Results 1 to 10 of 10

Thread: Проблем с датчик?

  1. #1

    Default Проблем с датчик?

    Здравейте,имам алфа /147 120hp twin spark/ и започна да ми дава грешка "Motor control system failure".Отидох до един познат да ми изчисти грешките и ми спомена,че дава грешка на някакъв датчик на охлаждащата течност.Както и да е изчисти всички грешки оправи се и днес отново ми дава тази грешка.Въпросът ми е къде точно се намира този датчик и къде мога да отида да ми го сменят и погледнат,някъде където се занимават с електроника в Бургас?
    Друг въпрос - какви са ви мненията за двигателното масло "Comma X-Flow Type XS 10W40 Semi" допустимо ли е да карам 147 с това масло (защото с такова ми го смениха въпреки,че им казах Selenia) или да го сменям със "Selenia". Благодаря!
    Last edited by plazma7a; 05-04-2017 at 22:57.

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Защо не отиде, направо в сервиз да направят диагностика? Какво спести, като само изтри грешките и проблема си седи?
    Колкото до маслото, като чета из нета, не са много очаровани от това масло. А Алфите искат, читаво и качествено масло.

  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by plazma7a View Post
    Здравейте,имам алфа /147 120hp twin spark/ и започна да ми дава грешка "Motor control system failure".Отидох до един познат да ми изчисти грешките и ми спомена,че дава грешка на някакъв датчик на охлаждащата течност.Както и да е изчисти всички грешки оправи се и днес отново ми дава тази грешка.Въпросът ми е къде точно се намира този датчик и къде мога да отида да ми го сменят и погледнат,някъде където се занимават с електроника в Бургас?
    Друг въпрос - какви са ви мненията за двигателното масло "Comma X-Flow Type XS 10W40 Semi" допустимо ли е да карам 147 с това масло (защото с такова ми го смениха въпреки,че им казах Selenia) или да го сменям със "Selenia". Благодаря!
    А да ти е идвало на ум, че проблемът не е в датчика, а в термостата например?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #4

    Default

    Попринцип ми казаха,че е датчика и наистина не е изключено да е термостата,но за сега с показването на темперарурата на охл.вода не ми е правило проблем.

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by plazma7a View Post
    Попринцип ми казаха,че е датчика и наистина не е изключено да е термостата,но за сега с показването на темперарурата на охл.вода не ми е правило проблем.
    Щом ти показва вярно температурата, датчикът остава в последно съображение. При заседнал в отворено положение термостат се изписва грешка свързана с температурата. Много пъти е коментирано това.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6

    Default

    Докторе, датчикът е двоени ако му се е скапала частта за ЕКУ-то ще има проблем. Термостат грешка не дава

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Докторе, датчикът е двоени ако му се е скапала частта за ЕКУ-то ще има проблем. Термостат грешка не дава
    Отлично ми е известна структурата на датчика, както и факта, че при загуба на сигнал от него, ЕКУ-то пуска аварийно вентилаторите. Въпросът с термостата и температурната грешка е коментиран вече толкова пъти, че ми е омръзнал.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8

    Default

    Сега като спомена за аварийно пускане на вентилатора,забелязах че ми се пуска по-често от преди и в крайна сметка е датчик така ли ?Въпросната грешка я изписва,но не всеки път и затова ще я карам в ауто Италия да я погледнат,айде мерси за отзивите и ако е възможно дайте линк за подобната тема която е коментирана много пъти.

  9. #9

    Default

    Препоръчвам ти да не ходиш в ауто Италия освем да ти сменят нещо което не е за смяна друго няма да направят само ще ти вземат парите иди в някой от форумните сервизи
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by plazma7a View Post
    Сега като спомена за аварийно пускане на вентилатора,забелязах че ми се пуска по-често от преди и в крайна сметка е датчик така ли ?Въпросната грешка я изписва,но не всеки път и затова ще я карам в ауто Италия да я погледнат,айде мерси за отзивите и ако е възможно дайте линк за подобната тема която е коментирана много пъти.
    Ела да ти я погледна без пари

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •