Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: Дали не е дошло време цената на 155 да започне да се качва

  1. #1

    Default Дали не е дошло време цената на 155 да започне да се качва

    Търсене e mobile.de за 155 - 18 резултата: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/se...m=0&ms=900%3B8

    Търсене в mobile.de за Ferrai Tertarrosa - 171 разултата: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/se...AGE_UNREPAIRED
    Alfa Romeo 155 2.0 16V Super

  2. #2
    Запален алфист Член на клуба s_romeo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    136

    Default

    Може, но по вероятно е като навърши 25 г. моделът. Тогава влиза в класацията на ретро автомобили и е логично цената да се повиши. Аз лично това чакам за моя silverstone
    Alfa Romeo 155 1.7TS 95g EX- ALFA ROMEO 166 2.4 JTD 02 EX- Alfa Romeo 155 1.8 Silvarstone - Alfa Romeo 166 2.4 JTD 02 ( 136 ) - Alfa Romeo Giulietta 1.4 '13 (120)

  3. #3
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by s_romeo View Post
    Може, но по вероятно е като навърши 25 г. моделът. Тогава влиза в класацията на ретро автомобили и е логично цената да се повиши. Аз лично това чакам за моя silverstone
    Моита значи е ретро вече...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #4
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Тя и моята ще стане на 25-години декември месец....но аз и дигнах по отрано цената....)...нема начин един голф -2 или -3 да е по скъп на пазара от легендата ми....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #5
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Единствените, на които значително би им се качила цената са Q4 и V6.
    И то само заради задвижването.

    Това, че един ежедневен седан с предно става на 25 години по никакъв начин няма да се отрази на цената.
    Ще трябва да изчакате мноооого докато цените се вдигнат.
    Вижте цените на култовия седан 75. Колата е на над 30 години, а цените се вдигат само на V6 и T.Spark моделите, пък и Т.Спарковете са бъкани с яка техника. Не може да се сравнява със 155.

    Много хора си мислят, че като колата им стане на 25 години и вече е ретро, може да се нареди до класиките. Това е несериозно

    Аз имам 145ца, която след 3 години става класика.
    Тъпо звучи, нали?

    Специалните модели на Алфа винаги са били много скъпи, но и винаги са се отличавали от "простосмъртните" им варианти.
    За справка 156 GTA и 156 2.0 t.spark / GTV 3.0 и GTV 2.0 T.spark / 155 Q4 и 155 т.спарк.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  6. #6
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Единствените, на които значително би им се качила цената са Q4 и V6.
    И то само заради задвижването.

    Това, че един ежедневен седан с предно става на 25 години по никакъв начин няма да се отрази на цената.
    Ще трябва да изчакате мноооого докато цените се вдигнат.
    Вижте цените на култовия седан 75. Колата е на над 30 години, а цените се вдигат само на V6 и T.Spark моделите, пък и Т.Спарковете са бъкани с яка техника. Не може да се сравнява със 155.

    Много хора си мислят, че като колата им стане на 25 години и вече е ретро, може да се нареди до класиките. Това е несериозно

    Аз имам 145ца, която след 3 години става класика.
    Тъпо звучи, нали?

    Специалните модели на Алфа винаги са били много скъпи, но и винаги са се отличавали от "простосмъртните" им варианти.
    За справка 156 GTA и 156 2.0 t.spark / GTV 3.0 и GTV 2.0 T.spark / 155 Q4 и 155 т.спарк.
    По тая логика на един френд костенурката (vw beetle от 60-те ) също не трябва да е класика щото видиш ли са направени от нея около 20 милиона и е правена само около 60-70 години.. Пък тя си е класика как става така?!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #7
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Бройката не е определяща.
    В случаят, костенурката е революционен автомобил в това, че е моторизирал масите от хора след Втората световна война та чак до края на века.
    Станал е част от бита на милиони хора и има харизмата да остане за бъдещите поколения.
    Отделно, този модел няма нищо общо с пластмасовата ера, от която е 155,Фиат Типо, Темпра, 145, ГТВ и тем подобни.

    В рядките случаи, в които машините от пластмасовата ера са достойни за класики се касае или за рядка и потентна моторизация или за безкрайната мания и отдаденост на собствениците, които вкарват пари в колите си в пъти повече отколкото струват те.
    За мое съжаление (понеже съм на мнение, че поддържана и излъскана 155 е адска гледка на пътя), това не се отнася за собствениците на 155 - за справка манияците на БМВ Е30 .

    Извинявам се на тези, които са изключение защото виждам веднъж, два пъти в годината по някоя брутална 155.
    За жалост повечето свършват на купчината скрап.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  8. #8
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Бройката не е определяща.
    В случаят, костенурката е революционен автомобил в това, че е моторизирал масите от хора след Втората световна война та чак до края на века.
    Станал е част от бита на милиони хора и има харизмата да остане за бъдещите поколения.
    Отделно, този модел няма нищо общо с пластмасовата ера, от която е 155,Фиат Типо, Темпра, 145, ГТВ и тем подобни.

    В рядките случаи, в които машините от пластмасовата ера са достойни за класики се касае или за рядка и потентна моторизация или за безкрайната мания и отдаденост на собствениците, които вкарват пари в колите си в пъти повече отколкото струват те.
    За мое съжаление (понеже съм на мнение, че поддържана и излъскана 155 е адска гледка на пътя), това не се отнася за собствениците на 155 - за справка манияците на БМВ Е30 .

    Извинявам се на тези, които са изключение защото виждам веднъж, два пъти в годината по някоя брутална 155.
    За жалост повечето свършват на купчината скрап.
    На мен лично маи ми е все тая дали ще е класика или не... Впрочем друг мои познат е и твои познат по друга линия... Тои пък има Рено, Булгаррено (+ едно 4CV)...

    На мен ми харесва линията на 155, и за това ще продължавам да я имам.. . Пък и много хора с по-нови коли се чудят това какво е и защо и как върви така...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  9. #9
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Подкрепям - всеки път като си погледна колата ми се разтупва сърцето ... Агресия, аеродинамика с чисти линии, спортна злоба - това виждам аз, и искам да продължавам да го виждам и усещам!!!

    А иначе Speeder е прав - за съжаление много от 55-ците не се поддържат и бавно и безславно отиват към Надин или Белканто.
    Настръхвам, като видя поддържана кола на пътя и не пропускам да поздравя - за последно ми се случи малко преди Габрово, и през целия останал път до Плд бях ухилен до ушите, щото и колегата ме поздрави подобаващо ...

    В общи линии въпроса не е дали МОЯТА 155 ще стане класика, а че изобщо 155 има класически модификации -
    даже две - и подобаваща спортна история
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  10. #10
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    А бе 155....спортна история няма кой знае каква.....един DTM и до там....това да не е Ланчиа Делта....155 има визия, която се отличава и пленява.....
    Дразни ме това, че ония дървен голф се търгува на по висока цена....
    п.п....сорри Мимо, че имаш и голф...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #11
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    А бе 155....спортна история няма кой знае каква.....един DTM и до там....
    Не съм съвсем съгласен - нека си припомним :

    1992 - Nicola Larini печели 1-во място в Италианския Superturismo Championship;

    1993 - Nicola Larini печели 1-во място в DTM;

    1993 - Larini е втори във FIA Touring Car Challenge - спечелилият първо място Пол Радишич с Форд Мондео в последствие (за съжаление чак през 2009г) е детрониран, защото става ясно, че Мондео-то е било с мотор 2.2л вместо разрешените два литра обем на двигателя.;

    1994 - Gabriele Tarquini печели 1-во място в BTCC (британския шампионат);

    1994 - Adrián Campos печели 1-во място в Испанския шампионат;

    1994 - Larini е трети в DTM;

    1996 - Alessandro Nannini завършва трети в DTM/ITC;

    1997 - Fabrizio Giovanardi печели 1-во място в Испанския шампионат.

    Като цяло 155 държи рекорд с 38 победи + още 3 в състезания извън формат "шампионат". Мисля, че е достойна история все пак ... и аз се радвам, че мога да се докосна до нея
    Last edited by Alfa User; 08-04-2017 at 13:33.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  12. #12

    Default

    Има няма не са 18, а са малко над 90 обяви ама айде

    https://www.autoscout24.bg/rezultati...pr=200&mmvco=1
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    May 2018
    Location
    София
    Posts
    26

    Default

    Я да я вдигна тая тема от отвъдното с мойта историйка..

    Някъде в диапазона между 2011г. и 2013г. в немското мобиле имаше една алфа 155 V6 TI за продан, ама с всичките си екстри - ролкейдж, V6 двигател с 300 и отгоре конски сили, 4х4 задвижване, или си фантазирам или беше с последователна/секвенциална/sequential скоростна кутия, естествено купето беше олекотено, абе баш спортно добиче, което е ползвано в няколко състезания и естествено си е състезателна бройка.
    Отвън също беше цялата в лепенки, боята беше доста добра, абе чудесия!

    Беше най-скъпата алфа в мобилето с цена 10 000 еврака.
    Запомнил съм цената, защото дълго я гледах и си мечтаех да мога да я купя на бащата, защото той ме въведе в света на 155-ците.

    Тази година започнах да гледам 155-ца с цел закупуване и бях впечатлен от цените и моделите, коието се предлагат.. Има най-обикновени Q4-ки за 25 хиляди евра, а за V6 TI, която преди гледах за 10к евра вече си говорим за суми над 60 хиляди евра.

    Та класика си е, но по-редките модели е нормално да са по-скъпи, защото просто следва икономическото правило за търсенето и предлагането.

    Поздрави!

  14. #14
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    То и аз идвам от отвъдното, ама нещо губя вяра, че колата някога ще е толкова цена....говоря за масовите 155 -ци...иска ми се, ама.....притежавам я почти 27 години, грижил съм се подобаващо за нея.........Но....заслужава ли си да и плащам данъци още 20 години и да я съхранявам подобаващо, като до сега за да има цена....?.....
    Продавам я близо от две години.... един не е дошъл да я види ебати......само по телефона шменди капели.....ама няма да я дам за скрап, или да я разглабям за части....
    Интересувам се, след като я дерегистрирам....ако искам да я пусна в движение някой ден....какво следва....имам място да я съхранявам и мисля на там да се ориентира, защото ми е много скъпа и не бих се разделил с нея за никви пари....въпреки, че е пласмаса, както казва Speeder...прав е, ама ми е сантимент...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #15

    Default

    Като върнеш номерата, трябва да ти останат някакви документи за номера на шасито и на мотора които остават твоя собственост и като я регистрираш наново първо технотест

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •