Results 1 to 9 of 9

Thread: Покупка на Алфа 147 1.6

  1. #1

    Default Покупка на Алфа 147 1.6

    Здравейте, колеги! Какво можете да ми кажете за алфа 147 фейслист 2005г. 1.6 120к.с. Как са окачването и моторът, подлежи ли на газифициране? За какво да гледам при евентуален оглед на нов внос кола? Въобще всичко, което можете да кажете.
    Благодаря предварително!
    Не намерих навреме всичките теми за 147. При желание на модератор - да се трие темата
    Last edited by anto0o0; 18-04-2017 at 20:50.

  2. #2
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Чакай малко бе човек,колата е още в Италия,а ти си приготвил газовата
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  3. #3
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by anto0o0 View Post
    Здравейте, колеги! Какво можете да ми кажете за алфа 147 фейслист 2005г. 1.6 120к.с. Как са окачването и моторът, подлежи ли на газифициране? За какво да гледам при евентуален оглед на нов внос кола? Въобще всичко, което можете да кажете.
    Благодаря предварително!
    Не намерих навреме всичките теми за 147. При желание на модератор - да се трие темата
    Става за газифициране, при оглед виж за сервизни документи, дали моторът пали и работи добре докато е студен. Не трябва да има никакви пушеци. Казанчето на антифриза задължително трябва да е чисто. Дигни щеката на маслото и помириши дали мирише на антифриз. Моторът трябва да се форсирва равномерно и плавно без притрисане и глъхнене.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Хубава кола, приличен двигател. Преди да я купиш, закарай я в сервиз. Ще дадеш 40-50 лв, ама поне ще я прегледат.
    Двигателя е приличен, аз съм с такъв. Иска хубаво масло и навременна смяна и подръжка. Разхода е относителен, според крака ти. При мен, ми дава среден разход 9 бензин, това по колонка. Според компютъра е 8,5. Основно градско каране. На газ 10-11. Мога и по-голям разход, да направя. По-малък, май не мога.
    Окачването, е като на всяка Алфа 147. Трябва да го пазиш. И пак ще сменяш, носачи.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Перфектна е за газифициране, 10 години карах 146 със същия двигател, обикновена газова уредба.... слагаш метални входящи колектори и се раждаш............... t.s. e уникален за газ, не е като японските "мазачки", задължително да капе масло на клапаните.
    Окачването наистина е яко.............защото е от Lancia, на 147 е като на 156, на 15-20000 смяна.........
    Last edited by toto99; 20-04-2017 at 15:58.
    Alfa Romeo 146 1.6 t.s.

  6. #6

    Default

    Здравейте колеги, закупих такава алфа днес 147 2005г 1.6 121кс
    Интересува ме с какво масло е най-добре да се кара този мотор?
    Какво газово бихте ми препоръчали и ориентировъчна цена?

  7. #7

    Default

    Виж в книжката. Преди фейслифта за 1.6 пише 10W40, или за "по-спортно" каране 10W60, каквото и да значи "по-спортно".

    Аз съм с ГИ с български комп за 700лв с монтажа и всичко, за 3 години не ми е правил никакъв проблем, като изключим, че изпарителя е монтиран на място, което явно се обдухва от въздушната струя и като паднат температурите под нулата, в движение охладителната течност трябва да стигне поне 70 градуса преди да превключи, въпреки че е настроен на 30.



  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Виж в книжката. Преди фейслифта за 1.6 пише 10W40, или за "по-спортно" каране 10W60, каквото и да значи "по-спортно".

    Аз съм с ГИ с български комп за 700лв с монтажа и всичко, за 3 години не ми е правил никакъв проблем, като изключим, че изпарителя е монтиран на място, което явно се обдухва от въздушната струя и като паднат температурите под нулата, в движение охладителната течност трябва да стигне поне 70 градуса преди да превключи, въпреки че е настроен на 30.
    Благодаря за бързия отговор колега!

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Маслото, трябва да е качествено. Недей да икономисваш, от това. Че ще ти излезе, през носа. Качествено и най-важното оригинално 10W40, е достатъчно. Ако не си рейсър или не пътуваш често по магистралата с 130-40 км.
    Може да сложиш и 10W60 Кастрол. И като съвет, проверявай маслото един път в седмицата. Защото тези коли, горят масло. Пълниш до горната точка на щеката. Първите 100-200 км, проверявай всеки ден нивото. За да видиш, дали не гори повечко.
    Това като първи съвети.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •