Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40

Thread: Нужен ли е капака на двигателя

  1. #31
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default

    Няма такава простотия..задържала топлина и горели бобините....ужас.

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Тия капаци и кори са едно от първото нещо дето изхвърлям......
    Ники на дизелите също ли?

    ---------- Post added at 07:39 ---------- Previous post was at 07:38 ----------

    Quote Originally Posted by Fearless View Post
    Няма такава простотия..задържала топлина и горели бобините....ужас.
    Съгласен!

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Ники на дизелите също ли?
    Купих на мама от по новата Мултипла, 1.9жтд......изхвърлих ги и окото ми не мигна.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Купих на мама от по новата Мултипла, 1.9жтд......изхвърлих ги и окото ми не мигна.....
    Ти си знаеш. На дизелите капакът е и шумо, и термо изолация. Дай предложение на Фиат да не ги слагат. Ще мине като рационализация

  5. #35
    Запален алфист invinceble's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    115

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Ти си знаеш. На дизелите капакът е и шумо, и термо изолация. Дай предложение на Фиат да не ги слагат. Ще мине като рационализация
    На мен пък ми се струва, че самият капак трака допълнително

    1999 Alfa Romeo 146 1.6 TS Junior -> ex
    2006 Alfa Romeo 159SW 1.9 JTD
    2007 Alfa Romeo Brera 2.4 JTD

  6. #36

    Default

    Тези капаци са голяма част за декорация и не ти помага с нищо, допълнително в повечето случаи дрънчи. Някога колите са били все с капаци,но всеки сам решава
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  7. #37
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако случайно някой не помни или не знае, някогашните коли, освен капаци са нямали и още една камара други неща.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #38
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Извинявам се,че се повтарям,но продължавам да си мисля,че тези капаци са поставени,като лека пречка за онези,които си мислят,че са компетентни във всяка област.За тях просто са оставени отвори за доливане на туй-онуй.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  9. #39

    Default

    На бензина е декорация

  10. #40
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Попринцип на бензиновите са сложени освен за декорация и шумоизолация да пазят кабелите и свещите от евентуално намокряне, когато вали дъжд и се отваря капака или по непохватност от разливане на течност, било то масло или друго. Ще дам пример при, който при миене с водоструйка през радиатора пръска отгоре намокря свещите и чЕловека се чуди после защо му прекъсва и като ги свали бяха раждясали резбите, което нямаше да се случи ако го имаше капака. Също така повечето коли, които нямат капаци фабрично кабелите влизат плътно като гума отгоре (пример на баща ми Нисана) и не позволяват да влиза прах или течности толкова лесно, докато при доста коли с капаци има като дупка където влиза кабела и там може да се загнездят всякакви боклуци, които при сваляне да влязат в цилиндъра или при слагане да се набият в кабела или резбата на свеща.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •