Results 1 to 14 of 14

Thread: Алфа диагностика

  1. #1

    Default Алфа диагностика

    Здравейте на всички!
    Нов съм във форума, търсих подобна тема и не намерих.
    Извинявам се ако нещо не съм направил правилно и направо на въпроса.
    Имам алфа 147 селеспиид и искам да си взема диагностика.
    Видях, че диагностиката варира на цена от 90лв и с кабелчетата става 120, но разбрах, че има и друг начин като теглене на програма и купуване на кабел KL.
    Въпросът ми е дали и двете ще ми свършат една и съща работа или едната повече от другата и коя е най-добрата диагностика за алфа ромео в моя случай селеспиид?
    Благодаря предварително

  2. #2
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    MES има и безплатна версия, която може да четеш и триеш грешки и да следиш мисля до 3 параметъра в реално време. Според мен за обикновенния потребител това е достатъчно. А ако искаш вече и другите благинки си купуваш лиценза.
    Аз си взех евтиния кабел точно с трипозиционния превключвател и безплатната версия на MES. Имам и едно Bluetooth ELM заедно с безплатната версия на Alfa OBD на телефона, но там се свързва само с компютъра на двигателя. Този вариант е около 15лв за ELM-a.
    На мен лично ми стига, та ако стане по задълбочена беля си я водя на доФтор

    Иначе може да прочетеш и в раздел Общ Технически, стикната тема за диагностика.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  3. #3

    Default

    Според мен си вземи VAG кабел с превключвателя, ще ти бъди най-полезен. На елма има един резистор, който се маха и ти отключва и другите раздели като :

    -body
    -instument panel и т.н.
    ( не ги помня всички, но мога да погледна при интерес от някой)

    Моя ЕЛМ ( с кабел ) виждаше само двигателя,но след махането отвори всичко останало. За bluetooth версията не помня дали ставаше номера. А за МЕС има крак или по точно код, с който може да си я лицензираш.

  4. #4
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Бях се поразровил из форума и за bluetooth версията не ставаше това с махане на резистора! Иначе си е супер удобно...
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  5. #5

    Default

    едно момче ми сподели,да взема KL кабел и да си изтегля програмата MULTIECUSCAN от сайта им и готово, дали това което имат предвид под тези 120 лв не е същото само където е лицензираната версия и кабела ,който ще ми свърши работа е само този KL.

  6. #6
    Запален алфист Strahil's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    33
    Posts
    154

    Default

    С един кабел KKL(с позициите или с преходи) и MES, всичко е точно. Можеш да влезеш навсякъде. Ще ти съдейства някой от форума за инсталацията и регистрация на MES.
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD 150ps+gt2256v hybrid

  7. #7

    Default

    Мхм, благодаря!
    На мен въпросът ми беше това, дали ще стане само с кабел ККЛ или да не давам тези излишни 30 лв а направо да си взема лицензираната версия. Но щом става само с кабел и подходя софтуер е много по- добре, важното е да свърши добра работа и да не чакам на определени хора за отделени диагностики.

  8. #8

    Default

    Ще стани.. взимай смело!

  9. #9
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Купих KKL кабел с позициите, изтеглих МЕС, свързах всичко точно и когато се пробвах да се свържа с компа на 145цата ми изписа, че този автомобил иска регистрирана версия на софтуера... някакви мнения?
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  10. #10
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Има кракната версия потърси я
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by nedko87 View Post
    Има кракната версия потърси я
    Ей, хора, тази програма я пише наш приятел българин от Варна. Яни се казва. И него ли ще цакаме???

  12. #12
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Ей, хора, тази програма я пише наш приятел българин от Варна. Яни се казва. И него ли ще цакаме???
    Принципно,изобщо не е редно.Както и не е редно подобен софтуер да струва,колкото Windows,или 3 пъти по скъпо от най-добрата антивирусна.Кой кого цака?
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Принципно,изобщо не е редно.Както и не е редно подобен софтуер да струва,колкото Windows,или 3 пъти по скъпо от най-добрата антивирусна.Кой кого цака?
    Напротив колега, даже трябва да струва и повече от Windows. Защото само този който коди знае за какво става въпрос, да четеш разни документации, да четеш RFC-та и прочие. Освен това ти замисял ли си се каква е разликата между персонална операционна система (не сървърен тип такава), която се използва от един човек и МЕС, с който ако взимаш по 20-тина лева от алфисти за диагностика и си избил инвестицията за нула време?
    Last edited by dansguardian; 23-03-2017 at 20:47.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  14. #14
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Напротив колега, даже трябва да струва и повече от Windows. Защото само този който коди знае за какво става въпрос, да четеш разни документации, да четеш RFC-та и прочие. Освен това ти замисял ли си се каква е разликата между персонална операционна система (не сървърен тип такава), която се използва от един човек и МЕС, с който ако взимаш по 20-тина лева от алфисти за диагностика и си избил инвестицията за нула време?
    Склонен съм да се съглася с теб,относно сложноста на направата на този софтуер,защото не съм на "ти" с тази наука.Само бих подчертал,че от няколко години никой сервиз не ми е взел и 5 пари за диагностика(преди даже беше 30 лв.).Може би,щото станаха много,и ще отида другаде,нещо като бонус.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •