Results 1 to 4 of 4

Thread: Алфа 166 2.4 mjet Айсин лек проблем!

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    София
    Posts
    3

    Default Алфа 166 2.4 mjet Айсин лек проблем!

    Здравейте, колеги. От известно време около 100-200 километра забелязвам странни симптоми на скоростната кутия. Докато загрее до работна температура се усеща леко почукване от 2-ра на 3-та и приплъзване от 3-та на 4-та включването от 1-ва на 2-ра и от 4-та на 5-та не се усеща дори като караш. Интересния момент е че като загрее почти нищо вече не се усеща при смяната от 2-ра на 3-та. Маслото е частично сменено около 3.5 литра преди 6000 километра като при смяната му майстора ми показа старото ,което имаше доста лайнян цвят ... Другият проблем е че и на загряла и на студена кутия ,като сменям режимите N P R D леко се разиграват леко оборотите . Дайте някакви съвети преди да тръгна да свалям кутията , мисля да направя пълна смяна на масло 9 литра и ресет на адаптациите , ако някой се е сблъсквал с подобен казус нека сподели , защото не мога да го определя , като някакъв грандиозен проблем ,но определено докато е студена не е приятна за каране . Мерси предварително!!

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Щом маслото е било много мръсно, най вероятно не се е променило много с частичната смяна?Аз бих пробвал първо нещо подобно:http://www.ivalcar.com/p/topauto-atf-speed-1000.html
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    София
    Posts
    3

    Default

    Мерси колега. Симптомите които са описали в сайта за евентуално замърсено масло 100
    % съвпадат с моите проблеми . Май нещата отиват към пълна смяна на маслото и промивка на кутията . Мисля да проверя и просволутото управление на кутията , върху което капело от радиаторчето . Само да попитам зад ICS-а ли се намира по спомени е там ?

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Yambol
    Posts
    43

    Default

    Quote Originally Posted by Gopeto93 View Post
    Мерси колега. Симптомите които са описали в сайта за евентуално замърсено масло 100
    % съвпадат с моите проблеми . Май нещата отиват към пълна смяна на маслото и промивка на кутията . Мисля да проверя и просволутото управление на кутията , върху което капело от радиаторчето . Само да попитам зад ICS-а ли се намира по спомени е там ?
    колега кажи си майла че не мога да ти пратя съобщение тук два дни се опитвам ама не се получава нещо

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •