Results 1 to 8 of 8

Thread: За мокета и седалките...

  1. #1

    Default За мокета и седалките...

    такаааа, обслужихме хубавицата, обаче като коте на 290хил. си има протърквания тук и там. Засега само на мокета, точно на ръба вдясно от footrest-а. Та питането ми е - някой сменял ли е мокет? Чудех се дали да не залепя една загъната ламарина върху гумата от тея които слагат отвън на Ленд Роувър - ще бъде грубо, но вечно. Чудя се дали с лепене ще стане, че не искам да дупча ламарината. Другия вариант е някой мокетаджия, ако в България въобще има такива да ми смени мокета отпред.
    Друго да ви питам - някой намирал ли си е стелки с копчета? - оригинални? Тук се предлагат само някакви грозни, черни на Петекс, а моите са сиви... С бродерия Алфа Ромео. На няколко пъти в обяви за разчастени коли виждам такива, но са все заминали, а и да не са, ще са протрити. Дори в ибей и амазон не виждам същите като моите.
    Другото, което се чудя е, понеже седалките странно защо не са от TI, дали седалките специално задните от GT стават на 147 или наистина са по-тясни? И ако стават, дали тези на GT се свалят за увеличаване на мястото на багажника? Понеже от GT седалки се намират, но от 147 TI трудно дори в ebay. Не че моите са лоши, ама като е TI, да е истинскo TI...
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  2. #2
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    1. За да смениш мокета с друг, който е здрав (от друга 147-ца донор) ще трябва бая да поразглобиш интериора.

    2. Стелки - http://shop.alfisti.net/Tuning-Styli...sso::6126.html

    3. Предните седалки от GT са еднакви с тези на 147. Задните имат разлика.

    Нагледно:

    147 ЗАДНИ




    GT ЗАДНИ

    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #3

    Default

    Благодаря, колега! Скъпички са. Ще питам и в Ауто Италия, макар че вероятно цената ще е същата. И пак са черни или твърде тъмно сиви.
    Странно, че италауто продават всякакви други боклуци, но стелки не.. В ибей май имаше някакви, подобни.
    Да, а седалките няма да се получат май. Жалко, истинска ТI за части със сиви седалки е мираж.
    Мокетът от кола донор ще е проблем, че моят е сив. А и като гледам какви гробници са по обявите за части, нищо читаво. И не знам кой би се навил да сваля мокет от кола за части.По-скоро се надявах ако може да се поправи някак. Или да му лепна една ламарина отгоре.
    Като стана дума някой слагал ли е алуминиеви сложки на педалите? Нещо качествено на разумна цена, че гледам в ибей има, ама чак 140 кинта за 3 плочици алиминий...
    Last edited by novice; 14-03-2017 at 23:04.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  4. #4
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Мокет от кола донор трудно ще намериш. От няколко години съм във форума и поне аз никаде в обяви не съм виждал да се продава мокет макар и в не добро състояние. Аз моя го прах с парочистачка и, останах много доволен
    алфа ромео 156 тс

  5. #5
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Благодаря, колега! Скъпички са. Ще питам и в Ауто Италия, макар че вероятно цената ще е същата. И пак са черни или твърде тъмно сиви.
    Странно, че италауто продават всякакви други боклуци, но стелки не.. В ибей май имаше някакви, подобни.
    Да, а седалките няма да се получат май. Жалко, истинска ТI за части със сиви седалки е мираж.
    Мокетът от кола донор ще е проблем, че моят е сив. А и като гледам какви гробници са по обявите за части, нищо читаво. И не знам кой би се навил да сваля мокет от кола за части.По-скоро се надявах ако може да се поправи някак. Или да му лепна една ламарина отгоре.
    Като стана дума някой слагал ли е алуминиеви сложки на педалите? Нещо качествено на разумна цена, че гледам в ибей има, ама чак 140 кинта за 3 плочици алиминий...
    Ето едни виждам,че питаш и за стелки !Цвета е само информативно.....
    Last edited by eproHD; 15-03-2017 at 12:10.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #6

    Default

    Да, точно тези и аз ги гледах. Цената е малко по-поносима и дизайнът не е лош, е не е семпъл, като на предните, но не е и крещящ.
    Иначе мокет не се продава, понеже самия му демонтаж си личи, че е трудоемък. Затова ще търся някой, който да го закърпи, макар че в БГ такива фирми май няма. Накрая ще отида на варианта с ламарина отгоре.
    Колега, с парочистачката предполагам си го прал както е в колата. Ама при този вариант не се ли наводнява колата, колко време му е нужно да изсъхне после, ако е лятна жега? Не съм ползвал такъв уред.
    Да питам така и така е отворена темата, някой слагал ли е алуминиеви вложки на педалите, от които да е доволен?
    Last edited by novice; 16-03-2017 at 09:01.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  7. #7
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Парочистачката сама по името сина говори,че работи само и единственно с пара. Не се мокри става леко влажно,но ако е топло навън изсъхва бързо,след това с прахосмукачка за мокро смисъл вода минаваш и ефекта е поразителен. Ако ще пробваш е добре да махнеш поне предните 2седалки за да ти е по удобно. Моята алфа не е със кожен салон и аз си пера и седалките така мога да ти кажа ,че стават като нови. Успех!!!!
    алфа ромео 156 тс

  8. #8
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    За чистене има и още по приятен и лесен начин ! Изчиствам колата отвътре добре навсякъде мокет седалки с обикновена прахосмукачка за кола, но моята е на ток и е по мощна.След това има едни спрейове за почистване на седалки и мокет.Пръскам с него навсякъде той излиза на пяна така ,че се нанася перфектно.Изчаквам да действа 10-15 минути и след това с един микрофибърна кърпа се минава всичко и се отстранява пяна която е останала навсякъде с потупване и триене.Остава се след това колата на слънце с отворени врати да изсъхне..крайния резултат е чиста кола с освежени цветове на мокет и седалки и приятна миризма вътре ! Ако седалките са пък кожени има специални мазила и също стават перфектни като нови
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •