Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Проблем с долна(горна?) помпа на съединител Alfa 147 JTDm 16v / 150hp

  1. #16
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Ако педала е твърд при натиск, това може да е причината да чупиш често горна помпа. Намери някой колега със същата кола и тествай дали има разлика.
    Той трябва да е твърд на камък. Няма как да не му направи впечатление.

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Чак толкова едва ли, трябва да е тотално разбито, все на някой ще му направи впечатление . Връзката при моята е като тазобедрена става
    На всички е с "топче" отпред на оста, но ако "потъва" под голям ъгъл спрямо стените на помпата, от един момент ще подпира странично в някоя и ще се огъва спрямо тази точка. Като огъваш един детайл многократно в една точка, той се чупи именно там, вероятно около задната трета(близо до педала).
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  2. #17
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Ако е свикнал има как.

  3. #18

    Default

    Скоро смених моята горна помпа и старата стои разглобена в килера. От Алфа 147 2001г. 1.6 120к.с. Всичко й е там, смених я защото не правеше налягане в системата. Ако е същата и ще ти свърши работа ти я подарявам,само ще си поемеш доставката . Пиши на лично да се разберем.

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Той трябва да е твърд на камък. Няма как да не му направи впечатление.



    На всички е с "топче" отпред на оста, но ако "потъва" под голям ъгъл спрямо стените на помпата, от един момент ще подпира странично в някоя и ще се огъва спрямо тази точка. Като огъваш един детайл многократно в една точка, той се чупи именно там, вероятно около задната трета(близо до педала).
    Едва ли се огъва, никой няма да я направи гъвкава, ако влиза под голям ъгъл ще опира в цилиндъра и ще дере, ще има следи.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #20
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Едва ли се огъва, никой няма да я направи гъвкава, ако влиза под голям ъгъл ще опира в цилиндъра и ще дере, ще има следи.
    Ми то може и да има.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #21
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    И аз скоро сменях помпата под педала на съединителя... не бе много забавна смяната и ... гадни жабари как са го измислили!
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  7. #22

    Default

    Да завършим темата

    Оказа се, че има механична повреда на педала - от задната му страна има пластмасов елемент, на щипки към педала, който де факто се явява леглото за сферичната част на "горната помпа за съединителя".

    Съответния пластмасов елемент е спукан и при натиск се разтваря, позволявайки на сферичната част да ходи накъдето си иска. Така, лостчето опира в самия педал, протрива се(!!!) и като се изяде достатъчно материал - се чупи.

    Прилагам снимки на счупената помпа. Ако някой я иска(за части или за ремонт), мога да му я пратя. Както и се съмнявах - няма написано по нея никаква марка. Вероятно са ме метнали предния път.

    Edit: Забравих да благодаря за мненията Изключително ми помогнаха, за да насоча "баш майстора" за какво да гледа. Това плюс факта, че му висях на главата доведе до откриването на реалния проблем. Иначе пак щяха да ме претупат, както предните два пъти и след десетина хиляди километра отново да имам екстремни тръпки... Благодарско!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails SAM_6952.jpg   SAM_6968.jpg  
    Last edited by minus273dot15; 22-03-2017 at 11:06.

  8. #23
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by minus273dot15 View Post
    Да завършим темата

    Оказа се, че има механична повреда на педала - от задната му страна има пластмасов елемент, на щипки към педала, който де факто се явява леглото за сферичната част на "горната помпа за съединителя".

    Съответния пластмасов елемент е спукан и при натиск се разтваря, позволявайки на сферичната част да ходи накъдето си иска. Така, лостчето опира в самия педал, протрива се(!!!) и като се изяде достатъчно материал - се чупи.

    Прилагам снимки на счупената помпа. Ако някой я иска(за части или за ремонт), мога да му я пратя. Както и се съмнявах - няма написано по нея никаква марка. Вероятно са ме метнали предния път.

    Edit: Забравих да благодаря за мненията Изключително ми помогнаха, за да насоча "баш майстора" за какво да гледа. Това плюс факта, че му висях на главата доведе до откриването на реалния проблем. Иначе пак щяха да ме претупат, както предните два пъти и след десетина хиляди километра отново да имам екстремни тръпки... Благодарско!
    Да. Както се казва: "Крушата винаги си има опашка".
    Който не вярваше, ето го нагледно. Като струговано е.

    Ми колега, много безаварийни
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •