Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Алфа 147 Въпроси

  1. #1

    Default Алфа 147 Въпроси

    Алфа 147 Въпроси Здравейте,

    Първо да ви споделя,че не съм истински българин и НЕ разбирам от коли,политика и футбол,така че спокойно можете да ме тролите .

    Търсех си кола около 3 часа с малко извратени параметри от сорта на до 3 000 лева и след 2003 година.И о чудо виждам един приятел монтьор,който ми правеше колата преди да замина за чужбина. Казвам му какво си търся и той ме води в една автокъща да ми показва един форд. Да ама на влизане видях КОЛАТА.
    Алфа 147 2008г 1.6 TS 105 кс на 71 000 (това не го вярвам) очукана като немска каска.Искаше ми 4 000.
    Нямаше акумулатор(спазарих го вече има) и за правене са 4 врати,предна броня,заден десен калник.
    Приятелчето ми каза,че двигателя работел нормално до тук добре.Викнах тенекиджия той ми обяви 1300 лева да купи две нови врати и да оправи другите поразии и да пребоядиса цялата кола.
    В крайна сметка-сметката е проста 3500 за колата (намали ми цената) 1300 за за външните забележки
    400 лева регистрацията и еко такса
    и около 500 лева масла андренаж водна помпа и тн.Дори не знам кое се сменя задължително.

    5700 лева

    Много искам да я взема,но парите не са ми в излишък и се чудя струва ли си... Моля ви се кажете

    Поздрави !

    П.С
    Ако съм объркал къде да постна темата,моля за извинение

  2. #2

    Default

    На 70х км колата трябва да се усеща нова. Без тропане, без луфтове, без никакви проблеми....
    Ако е така и забележките са само външни, най-вероятно си заслужава.

  3. #3

    Default

    Мен силно ме съмнява да има коли в България , и то от автокъщи, които да не са с върнат километраж. Просто обичаме да ни лъжат. Как е положението вътре?!? Пластмасите в какво състояние са, салона , дръжките, изобщо местата, които се използват най-често. Каквото и да правиш, колкото и да ти харесва, без да си я закарал на диагностика и кадърен майстор не взимай нищо. След диагностика и мнение на майстора, ако останат като проблем само външните забележки, според мен ще си струва. Поне ще е прясно боядисана най-малкото
    Last edited by zombiran; 24-03-2017 at 06:45.

  4. #4

    Default

    Вътре е много запазена.Педалите въобще не бяха изтъркани,единствените забележки бяха по кората в багажника и бутоните за ел.стъклата бяха тръгнали да се люпят.С цялата ми развълнуваност забравих да видя дали работи климатика дори . Човека заминава за Италия да си види автовоза и като се върне в края на месеца преди да му дам парите мисля да заведа,някой с лаптоп да направи диагностика.Колкото повече чета за 1.6 ТС 105 коня толкова повече се отчайвам ..

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Извинявай за директния отговор, ама ти наред ли си? Ще похарчиш общо 5700 лв за да стегнеш кола? Била тя и Алфа. Че за тия пари, ще си вземеш доста по-запазена кола и то регистрирана.
    Аз съм с този двигател, не знам какво те отчайва. Ама по-добре, си вземи друга. Продават се с фабрична газ 1.6 105 коня, за 5000 лв. И то регистрирани.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Извинявай за директния отговор, ама ти наред ли си? Ще похарчиш общо 5700 лв за да стегнеш кола? Била тя и Алфа. Че за тия пари, ще си вземеш доста по-запазена кола и то регистрирана.
    Аз съм с този двигател, не знам какво те отчайва. Ама по-добре, си вземи друга. Продават се с фабрична газ 1.6 105 коня, за 5000 лв. И то регистрирани.
    Ако не исках такива отговори,нямаше да пиша тук. Ще похарча 3500 да я купя и 2200 да я стегна и регистрирам.
    Ще излезе пребоядисана и обслужена на ниво. Ако бях сигурен със сигурност нямаше да ви занимавам с мен.

  7. #7

    Default

    Ако това е крайната цена да се приведе в изрядно външно и техническо състояние, регистрира, обслужи и т.н си заслужава. Внимавай обаче за други изненади, че може сметката да не излезе.



  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Моето мнение е, не се захващай с тази Алфа. Потърси друга, дето няма да харчиш два бона за ремонти. От кой град си?
    Виж за какво говоря
    http://www.cars.bg/c2015059

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Ако това е крайната цена да се приведе в изрядно външно и техническо състояние, регистрира, обслужи и т.н си заслужава. Внимавай обаче за други изненади, че може сметката да не излезе.
    Това е без да е гледана ходова част на подемник. Колко още може да излезе един господ(майстор) знае.
    От София съм иначе.

  10. #10

    Default

    Според мене,ама въобще не си струва.
    Това са много пари,а колата ще е бъхтана с части от други коли,които ако не се напаснат както трябва си остава един жив труп.Отделно по ховодата гаранция ще излезе нещо,ако не на момента ,то до месец(имам предвид,че няма да ти е последното за плащане в много близко бъдеще).
    Кола от автокъща,твърдо НЕ,особено в милата ни Родина.
    Но ако те влече чак пък толкова....предполагам няма да пишеш,а да си я взел.Така,че имаш време да размислиш.
    Аз не бих взел нещо,което да го чакам да заприлича на автомобил,след изчукване и подмяна да детайли.

    Няма ли снимки на таз хубусница?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #11

    Default

    Дал съм едни 200 лева капаро,но винаги ще ги преживея на фона на това да дам почти 6 000 лева. Няма снимки,защото не е качена.От автовоза я свали пред мен,за да не може да я пипат в България,което не изкл. в Италия да е обработена.

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Прежали ги тия 200 лв. Минавал съм, по тоя път. Погледнах набързо в cars за София, тази Алфа. Имаш огромен избор, ти на най-големия дарак се хендриш.

  13. #13
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Моето мнение е, не се захващай с тази Алфа. Потърси друга, дето няма да харчиш два бона за ремонти. От кой град си?
    Виж за какво говоря
    http://www.cars.bg/c2015059
    Тази кола е хубава!!! Познавам първият и собственик в България, които я обслужи и газифицира. После я продаде понеже му трябваше по-голяма кола. Преди около 3 годиния я купи по спомен за около 8000лв нов внос.
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  14. #14
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Верно ли ще дадеш 3500лв. за поломена кола. Колкото и добър да е тенекеджията дали ще я докара в заводско състояние? Както я описваш тя цялата е "уау". Сигурно ли е, че геометрията не е мръднала, само гадая...
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  15. #15
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Vasil1407 View Post
    Алфа 147 Въпроси Здравейте,

    Първо да ви споделя,че не съм истински българин и НЕ разбирам от коли,политика и футбол,така че спокойно можете да ме тролите .

    Търсех си кола около 3 часа с малко извратени параметри от сорта на до 3 000 лева и след 2003 година.И о чудо виждам един приятел монтьор,който ми правеше колата преди да замина за чужбина. Казвам му какво си търся и той ме води в една автокъща да ми показва един форд. Да ама на влизане видях КОЛАТА.
    Алфа 147 2008г 1.6 TS 105 кс на 71 000 (това не го вярвам) очукана като немска каска.Искаше ми 4 000.
    Нямаше акумулатор(спазарих го вече има) и за правене са 4 врати,предна броня,заден десен калник.
    Приятелчето ми каза,че двигателя работел нормално до тук добре.Викнах тенекиджия той ми обяви 1300 лева да купи две нови врати и да оправи другите поразии и да пребоядиса цялата кола.
    В крайна сметка-сметката е проста 3500 за колата (намали ми цената) 1300 за за външните забележки
    400 лева регистрацията и еко такса
    и около 500 лева масла андренаж водна помпа и тн.Дори не знам кое се сменя задължително.

    5700 лева

    Много искам да я взема,но парите не са ми в излишък и се чудя струва ли си... Моля ви се кажете

    Поздрави !

    П.С
    Ако съм объркал къде да постна темата,моля за извинение
    'Приятелю' купи си кола която на тебе ти харесва и прецениш,че си струва ! Не очаквай,че тук някой мишок дето никога не си виждал и никога няма да видиш на живо ще ти даде тон в живота и какво да правиш с него и къде ще си дадеш парите.
    Last edited by tonov; 25-03-2017 at 09:28.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •