Results 1 to 12 of 12

Thread: Alfa 145 проблем

  1. #1

    Default Alfa 145 проблем

    Здравейте съфорумци имам, проблем с работата на бензин с моята алфа 145 Боксер 1.4, от както сложих газов инжекцион и махнах катализатора ( по препоъка на газаджията), колата започна да мени обороти на бензин и гасне. На газ мени обороти,но не гасне. Когато я паля мирише на суров бензин. Ако някой има идея какво може да е проблем, ще съм благодарен да сподели.

    Един приятел със сервиз, които е далеч(от мен) ме посъветва да погледна гарнитурите на колекторите, че там можело да е проблема.

    Благодаря на отзовалите се!

  2. #2
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by Deimosa View Post
    Здравейте съфорумци имам, проблем с работата на бензин с моята алфа 145 Боксер 1.4, от както сложих газов инжекцион и махнах катализатора ( по препоъка на газаджията), колата започна да мени обороти на бензин и гасне. На газ мени обороти,но не гасне. Когато я паля мирише на суров бензин. Ако някой има идея какво може да е проблем, ще съм благодарен да сподели.

    Един приятел със сервиз, които е далеч(от мен) ме посъветва да погледна гарнитурите на колекторите, че там можело да е проблема.

    Благодаря на отзовалите се!
    Какво разбирате под - мени оборотите. Нормално, след стартиране, в зависимост от околната температура и температурата на двигателят, оборотите се вдигат до към 1500, след което падат до 800-900 за време и на порции зависещи от споменатите температури. Естествено не е нормално да гасне. Миризмата на неизгорял бензин може да идва от обогатената смес в режимът на бързо подгряване и липсата на катализаторът. След намеса(монтирането на ГИ), какво точно се получава е трудно да се гадае, особено при малкото инфо, което давате. Лампичката с дюзичка на таблото, свети ли ви?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #3

    Default

    Аз ходих при един майстор. Той я закачи за компютър и ми каза ,че имам богата смес а за оборотите стрелката варира нагоре надолу и гасне всеки път. А за лампичката на дюзата се задържа да свети 30-40 секунди след изгасяне на всички други. Смисъл такъв остава да свети след това се изгася. Ако не натискам педала за газта сама не може да държи обороти, ако я оставя сама драстично падат оборотите и започва да се мъчи все едно ще изгасне всеки момент. (все едно че работи на два цилиндъра) и следователно гасне след 40-50 секунди в мъки.

  4. #4
    Запален алфист kolchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Павликени
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    За съжаление колега не мога да ти помогна. И аз го имам същия проблем на същия двигател от няколко години. Само ще ти кажа че тази зима е карана почти на бензин и смених свещите. И сега като я запаля клати оборотите за около 3-4 минути, но поне не гасне като преди и след това се успокоява и всичко е ОК. Един майстор ми каза преди време че проблема идвал от ламбда сондата поради дългата работа на газ нещо ставало с нея, затова трябвало да се кара и на бензин. Абе неприятна история кат цяло.
    Alfa 156 1,9 JTDAlfa 146 1,3 BOXER
    LANCIA DEDRA 2.0Turbo 165HP
    Alfa 75 2.0
    EX

  5. #5
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    По принцип съм чувал, че 8 клапановите боксери в 145/146 имат малко нестабилна работа в началото студени на празен ход.

    До колко това е така и на какво точно се дължи не знам, но и при мен го има пропадането на оборотите първите 1-2 минути, като в началото като купих колата беше по-продължително и изразено, а сега напоследък - не чак толкова.

    Иначе от 80 хиляди км. е газифицирана конкретната кола, но тоя мотор добре понася газ и не би трябвало да има такива проблеми. Но има колеги, които много повече ги разбират тея мотори, така че те да се изкажат по-добре.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  6. #6
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Защо не си смениш сондата?
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  7. #7
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Честно казано, аз въобще не съм се и интересувал колко ли струва нова сонда, но не ме и бърка толкова за сега това, че сутрин "подгрявам" 1-2 минути

    Иначе за колегата, автор на темата да добавя - не би трябвало да има връзка с махането на катализатора, защото като се замислих при мен проблема намаля точно като си махнах катализатора и на негово място резонатор сложих - и тук не знам каква е логиката, но...
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  8. #8

    Default

    И аз да изкажа скромно мнение,боксера сондата не му влияе така като при туйн спарка тя е мн по-прост тип и или работи или не ....богата смес и играта в обороти най-вероятно са свързани,при боксера особено след газифициране мн често дюзите се позапушват почват за пикаят от там и мирише на бензин не изгаря добре другото е стъпковото моторче което се разглабя и продухва често и то прави проблеми и третото за което се сещам по слабо вероятно но също е възможно датчика за температура на входящия въздух......първо огледай маркучета вакуми и гофрата преди дросела често се пука да не смуче въздух от някъде допълнително мотора - боксера е доста чувствителен откъм навлизането на непредвиден въздух нова е което се сещам,радвам се ако съм бил полезен
    Alfa 145 1.4 t.s

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не съм запознат с конкретния мотор и с това дали компютърът му е адаптивен (какъвто е при TS), но ако е, то обикновено богата смес на бензин се получава заради бедна смес на газ.
    При това положение, правилната настройка на газовата обикновено решава проблема.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Компа на боксера е максимално прост. В първите минути и сондата не се следи. Ако проблемът се е появил непосредствено след монтиране на газовата, то е невъзможна диагноза дистанционно. Ако обаче е станало след известно време, то е много вероятно да става въпрос за инжектори. Изправен боксер работи много стабилно на празен ход. Швейцарците ползват един вместо тактов генератор.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #11
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Ипри мене свети лампата за дюза,като премина на газ...понякога свети и докато съм на бензин

  12. #12
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Това май си е чест проблем при газифицирането на дадена кола. Поне на много таксита съм го виждал...
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •