Results 1 to 7 of 7

Thread: Алфа Ромео 147 1.9 JTDM - загуба на антифриз

  1. #1

    Default Алфа Ромео 147 1.9 JTDM - загуба на антифриз

    Здравейте! Имам Алфа Ромео 147 1.9 JTDM 2007г. вече 3 година. Откакто съм я купил съм забелязал, че губи по - малко антифриз. През лятото малко повечко отколкото през зимата. Няма никакви течове. Според вас на какво може да се дължи тази загуба?

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Нормално изпарение. Парата минава през клапана на капачката при повишаване на налягането в системата, което е обичайно да се случва. Доливай дестилирана вода вместо антифриз, защото прекомерното концентриране на антифриз не е добро за охлаждането.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Вариантите са два - или да тече от някъде навън, или да е пробила гарнитурата и да го гори. По-вероятно е да е тече от някъде. Иди да ти надуят охладителната система и ще се види от къде е теча.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Нормално изпарение. Парата минава през клапана на капачката при повишаване на налягането в системата, което е обичайно да се случва. Доливай дестилирана вода вместо антифриз, защото прекомерното концентриране на антифриз не е добро за охлаждането.
    Много благодаря за отговора.
    И аз така си мисля, че най - вероятно го гори, защото няма нищо. Абсолютно никъде не се вижда да има теч.
    Извинявам се, но забравих да попитам от какво може да ми скърцат задните врати при отваряне? Съжалявам още веднъж, че забравих да задам и този въпрос като пуснах темата.
    Last edited by BodYbuilding; 08-04-2017 at 23:55.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by BodYbuilding View Post
    Здравейте! Имам Алфа Ромео 147 1.9 JTDM 2007г. вече 3 година. Откакто съм я купил съм забелязал, че губи по - малко антифриз. През лятото малко повечко отколкото през зимата. Няма никакви течове. Според вас на какво може да се дължи тази загуба?
    какво означава това ПО МАЛКО?

    А вратите - ми смажи ги де

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    какво означава това ПО МАЛКО?

    А вратите - ми смажи ги де
    Значи, че лятото на 2 - 4 седмици трябва да доливаш около 100 - 200 милилитра, а през зимата рядко на 2-3 месеца веднъж.

  7. #7

    Default

    Карай си колата, не се занимавай с глупости.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •