Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 74

Thread: Диагностика на 156 2.0

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    И да са минали поне 5 минути след студен старт, за да е сигурно, че сондата е загряла.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17

    Default

    Oк, утре ще направя.
    Само още един тъп въпрос - На газ или на бензин?

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Oк, утре ще направя.
    Само още един тъп въпрос - На газ или на бензин?
    Няма значение.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Е аз не разбирам, затова питам.
    По-бързи дюзи ли трябват? Изпарителя пише че е до 200 коня.
    След 4800 - 5к обм газовите дюзи са твърде мършави за да имат прецизноста и дебита на бензиновите......
    Отделно че между тях и горивната камера има поне 1 педя маркуч, а не както бенз дюзи да са на 2-3 пръста разстояние......
    Отделно че бензина нахлува при малко над 3 бара налягане, а газта при по малко от 2......
    ОТделно плътноста на двете горива......
    Газта имала по висок октан - много важно, тва в случая няма никаква разлика......
    Да си цедиш двигателя на газ над 5к обм е равносилно на хазарт с живота му.......
    За тресенето на студено - двигателя не получава коректна информация за температурата си и(или) за количеството постъпил въздух.......с 2 думи сместа на студен двг не е оптимална......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 15-04-2017 at 00:12.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #20

    Default

    Добре, благодаря за информацията!

    Все пак съм чел мнения на колеги тук, че при правилни компоненти, монтаж и настройка, на газ трябва да върви както на бензин.

    Ще пробвам, ще сменя мембраните и дюзите щото вече са на 40к км, ще отида някой грамотен газаджия да ми я настрои и ако не става ще прибегна до най-лесното решение - автоматично превключване на бензин във високите обороти. Не знам как точно става, но съм карал такава кола на приятел и беше супер.
    Моята ме дразни да цъкам копчето като изпреварвам... А ако не цъкна копчето все едно е 1.6 а не 2.0...

    ------------------------------

    За тресенето на студено - двигателя не получава коректна информация за температурата си и(или) за количеството постъпил въздух.......с 2 думи сместа на студен двг не е оптимална......
    Искаш да кажеш, че като сменя ламбдата пак ли ще тресе на студено?

    Грешка дебитомер или температурен датчик нямам. Даже дебитомера ми каза предния собственик, че го е сменял скоро и е оригинален бош.

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Все пак съм чел мнения на колеги тук, че при правилни компоненти, монтаж и настройка, на газ трябва да върви както на бензин.
    Мда.....с малката подробност че това ДОРИ и да е така, то тва е ДО 4500 - 5000 обм.......

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Искаш да кажеш, че като сменя ламбдата пак ли ще тресе на студено?
    Много е вероятно.......екуто не взима много под внимание ламбадата на студен двигател......познавам една сюрия спаркаджии дето карат с откачена ламбада и нямат тоя проблем......

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Грешка дебитомер или температурен датчик нямам. Даже дебитомера ми каза предния собственик, че го е сменял скоро и е оригинален бош.
    На теория изобщо не е задължително да имаш......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #22

    Default

    Христос воскресе, колеги!

    Дано и алфата да възкръсне скоро


  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Воистина воскресе!

    Тази сонда не работи.

    На работеща сонда сигналът трябва да се изменя в границите 0 - 900 mV.

    Тук сигналът стои около стехиометричната стойност (450 mV.), също, като при студена сонда.

    Достатъчно време ли я изчака да загрее?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24

    Default

    Карах 10км, после я изгасих за 5 мин докато си извадя лаптопа и кабела, запалих пак, изчаках да обърне на газ и пуснах графиката.
    Градусите бяха малко под 90.
    Пипах педала на газта по време на теста, да видя дали ще си проличи по графиката, мисля че тогава се случи минималната стойност, която се вижда на графиката, но не съм сигурен защото има големи закъснения като гледам другите параметри между това което се случва и реакцията на екрана.

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не е толкова важна температурата на мотора при която си правил измерването. По-важно е, колко време е изминало от момента на стартирането на мотора, защото на сондата и трябва време да загрее и така да заработи. Достатъчното време е около 5 минути (поне такива са ми спомените при мен). Тури още 5 за да си 100% сигурен и ако тогава пак сигналът не се разклати в диапазона 0 - 900 mV, сменяй я.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Сега направих подобно измерване при мен. При стартирането на мотора, температурата му беше 72 гр. (преди 1 час съм минал 40 км градско). Сондата влезе в режим на осмата минута след стартирането на мотора:



    Да се има впредвид, че и тази сонда не е в първа младост. Аз съм и навъртял към 50К и не е ясно, кога е сменяна преди това.

    Графиката е снета на празен ход и при работа на газ.
    Last edited by ecotronic; 16-04-2017 at 16:02.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27

    Default

    Мда, пробвах пак без да гася след карането, явно е за смяна.
    Каква да взема? В други теми четох, че препоръчват ls05?

    http://www.amavto.com/object.php?id=1269

    И да пробвам ли да ресетна адаптивните параметри, за да се оправи това тресене на студено щото ме дразни или да чакам да сменя сондата първо?

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Правилната сонда е bosch 0 258 006 190

    Няма смисъл да ресетваш нищо преди да си оправил сондата.

    Първо я смени и после ще стане ясно, каква е ситуацията с газовата.

    Тя вързана ли е към сондата?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Мда, пробвах пак без да гася след карането, явно е за смяна.
    Каква да взема? В други теми четох, че препоръчват ls05?

    http://www.amavto.com/object.php?id=1269
    Ако си баш Алфа маняк ш'си купиш оригинална сонда на БОШ. Иначе LS05 е от контингента на Ганьо, не постъпвай като него!!!
    Former Alfa owner.

  15. #30
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    От кога няма да сме като Ганьо.....
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •