Results 1 to 11 of 11

Thread: Алфа Ромео 2.0 ТС Моля помогнете при тестване излизат като грешки Р0300 РО302 иРО303

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Добрич
    Posts
    5

    Default Алфа Ромео 2.0 ТС Моля помогнете при тестване излизат като грешки Р0300 РО302 иРО303

    Моля помогнете каква може да е причината за това? Предварително благодаря!

  2. #2

    Default

    Множествени пропуски в запалването, цилиндри две и три.
    Кабели, бобини, свещи, това са по простите неща.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Добрич
    Posts
    5

    Default

    Проверих свещите големите са перфектни бели и според мен работят добре малките бяха малко по черни почистих проверих разстоянието между електродите . Сглобих всичко беше ок но след известно време пак изписва тези грешки . На моменти при ниските обороти на място двигателя тресе и малко колебае оборотите но не постоянно. Най-гадното е че го прави когато си поиска иначе върви перфектно на високи обороти и на метан и на бензин!!Ако разместя бобините дали ще се установи нещо??Питам ако някой е имал подобни проблеми споделете!!

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by difimi-1 View Post
    Проверих свещите големите са перфектни бели и според мен работят добре малките бяха малко по черни почистих проверих разстоянието между електродите . Сглобих всичко беше ок но след известно време пак изписва тези грешки . На моменти при ниските обороти на място двигателя тресе и малко колебае оборотите но не постоянно. Най-гадното е че го прави когато си поиска иначе върви перфектно на високи обороти и на метан и на бензин!!Ако разместя бобините дали ще се установи нещо??Питам ако някой е имал подобни проблеми споделете!!
    Свещи, кабели, бобини - нищо не си направил като си отвил свещите

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Коя е годината на производство? И на газ и на бензин ли тресе на празен ход? Размяна на кабели и бобини може да бъде ориентир.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Добрич
    Posts
    5

    Default

    Годината е 2001

    ---------- Post added at 13:34 ---------- Previous post was at 13:29 ----------

    Добре ще пробвам и това. Еднакво работи и на газ и на бензин. Ама като гледам какви са цените на бобините и на свещите косите ми се изправят пък не знам какви да взема .

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by difimi-1 View Post
    Годината е 2001

    ---------- Post added at 13:34 ---------- Previous post was at 13:29 ----------

    Добре ще пробвам и това. Еднакво работи и на газ и на бензин. Ама като гледам какви са цените на бобините и на свещите косите ми се изправят пък не знам какви да взема .
    Свещи - само оригинала за тях. Има ги в интернет. Кабели - пак. С бобините не бързай. Имаш пробили кабели заради скапани свещи

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Бобини и кабели няма смисъл да купуваш нови. Има доволно читави втора употреба и не са скъпи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Имамни бубини и кабели за цф3 без забележка! Ако ти трябеат пиши.
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Добрич
    Posts
    5

    Default

    Благодаря за инфото! Искам да попитам колко ще ми струват кабелите -отделно бобините и целият комплект . Питам така защото първо ще сменя малките свещи понеже те не са добри после ще търся причината в кабели или бобини. Благодаря предварително! Ако не желаете да публикувате цена тук тел.0899494564 може да се чуем!

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by difimi-1 View Post
    Благодаря за инфото! Искам да попитам колко ще ми струват кабелите -отделно бобините и целият комплект . Питам така защото първо ще сменя малките свещи понеже те не са добри после ще търся причината в кабели или бобини. Благодаря предварително! Ако не желаете да публикувате цена тук тел.0899494564 може да се чуем!
    Не знам как разбра, че големите са ОК. И ти казах - при такъв проблем се сменят комплект свещи и комплект кабели. Оригинални свещи комплект са около 200лв. за осемте, кабелите и те, но зависи на кой производител са. Бош са по-скъпи.
    С бобините не бързай

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •