това и трудно загрява.
    Значи ако му сложиш една изолацийка на бензина или му влошиш охлаждането, да няма загуби от топлина, нещата ще заспят
    Дай да видим ти какви сайтове гледаш.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #102
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Човекът първо говореше за въртящи моменти, после включи турбото в сметките а сега вкара и КПД - то в бизнеса. Чудя се, кое ще е следващото. Вероятно подредбата на звездите.

    Жокер:

    Когато имаш 2 мотора с еднаква мошност, които предават въпросната мощност до колелата посредством едно нещо, наречено трансмисия и установяваш, че в единия случай мощността е 95% от тази на мотора а във втория - 80, моменталически трябва да забравиш за вида на моторите, дали са с турбо, дали са атомни...и трябва да фокусираш вниманието си върху нещото, наречено "трансмисия".


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #103

    Default

    The thermal efficiency of both gas and diesel engines is readily computed via the ideal gas law as η = 1 - (V1/V2)γ - 1. For the engines in question, the specific heat ratio of the air-fuel mixture γ is approximately 1.28. Therefore, in gasoline engines, η = 1 - (1/0.28 = 0.44, which, when adjusted for heat losses, frictional losses, and gas dynamics is reduced to approximately η ≈ 0.25 at best. In diesel engines, η = 1 - (1/15)0.28 = 0.53, which reduces to a best of η ≈ 0.36 upon adjustment.

    Я! Колегата Ghostface86 май ще се окаже прав!

    Източник: http://large.stanford.edu/courses/2012/ph240/ramos1/
    Former Alfa owner.

  14. #104
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Момчета, преди да пишете, първо почетете малко. Аз се забавлявам, когато се мъчат да ми обясняват, разлика между дизел и бензин. Без да знаят, за какво говорят. Бензиновия двигател има големи топлинни загуби, поради начина си на работа. И за това, има ниско КПД. Дизелака е с по-високо КПД, пак поради начина си на работа, коренно различен от бензиновия. Топлинните загуби (научете какво е това) са по-малки. Което се отразява и в по-трудното загряване. И двата са с вътрешно горене, ама различен метод.

    Бензиновия двигател има експлозия в цилиндрите. Дизеловия горене. Това ви е домашното, да го научите.

  15. #105

    Default

    Нещата не са толкова прости и еднозначни, дори не съм сигурен че разбирате това което цитирате
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •