Results 1 to 11 of 11

Thread: Тракане при ниска скорост Алфа Кросвагон Q4

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default Тракане при ниска скорост Алфа Кросвагон Q4

    Здравейте колеги,
    Карам Алфа Кросвагон Q4 от 4 месеца. Всичко и е ОК - Върви яко, вози комфортно, спира зверски.
    Имам следния въпрос:
    При тръгване и спиране, и при движение с ниска скорост се появява едно притракване. В купето не се чува. Чува се само при изцяло отворен прозорец, когато карам близо до стена от която да се връща звука. Помолих приятел да я подкара, за да чуя звука отвън - доста е отчетлив, да се чудиш как вътре не се чува. Не прилича на проблем, но ми е чудно какво ли притраква. Не е постоянно тракането и тъй като вътре не го чувам, не мога да хвана някаква последователност. Възможно е да го има при висока скорост, но няма как да го чуя. Май мога да си карам без праблем така, но ако някой знае да сподели

  2. #2

    Default

    В завой с много ниска скорост трака ли?

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Трака и направо и при завой, но ако имаш предвид разбити карета, не са те. Тракането на разбити карета при пълен завой се чува и вътре в колата и звука е гаден, усеща се, че е проблемен. Също така, каретата тракат непрекъснато докато е завит волана. При мен тракането е подобно като звук, но е накъсано - на пресекулки и не мога да обясня точно но се усеща, че не е проблемно

  4. #4

    Default

    Кросвагон не съм карал, но аудитата куатро на много километри имат луфтове в диференциалите и се получава едно такова тъпо тракане при ускорение/забавяне и при завои.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Нещо такова сигурно ще да е и при мен... най-прилича да е свързано със системата 4х4, обаче малко се слива с тракането на дизела и ме лъже, че може да е и от двигателя. Ще я пробвам някъде на лек наклон да я пусна изгасена по инерция, ако е от диференциалите ще трябва да изтрака. Не, не е от двигателя, защото, ако е от него, би трябвало да трака и без да се движи колата. И като се замисля, на предишния ти въпрос - май по-отчетливо трака при завой.

  6. #6

    Default

    Здравейте.
    По инерция трака ли? Карданът се чува най-добре при подаване или отнемане на газта в движение. Ако е каре на кардана ще се чува метално пукане. Ако е от опорите на вала ще се чува глухо думкане. Може да е вътрешно каре. Джантите отзад затегнати ли са? Ако я пробваш по инерция на изгасен двигател нямаш серво на волана и спирачките.

    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by ray4o View Post
    Здравейте.
    По инерция трака ли? Карданът се чува най-добре при подаване или отнемане на газта в движение. Ако е каре на кардана ще се чува метално пукане. Ако е от опорите на вала ще се чува глухо думкане. Може да е вътрешно каре. Джантите отзад затегнати ли са? Ако я пробваш по инерция на изгасен двигател нямаш серво на волана и спирачките.

    Поздрави.
    И ако не е на контакт като се заключи волана ....
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    И ако не е на контакт като се заключи волана ....
    Волана е отключен на първа позиция и не е на контакт.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9

    Default

    Здравейте.
    Застряли в текстурах................ /както казват в нашето село/.
    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ray4o View Post
    Здравейте.
    Застряли в текстурах................ /както казват в нашето село/.
    Поздрави.
    RUOK?
    Former Alfa owner.

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    И ако не е на контакт като се заключи волана ....
    Колеги, явно никой не се е сблъсквал с подобен звук. Коментарите ви са относно подобни звуци, причините за които и аз ги знам и общо взето съм проверил, че не са те. Всичките те обаче се чуват и вътре в колата. В моя случай вътре в купето на затворени прозорци не се чува абсолютно нищо и точно това ме озадачава. Притракването е много шантаво и явно е много рядко и все повече се убеждавам, че е свързано със системата 4х4. И в сервиза си нямаха понятие какво може да е... Ще си я карам така, а като затопли ще хваня някой приятел да върти бавно из някой паркинг а аз ще пробвам легнал на задната седалка на отворена врата да разбера откъде точно идва звука.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •