Results 1 to 8 of 8

Thread: Как да свържем дневни светлини на Алфа 159 1.9JTS

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    София
    Posts
    25

    Default Как да свържем дневни светлини на Алфа 159 1.9JTS

    Привет,

    Отскоро смених 156-цата със 159 и ще запитам по-разбиращите от този модел. Решил съм да сложа дневни светлини, които обаче ще се палят през модул за автомаъично палене и имам нужда от инфо откъде мога да взема + след контакт за модула? Ако е възможно от таблото с бушони в двигателния кош, че не ми се разглабя вътрешното табло. Също така искам да попитам има ли вариант да взема + от габаритите, за блокирането на модула, някъде извън фаровете, за да не тегля и оттам дълъг кабел до модула?

    Благодаря предварително за включилите се!
    Last edited by роската; 13-04-2017 at 11:00.
    Алфа Ромео 156 TS, 1999г., София
    Алфа Ромео 159 1.9 JTS, 2006г.

  2. #2

    Default

    грешен пост
    Last edited by krasy; 13-04-2017 at 10:53.

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Това е описанието на модула:

    Универсален модул за автоматично включване на къси светлини или дневни светлини след запалване на двигателя.
    Изключително лесен за монтаж.
    Включва къси или дневни светлини, след запалване на двигателя, като следи напрежението и при стойности над 13,2 волта и изтекло време от 10 секунди, запалва светлините.
    Схема за монтаж:
    Кабели:
    Червен: към акумулатор + 12V (винаги се използва бушон от 20 ампера, не е включен в комплекта)
    Жълто зелен: + към фарове или дневни светлини
    Кафяв: към контакт +12V
    Син: маса -
    Черен: към къси светлини (не задължителен, използва се предимно при дневни светлини, които да бъдат изгасени след като се пуснат къси светлини на автомобила или при коли с Н4 халогенна крушка)
    Алфа Ромео 156 TS, 1999г., София
    Алфа Ромео 159 1.9 JTS, 2006г.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by роската View Post
    Привет,

    Отскоро смених 156-цата със 159 и ще запитам по-разбиращите от този модел. Решил съм да сложа дневни светлини, които обаче ще се палят през модул за автомаъично палене и имам нужда от инфо откъде мога да взема + след контакт за модула? Ако е възможно от таблото с бушони в двигателния кош, че не ми се разглабя вътрешното табло. Също така искам да попитам има ли вариант да взема + от габаритите, за блокирането на модула, някъде извън фаровете, за да не тегля и оттам дълъг кабел до модула?

    Благодаря предварително за включилите се!
    +12V след контакт можеш да вземеш от токовия кръг на горивната помпа или от този на инжекторите. Конектор "A" пин 16 или конектор "C" пин 18 от таблото в моторния отсек:



    За +12V от габарити, ще трябва да се вържеш на някой от кабелите към габаритите. Ляв (пин 4 от конектора на фара - проводникът е жълт със зелена ивица) или десен (пин 4 от конектора на фара - проводникът е жълт с черна ивица)


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    +12V след контакт можеш да вземеш от токовия кръг на горивната помпа или от този на инжекторите. Конектор "A" пин 16 или конектор "C" пин 18 от таблото в моторния отсек:



    За +12V от габарити, ще трябва да се вържеш на някой от кабелите към габаритите. Ляв (пин 4 от конектора на фара - проводникът е жълт със зелена ивица) или десен (пин 4 от конектора на фара - проводникът е жълт с черна ивица)

    Много полезно инфо. Благодаря колега!
    Алфа Ромео 156 TS, 1999г., София
    Алфа Ромео 159 1.9 JTS, 2006г.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Аз моето постоянно захранване го прекарах и през реле.При мен си държеше 0,02А консумация
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Как подключи релето колега?

    ---------- Post added at 14:57 ---------- Previous post was at 14:56 ----------

    Quote Originally Posted by viktorsterev View Post
    Аз моето постоянно захранване го прекарах и през реле.При мен си държеше 0,02А консумация
    Как подключи релето колега?
    Алфа Ромео 156 TS, 1999г., София
    Алфа Ромео 159 1.9 JTS, 2006г.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Със стандартно реле и когато не е на контакт модула не е захранен с постоянен +.Отделно съм монтирал и диоди за да не връща не връща ток от модула към таблото
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •