Results 1 to 13 of 13

Thread: Вярно ли е?

  1. #1
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default Вярно ли е?

    Колеги дайте мнения защото ще полудея!!! Преди месец и половина,заради водната помпа прогорих гарнитурите,и едно майсторе отвори двигателя,смени помпата,гумичките на клапаните,повдигачите,и т.н.,шлайф,надуване,нови гарнитури,и я затвори,но след това започна да гори яко масло!!!Защо?Ходих на друг майстор,той свали маркуча който отвежда маслените пари ,и каза че надува много и е задрало някое бутало,и затова гори маслото и пуши като я изфорсирам над 5000об.За 1000км.,от максимума на щеката сега е под минимума.Колата е 1.4 ,boxer
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  2. #2
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Колеги дайте мнения защото ще полудея!!! Преди месец и половина,заради водната помпа прогорих гарнитурите,и едно майсторе отвори двигателя,смени помпата,гумичките на клапаните,повдигачите,и т.н.,шлайф,надуване,нови гарнитури,и я затвори,но след това започна да гори яко масло!!!Защо?Ходих на друг майстор,той свали маркуча който отвежда маслените пари ,и каза че надува много и е задрало някое бутало,и затова гори маслото и пуши като я изфорсирам над 5000об.За 1000км.,от максимума на щеката сега е под минимума.Колата е 1.4 ,boxer
    Възможно е и да е така. Но може и да не е. Ако картерното налягане е високо аз бих очаквал и "тапата" на гърловината за наливане на масло да "изхвръква". Ако задере маслообиращ сегмент обаче, и без да "надува" може да гори масло. Може и да е изскочила някоя гумичка на клапан. Какво масло наляхте?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #3
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    10w40,но от много години я карам с такова,пробвах и долях 15w40,същата работа,а отзад пуши яко над 4500-5000об.,и с едното и с другото масло. А що се отнася до капачката,загубих оригиналната(при смяна на маслото преди години,бяха "забравили" да я сложат),и сега съм с Фиатска,но тя влиза и излиза свободно и интересното е че си седи на мястото.пропуснах да кажа че маркуча за маслените пари съм го отвел под купето за да не ми прави майонеза по гърловината и плочката на фазата,защото колата я карам повечето на къси разстояния,и прави яко гняс,та същия тоя майстор каза че съм прецакал мотора така
    Last edited by pisa_misho; 29-03-2017 at 00:19.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Щом не са ти вързани картерните газове, реално не можеш да прецениш картерното налягане. Естествено, че капачката ще си стои, системата реално е отворена. При това положение обаче, по-вероятно е да гори масло през гумичка на клапан, тъй като налягането в картера ще е ниско да вкара масло в цилиндър, дори при не добре обиращ маслен сегмент. Ако вкарва масло от там, то налягането на цилиндъра трябва да е доста по-ниско от нормалното и лесно ще се хване.

    P.S. - Има едно изключение, но не ми се вярва да не е направило впечатление при ремонта, а то е такова износване, че цилиндърът да "смуче" отдолу.
    Last edited by myato; 29-03-2017 at 09:55.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post

    P.S. - Има едно изключение, но не ми се вярва да не е направило впечатление при ремонта, а то е такова износване, че цилиндърът да "смуче" отдолу.
    И в кой такт смуче отдолу
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Всеки нормален човек, който се занимава с ДВГ знае защо става така. Но сега ще почнат форумните теоритици да обясняват космически теории. А аз ще тги го кажа така, явно сериозно си я прегрял. А от сериозно прегряване се отвръщат сегментите, понякога даже се свиват и спират да си вършат работата. Просто се свиват в леглата си и нищо не обират от стените на цилиндъра.

    Другия вариант е по-лош, да са ти прецакани цилиндрите от водата, стояла с цилиндрите. При този вариант трябва да си покарал доста време с вече духнали гарнитури. При тоя вариант влиза вода в цилиндрите, гори с останалата смес и ефекта е такъв, че все едно си закарал цилиндрите на песъкоструй. Даже понякога стават елипси самите цилиндри от продължително каране.

    Но явно и майсторите са ти слаби. Но ако си дал малко пари за ремонт, не може да очакваш чудеса от майсторите.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    И в кой такт смуче отдолу
    Предположи.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Предположи.
    Предполагам, че си открил нещо ново.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Предполагам, че си открил нещо ново.
    Ми не. Физиката все още не е претърпяла фундаментални промени. Очакват се в бъдеще.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Ми не. Физиката все още не е претърпяла фундаментални промени. Очакват се в бъдеще.
    Вземи една спринцовка да придобиеш представа кое как е.
    Не трябва да пишете така все едно сте разглобили стотици двигатели, трябва да пишете- "чул съм от едни хора, прочетох някъде в интернет, обаче не знам дали е така със сигурност."
    Както беше споменато по горе, смяна на сегменти вероятно ще реши проблема.
    Last edited by lordliness; 30-03-2017 at 11:36.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Вземи една спринцовка да придобиеш представа кое как е.
    Не трябва да пишете така все едно сте разглобили стотици двигатели, трябва да пишете- "чул съм от едни хора, прочетох някъде в интернет, обаче не знам дали е така със сигурност."
    Както беше споменато по горе, смяна на сегменти вероятно ще реши проблема.
    Не знам защо си решил, че като професията ми е свързана със "спринцовки", не съм разглабял двигатели, камо ли пък виждал такива. В интернет чета за новите неща, дето още бяха в каменната ера, когато активно се занимавах с автомобили, мотоциклети и други ППС-та. Пък и все още "попипвам", стига да имам време. Оставям на страна, че дори имам и "тапии" за тези, а и други дейност.
    Като говорим за спринцовки, вземи една в пластмасово бутало. Извади го. Шкурник го по периферият и после пробвай от къде ще дръпне.
    Това, че не си вадя хляба в момента с неща, свързани с автомобилна техника, не означава че падам от Марс. От друга страна, нямам спомени да съм опитвал да налагам мнение някога. Определено не съм безгрешен, но за технически неграмотен....извинявай.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #12
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    За смяната на гумичките,повдигачите,водната помпа и гарнитурите,със шлайфа и надуването-900лв.,колко горе долу ще струва смяната на тези сигменти,и какво още ще трябва да сменя покрай тях? А,цената е с материалите
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    За смяната на гумичките,повдигачите,водната помпа и гарнитурите,със шлайфа и надуването-900лв.,колко горе долу ще струва смяната на тези сигменти,и какво още ще трябва да сменя покрай тях? А,цената е с материалите
    Не знам колко ще струва, но на една от моите коли се случи същото, прегрях я, направих ремонт на главата, домързя ме да извадя буталата, сложих главата и почна да гори по 700 на хиляда км. И Разглобих пак всичко смених сегментите и биелни лагери за разкош и сега не гори никакво масло.
    Ако правиш това, реално трябва да платиш гарнитури, сегменти и труд.
    Last edited by lordliness; 30-03-2017 at 20:43.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •