Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Препоръчайте ми cd за заводското Босе

  1. #1
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default Препоръчайте ми cd за заводското Босе

    Иска ми се вече да ползвам usb флашка за музиката и разбира се заводското cd не става (без да се слага xlink/yatour и да се разглабя табло, което искам да избегна).

    Та може ли да ми препоръчате плеър който да може да се върже със мултиволан и да звучи добре - така че да го съчетая със заводското босе от което съм много доволен. Бюджета е 250лв.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

  2. #2

    Default

    Като начало ти трябва тази пластмасова рамка:

    http://caraudio.bg/product/789/acv-2...lfa-romeo.html

    Избор на плейъри има голям, аз бих търсил нещо на далавера в момента, например това:

    http://caraudio.bg/product/64/kenwood-kdc-4757sd.html

    За да ползваш управлението от волана ще ти трябва отделен интерфейс. а в зависимост от фабричния плейър може да ти трябва и адаптер високо-ниско ниво като този:

    https://www.amazon.co.uk/ACV-1001-50.../dp/B006QTOEK6

  3. #3
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Quote Originally Posted by xen0s View Post
    Иска ми се вече да ползвам usb флашка за музиката и разбира се заводското cd не става (без да се слага xlink/yatour и да се разглабя табло, което искам да избегна).

    Та може ли да ми препоръчате плеър който да може да се върже със мултиволан и да звучи добре - така че да го съчетая със заводското босе от което съм много доволен. Бюджета е 250лв.
    Колега аз също съм с ГТ
    Сложих Ятор-че и съм доволен ползваш си мултиволана,качеството е прилично.За какво разглобяване говориш вадиш СД-то включваш му кабела след това самия Ятор в жабката и готово
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  4. #4
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    @audio_mania_max мерси за предложенията. Само не ми е ясно какво ще рече този отделен интерфейс, това някакви изходи/входове на самия плеър ли са и ако да какви че да търся такъв който директно да работи без адаптери?

    @Ханкоо И аз първоначално мислех да скачам на Ятор или ХКарЛинк, но до колкото разбрах част от таблото трябва да се разглоби за да минат кабелите от жабката до плеъра. Не е ли така? Даже ще е още по доре ако може да застане на мястото на пепелника, който така и така не се ползва.
    Last edited by xen0s; 12-04-2017 at 17:03.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

  5. #5

    Default

    Трябва ти електронен интерфейс - ето този, ако колата ти до 2008 година:

    http://caraudio.bg/product/790/ctsar...lfa-romeo.html

    Плейъри с вграден интерфейс за Alfa няма (с изключение на някои мултимедии в съвсем друг ценови клас), можеш да потърсиш и някакъв български вариант на интерфейс - най-вероятно ще спестиш 10-20 лева, сам трябва да прецениш дали си заслужава.

  6. #6
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default :)

    Quote Originally Posted by xen0s View Post
    @audio_mania_max мерси за предложенията. Само не ми е ясно какво ще рече този отделен интерфейс, това някакви изходи/входове на самия плеър ли са и ако да какви че да търся такъв който директно да работи без адаптери?

    @Ханкоо И аз първоначално мислех да скачам на Ятор или ХКарЛинк, но до колкото разбрах част от таблото трябва да се разглоби за да минат кабелите от жабката до плеъра. Не е ли така? Даже ще е още по доре ако може да застане на мястото на пепелника, който така и така не се ползва.
    Ами аз да ти кажа как стана при мен.И аз така мислех че ще стане но, долу ниско почти до жабката свършва пластмасата на таблото.От там подпъхнах леко самия кабел колкото да влезне в жабката.Няма проблем с отварянето и затварянето на самата жабка.Единствения лек кусур е че самия кабел се вижда около 5см не че виси просто се вижда.Ако искаш мога да щракна една снимка да ти покажа.
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  7. #7
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Ааах съжалявам за късните отговори но напоследък бях много зает.
    Така де взех си интерфейс, радио и кабел за дистанционното му. До тук добре. Извадих старото вързах всички кабели както трябва (то може само по един начин да се вържат) ииии идва момента на истината, а нея я няма. Радиото не се включва въобще когато се включи колата на контакт.

    Радиото което съм взел е Pioneer X5900BT. Като върна оригиналното всичко е ок. Слагам пионера и нищо. Вързах го и директно с конекторите на колата (без интерфейса) същата работа. Четох че можело да трябва да се сменят жълтата и червената жички (тоест жълта към червена и червена към жълта). Никаква разлика. Единственото което не е вързано е антената защото конектора е различен. Но оригиналното радио бачка перфектно без антена...

    Някой дали има идея какво мога да направя или къде из младост мога да закарам колата да монтират радиото?
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

  8. #8
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Жълт кабел към постоянни +12 Волта
    Червен кабел към +12 Волта когато колата е на контакт
    Черен кабел Маса
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails P_20170512_104812.jpg  
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #9
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Тоест на преходника който се включва към самия плеър трябва да се поразместят жичките?
    И на кабела който идва от колата трябва да ги змеря коя каква е. Дали имаш снимка на окабеляването отзад?
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

  10. #10
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    На буксата на колата там където отива жълтия кабел от касетофона трябва да са постоянни +12V.Също така пак на буксата на колата дето отива червения кабел от касетофона трябва да има +12V при контакт

    На снимката се вижда как трябва да са кабелите от комплекта на касетофона ! Това е така защото при Алфа Ромео на самата букса на колата са разменен местата на постоянния (+) и на този дето е за(+) при контакт
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 34.jpg  
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  11. #11
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Мерси за снимката. Направих го това със смяната на жълтата и червената жички, не става
    Четох из alfa owner че на ГТ на кабелите от колата нямат +12v при ign и трябва да се вземе ток от запалката на колата. Това вече си нямам идея как ще направя
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

  12. #12
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Ако нямаш наистина +12V при контакт.Тогава тези който са на радиото червен и жълт кабел ги свързваш да са заедно към кабела на колата който има +12V и си готов.Но ще трябва да си спираш сам касетофона

    P.S
    Червен кабел захранване на касетофона
    Жълт кабел е за паметта да не се изгуби ! И за това е към постоянни +12 волта
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Ashampoo_Snap_2017.05.19_11h04m17s_001_.jpg   ssss.jpg  
    Last edited by eproHD; 19-05-2017 at 13:08.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  13. #13
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    За това уж трябвало да е към 12в от запалката - тя се изключва автоматично от ключа.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

  14. #14
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Вземи измери на буксата на колата какви волтажи излизат и кога, пък после ще се умува !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  15. #15
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Oк, понеже не се оправих сам (а май съм бил на косъм) отидох при някакви хора които се занимават с кар аудио да ми монтират плеъра. Според тях е трябвало да се сменят други 2 жички - тези на интерфейса, не тези на преходника от самото радио... Така де поне ми сложиха и микрофона както трябва, чак едва го намерих къде е.

    Само ми казаха да махам панела защото тока който идвал към радиото е постоянен без значение позицията на ключа. Та като се махнел панела не точело ток. Аз съм чел че има и плеъри които си точат дори с махнат панел. Някой дали може да потвърди че Pioneer DEH X5900BT Не го прави това?

    Ако проверя за parasite draw като измеря от акумолатора дали ще се види? Подозирам че трябва да видя разлика като е изключено на с поставен панел и като е с махнат панел
    Last edited by xen0s; 20-05-2017 at 15:39.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •