Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39

Thread: Тъй наречените ексцентрични болтове

  1. #1
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default Тъй наречените ексцентрични болтове

    Та някой да му се намира чертеж на това чудо

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Posts
    16

    Default

    Виж това http://members.jcom.home.ne.jp/mk-r/ От JP сектата на AF.
    За да не ровиш ти ги отделям. За съжаление няма размери. М/у другото сайта на самурайчето е добър, а и важните менюта са на ENG.
    Това е от мен и Masa san.

  3. #3
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    сори за офф-а
    един въпрос- тея болтове надежни ли са?
    няма ли голямо натоварване върху тях?
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  4. #4
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by Cvetelin
    сори за офф-а
    един въпрос- тея болтове надежни ли са?
    няма ли голямо натоварване върху тях?
    ми има натоварване като всеки друг болт
    а дали са надежни зависи каде са правени
    важното е джантата да ляга добре в главината
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  5. #5
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower
    ми има натоварване като всеки друг болт
    сигурен ли си?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #6
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    От къде,за колко и дали са надеждни.Това чудо ни разширява избора на джанти неимоверно много.СУПЕР

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  7. #7
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Добре де, дупките на джантите не са ли с почти същия диаметър като на болтовете. На чертежа се вижда ,че има голям луфт. А и главите на болтовете би трябвало да са с по-малък размер за да ги хване ключ , при положение , че стоят в страни от центъра на отвора . Някой ако е ползвал такива да сподели.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  8. #8
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    Quote Originally Posted by WhitePower
    ми има натоварване като всеки друг болт
    сигурен ли си?
    И аз щото не съм
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA
    Добре де, дупките на джантите не са ли с почти същия диаметър като на болтовете. На чертежа се вижда ,че има голям луфт. А и главите на болтовете би трябвало да са с по-малък размер за да ги хване ключ , при положение , че стоят в страни от центъра на отвора . Някой ако е ползвал такива да сподели.
    дупката не се приблжава или оддалечава от отвора в джантата.( толкова много че да опре и да не може да си вкараш ключа )конусовидната втулка е с по- голям вътрешен отвор до2-3мм, което и позволява да се намести към отворите на джантата плътно, но стои неравномерно спрямо главата на болта. кото като я притисне и я уплътнява. правят се от специална стомата устоичива на опъване и усукване 88( това го знае стугаря дето ще ти ги прави). и са си напълно надежни ако са спазени дебелината на стената на втулката.( това е точно този отвор които е по голям, за разлики в джантите до 2-3мм 4/98-4/100 става) а и да ти се скъса или развие нали има още болтове, аз лично съм карал с 3 от 4 даста време без никви проблеми
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

  10. #10
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    понеже питахе как е с болтовете,аз мойте ги напавих по чертежа и картинките които колегата погоре предостави.прилягат добре в леглото за болта на джантата,притягат добре и досега несъм забелзал да се развиват(проверявал съм)

  11. #11

    Default

    Каква е цената на комплект ексцентрични болтове? Има ли секретни такива?
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  12. #12
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Аз иам опит с такива болтове (ама бяха от Италия) закупени с джанти ОЗ 4 х 100 - болтовете си обират разликата до 4х98 и няма проблем. Аз дори си сложих секретни (не раздвижени) просто луфта на болтовете е повече от 2 мм и обира и това на секрета - първо стягаш секретния да прилепне добре и после постепенно и раздвижените и те си обират разликите - нямал съм проблеми с тях, ама болтовете са все пак от комплекта на ОЗ. (това го знам защото кашона на едната ОЗ-ка си беше в багажника на колата ми като дойде заедно с книжката с комплектацията на джантите и книжката за гърнето ми )
    Направило ми е впечетление , че тази подвижната част на тези болтове е от някакъв по различена материал (явно сте прави че има значение от каква сплав са)
    Ами това е което мога да кажа аз!!!
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  13. #13
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas
    Аз иам опит с такива болтове (ама бяха от Италия) закупени с джанти ОЗ 4 х 100 - болтовете си обират разликата до 4х98 и няма проблем. Аз дори си сложих секретни (не раздвижени) просто луфта на болтовете е повече от 2 мм и обира и това на секрета - първо стягаш секретния да прилепне добре и после постепенно и раздвижените и те си обират разликите - нямал съм проблеми с тях, ама болтовете са все пак от комплекта на ОЗ. (това го знам защото кашона на едната ОЗ-ка си беше в багажника на колата ми като дойде заедно с книжката с комплектацията на джантите и книжката за гърнето ми )
    Направило ми е впечетление , че тази подвижната част на тези болтове е от някакъв по различена материал (явно сте прави че има значение от каква сплав са)
    Ами това е което мога да кажа аз!!!
    Нали и аз бях за кратко с такива и тогава се поинтересувах и се оказа че точно ОЗ са ги измислили тия болтове.
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  14. #14
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Благодаря за разясненията .
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  15. #15
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    Quote Originally Posted by vamfan
    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA
    Добре де, дупките на джантите не са ли с почти същия диаметър като на болтовете. На чертежа се вижда ,че има голям луфт. А и главите на болтовете би трябвало да са с по-малък размер за да ги хване ключ , при положение , че стоят в страни от центъра на отвора . Някой ако е ползвал такива да сподели.
    дупката не се приблжава или оддалечава от отвора в джантата.( толкова много че да опре и да не може да си вкараш ключа )конусовидната втулка е с по- голям вътрешен отвор до2-3мм, което и позволява да се намести към отворите на джантата плътно, но стои неравномерно спрямо главата на болта. кото като я притисне и я уплътнява. правят се от специална стомата устоичива на опъване и усукване 88( това го знае стугаря дето ще ти ги прави). и са си напълно надежни ако са спазени дебелината на стената на втулката.( това е точно този отвор които е по голям, за разлики в джантите до 2-3мм 4/98-4/100 става) а и да ти се скъса или развие нали има още болтове, аз лично съм карал с 3 от 4 даста време без никви проблеми
    колега в пловдив имали представителство на OZ
    Brera 2.0jtdm 170hp

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •