Results 1 to 8 of 8

Thread: Ксенон Алфа 147

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default Ксенон Алфа 147

    Здравейте,

    Наскоро си взех Алфа 147,която е с лупи,пръскалки и ксенон. Десния фар се предаде и като тръгнах да разглобявам,за да видя откъде идва проблема забелязах,че колата е с 2 различни баласта и крушки D2S.

    Гледах по разни сайтове,че на късите крушките са H7,но по някаква причина тази е с D2S. Баласта на проблемната дясна страна изглежда оригинален и доста стар. Замерих буксата и видях,че до нея няма ток. Показва 0,2V при нужни 12V.

    Не съм наясно дали лупите са оригинални, но фаровете нямат следи от отваряне. Интересува ме дали бих могъл да заменя цялата система с H7 и откъде да хвана ток?

    Също така капака на пасажерския ейрбъг падна тотално,държи го само колана,който е вързан някъде надолу по таблото. Добра идея ли е да го лепя или има друг начин?

    Поздрави
    Last edited by Fearless; 03-04-2017 at 13:16.

  2. #2
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Може ли снимка на кръглата букса на левия фар? Голямата букса отзад където влизат всички кабели. Така че да се виждат цветовете на кабелите и тяхната подредба.

    п.с.
    оказа се че има няколко схеми на свързване и няколко ел. схеми.

    п.с.2
    Автоматично ли се регулират фаровете по височина или с бутон до волана?
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default

    Свързването на двата баласта към фаровете е различно,тъй като самите баласти са различни. На левия фар баласта е вързан директно към снопа с кабели на фара,а десния баласт ползва 3 пинова букса,която не знам откъде идва. Аз замерих напрежението точно на тази 3 пинова букса и го нямаше никакво.

    До колкото виждам няма друга опция самия баласт за връзване,тъй като си има място само за тази букса на него. Ще снимам всичко и ще прикача снимки.

    Нямам бутон до волана,следователно нивото трябва да се регулира автоматично.

  4. #4
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Направи някоя друга снимка на буксите с цветовете кабели. И аз се опитвам да подкарам моите.
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default

    Ето ги снимките.

    Това е 3 пиновата букса,която влиза в единия баласт и изглежда оригинално направено:




    Това е как е свързан другия баласт,който е чист китаец. Хванато е директно към инсталацията на фаровете и е мотано с изолирбанд до смърт.



    А това може би е оригинален баласт, в който влиза 3 пиновата букса, но няма как да съм сигурен:




    Общо взето в момента свети само китаеца и не мога да подкарам това,което изглежда като оригинален баласт

  6. #6
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    оригиналния баласт изглежда ето така и е монтиран в самия корпус на фара, цялото му окабеляване е вътре във фара и се захранва само от кръглата букса.
    Tова са баластите, оригиналните са на Valeo.


    това са буксите на моите стари фарове и на новите, различни са като нареждане и къстие/ксенона се захранва от различни места.


    а това казвам да снимаш голямата кръгла букса която захранва фара, предполагам там е разковничето и при теб има нещо прекъснато или отрязано/преправяно
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default

    Буксата е същата и на двата фара като показаната по-горе от теб. Най-вероятно ще трябва да се изскубе всичко и нова инсталация на фаровете,защото е неразгадаемо какво се е случило.

  8. #8
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    ама аз съм показал две различни букси, едната е от Фиат, дясната е моята.
    Покажи и твоята на левия фар.
    Моята има 7 кабела които влизат, другата 9... дай да видим и твоята
    Last edited by phoenix; 09-04-2017 at 14:58.
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •