Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 72 of 72

Thread: Щракащи водачи на врати.

  1. #61

    Default

    Кой знае колко е струвала разработката на тези глупости, сигурно цял екип "инженери" са работили по тях, и накрая някой им оправя бакиите с елементарно решение в свободното си време...
    По въпроса за задните дето бях писал по-горе, като се загледах, и старите щракащи са от същия вид, така че проблема в новата версия не е решен - просто са капсуловани, за да не можеш да си ги ремонтираш, а да купиш нови



  2. #62

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Кой знае колко е струвала разработката на тези глупости, сигурно цял екип "инженери" са работили по тях, и накрая някой им оправя бакиите с елементарно решение в свободното си време...
    По въпроса за задните дето бях писал по-горе, като се загледах, и старите щракащи са от същия вид, така че проблема в новата версия не е решен - просто са капсуловани, за да не можеш да си ги ремонтираш, а да купиш нови
    Като гледам колко са калпави(в това число и много други такива недомислици с които са блъскани колите ни,а и не само),по-скоро мисля че тези задачи ги възлагат на първокурсниците в техническия,като за без пари ,само колкото да си вземат изпита
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #63
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Колега, навит ли си да ти дам да направиш и моите, аз ще си заплатя за което? Благодаря!

  4. #64
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default


  5. #65

    Default

    Езък само дето е хабил лента за записа.
    Защо не е снимал след седмица.
    Не става само със смазване.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #66
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    Ето още един метод за затягане на леглата на пружините на водачите само с лента,но дали ще изкара дълго??

    Last edited by talaz; 02-06-2021 at 01:19.

  7. #67

    Default

    Не знам как ги мисли нещата нашият колега с видеото, но при положение, че има износване на пластмаса в последствие деформирани форми на детайли, как си представя, че лента тиксо ще държи, няма начин да е трайно.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #68

    Default

    Зависи дали и колко често отваряш и затваряш вратата
    Теоретично може да надживее колата.



  9. #69

    Default

    По добре да го беше направил с тефлонова лента за уплътняване съедненията на резбата на тръби за вода.

    За мен лично тези упражнения са безсмислени вече - има нови държачи на цена от 28 лева.

    Отделен въпрос е, че на моята 159-ка смених и на двете предни врати "цилиндърчетата " на водачите с нови направени от стругар по техническа схема свалена от форума, като преди монтажа обилно смазах-направо напълних всички дупки.С цел да не влиза прах и да играе роля на абразив.

    Задните врати само ги смазах водачите с грес .

    Както казах горе обаче, има нови водачи от по 28 лева.Когато правих моите един водач беше към 70 -78лв с доставката.
    Last edited by alfa racer GTA; 02-06-2021 at 11:15.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #70
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Не знам как ги мисли нещата нашият колега с видеото, но при положение, че има износване на пластмаса в последствие деформирани форми на детайли, как си представя, че лента тиксо ще държи, няма начин да е трайно.
    Прочетох в коментарите под видеото,и там много хора го питат от кога е с тази схема на водачите и колегата е отговорил, че от 1година е така и няма шумове.... Интересно.
    Last edited by talaz; 02-06-2021 at 15:47.

  11. #71
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,460

    Default

    При мен само задните .. и може би само на едната врата.
    След пръскане с тефлонов спрей за доста време се оправиха, но аз изобщо не им обръщам внимание
    Да не съм портиер .. я отворя и затворя5 пъти в месеца
    Може следващият път да пробвам да навра тръбичката на WD и да пръскам.
    Last edited by flipz; 03-06-2021 at 14:35.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  12. #72

    Default

    Колеги,търся някой,който му се занимава с това в Бургас/Варна да ми ги ремонтира.Ако се сещате за някого,моля препоръчайте.

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •