Results 1 to 4 of 4

Thread: Реглаж двата моста 147

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    84

    Default Реглаж двата моста 147

    Здравейте колеги. Карам една 147ца jtd. Със спортно окачване е и така я взех.не знам какво е, но е доста твърдо и е снижена доста от завотдското. Има-няма два пръста отпред и отзад, м/у калника и гумата. Сложих и фланци. Отзад 25мм, отпред тези дни трябва да сложа 20. Искам да и направя реглажи на двата моста и някой който знае кво прави да я настрои. Понеже задните гуми стоят като с отрицателен камбар, а предните с много голям. Този проблем си го имаше още като я взех, миналата година. Заднизата завиваше. Смених двата тампона отзад с полеуританови и уж се пооправи положението. Минах реглаж заден мост. Но гумите отзад продължаваха да се изяждат външно с доста смели темпове, и да стоят като натоварена татра. А уж пича каза, че ги вкарал в стойности. Също искам да попитам, ако някой знае подобни симптоми за нещо заминало по окачването, да сподели, да знам какво да гледам.

    А другия ми въпрос е че искам да и направя читава настройка, че сега като седне някой отзад и започва да опира по неравности. А и не е добре работата с този извратен сетъп. И предполагам има нужда от малко камбар отзад, и предницата да се поизправи.
    Та някой колега ако може да помогне със стойности или да кажете къде в стара загора мога да мина реглаж на двата моста и да я настроят правилно.
    Джантите са си стандартни на алфа 17" суперспорт. J7, offset +40.5

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Задния мост се прави съобразно предния, желателно на един стенд.Първо се прави предния мост по него задния.Така знам от майсторите.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Само на джанти ли я караш колега,отзад с фланци опира с 10 15мм може и да не опре зависи с какви гуми си.
    Напречни щанги под шенкела тампони и разбира се правилна геометрия,това,че някой я направил в норми нищо не значи като знам кви стендаджии има при нас.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    84

    Default

    Гумите са 45/215. Друго всичко си е оригинално, освен двата тампона отзад които смених с полиуританови. На задната надлъжна щанга, този от към гумата.
    Отзад е малко над два пръста разстоянието от гумата до калника (грешката е моя). Иначе като съм сам не опира. С още един е поносимо. Рядко и слабо. Като седне някой отзад и е ташак. Почва по завои и сравнително малки неравности. Особенно с двама. На третия отзад директно си застъргва в права линия

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •