Results 1 to 15 of 69

Thread: Възкресяване на Алфа 155 - Много проблеми с тоци, мотора и липса на информация

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    29

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Ако питаш мен - не се занимавай, а пак си заболти дупката в маркуча. Маркуча от сепаратора си го пусни някъде надолу да си духа като на жигулаторче . Спестяваш си постоянно чистене на дебитомер, гофрирания му маркуч и дросела.
    Здравей колега,
    Не съм съгласен. В ниските режими картерната вентилация "смуче", а не "духа". Тоест си вкарваш доста боклук в мотора през маслото. Сега е момента в който да разясня, че малко куче няма да влезе в този маркуч, но съм виждал коли в много гнус в капака на клапаните когато маркуча е висял някъде. Освен това при този мотор вентилацията е зад дебитомера и това е взето в предвид в картата на екуто.

    Относно дебитомера, с новият дебитомер работеше добре за исвестно време, за сега го изключвам. Сега както се развали времето май ще съм в застой известно време, поне докато не се върне някоя от другите ми коли, че сега всяка е на някъде и разчитам само на алфата...
    Сексът е като снега, никога не знаеш къде ще те изненада, колко сантиметра ще е и колко време ще продължи...
    Горд собсвеник на: Лада 2108 '90, Волга ГАЗ 2410 '88, Fiat Punto 75 ELX '94, Lancia Dedra 1.8 8v LE '94, Alfa Romeo 155 1.8 8v '94

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Колега бих ти препоръчал да прегледаш налягането на бензина в рейката понеже имат и дерт с бензиновия регулатор. Ако той ти се ебава може да работи кофти като е студена и като е в ниските обороти. Паленето трудно също може да се дължи на него.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    29

    Default

    Здравейте колеги,

    Нямам много време да се занимавам с колата, но днес си намерих още една засада. Нямам ламбда сонда, буквално. Буксите са много старателно изолирани и няма нищо закачено на тях, което е много голям проблем, защото намирам само универсални ламбда сонди, а те са без букси. Та по същество, някой да има умряла лабда сонда за донор? Или поне информация колко е дълъг кабелът и от кой друг автомобил може да се взаимства донор? Също така гледам в ръководството, че ламбдата седи на катализаторът. Така ли е и каква е врътката да има ламбда без катализатор? Последният път като лягах под колата видях, че на негово място има резонатор, а крикът ми не вдига достатъчно, за да разгледам хубаво има ли къде да се пъхне сега ламбдата.

    П.п. Много не ми се дават 20-30лв за 2ра ръка ламбда в неизвестно състояние...
    Сексът е като снега, никога не знаеш къде ще те изненада, колко сантиметра ще е и колко време ще продължи...
    Горд собсвеник на: Лада 2108 '90, Волга ГАЗ 2410 '88, Fiat Punto 75 ELX '94, Lancia Dedra 1.8 8v LE '94, Alfa Romeo 155 1.8 8v '94

  4. #4
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default





    Тая май беше от типовия мотор/не става да я шибнеш на алфовия - тествано е и не върши работа/, но ако е за дължина на кабела и буксите - ще ти свърши работа. Ако я искаш - мини да я отнесеш.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    29

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Тая май беше от типовия мотор/не става да я шибнеш на алфовия - тествано е и не върши работа/, но ако е за дължина на кабела и буксите - ще ти свърши работа. Ако я искаш - мини да я отнесеш.
    Здравей колега,

    Моля те напиши си телефона на лично да се разберем кога и къде мога да я открадна тази сонда
    Сексът е като снега, никога не знаеш къде ще те изненада, колко сантиметра ще е и колко време ще продължи...
    Горд собсвеник на: Лада 2108 '90, Волга ГАЗ 2410 '88, Fiat Punto 75 ELX '94, Lancia Dedra 1.8 8v LE '94, Alfa Romeo 155 1.8 8v '94

  6. #6
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Колега, оправи ли колата ? Защото имам абсолютно същия проблем ! До 3000 оборота няма никакъв пауър а с леко подаване на газ между 1000 и 2000 оборота почва зверско придърпване все едно missfire.... оправя се ако пусна газта или подам до долу.....
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    29

    Default

    Здравейте отново на всички!

    След половин годишно киснене на колата в сервиза, най-накрая си имам рециклирано серво, което едва ли не работи, но пък съска поради липсващ тампон на оста за педала, описано е тук. Сега колата изобщо няма спирачки, поради тази причина се разсеях с АБС модулът и цялата кочина от просто нахвърляни кабели около него и сервото. Драмата с АБС-ът е описана тук. От много време си мислех да обърна внимание на гумата на всмукателният колектор на 2ри цилиндър, защото е много съмнително омотана с армирано тиксо и когато висях срязан червен кабел просто захвърлен до АБСът, при това влизайки зад изолацията на щита в посока зад колектора.... Време е за сваляне... А от долу кочина, едвам стигнах до болтовете му, при все факта, че до сега не съм работил по тази кола и всичко ми е ново. Планката на която се държат масленият сепаратор и регулаторът на бензина е в много абстрактна форма, като капак се държеше на свински опашки и тел, което обясняваше жестокото дрънкане зад мотора. По-забавното не е как ще изправя планката и как трябва да изглежда в оригинален вид, защото сега няма как се заболти на място, понеже регулаторът и сепаратора опират в колеткора, а къде е отишъл пластмасовият колектор и как на негово място се е оказал "Джелезен". Борбата продължава, сега се издирва гума за 2ри цилиндър, след като днес ми обявиха 36лв за китаец. Сепараторът се баня с меглио, поръчан е нов маркуч от сепаратора до маркуча преди дросела, че старият се разпада от поглед и чистене на много и много старо масло, защото селеноида на вариатора направо тече.

    Колега aRm, толкова дивотий си намирам всеки ден по колата, че ме съмнява да е причинен от едно нещо. Със сигурност, ако намеря нещо ще пиша!
    Сексът е като снега, никога не знаеш къде ще те изненада, колко сантиметра ще е и колко време ще продължи...
    Горд собсвеник на: Лада 2108 '90, Волга ГАЗ 2410 '88, Fiat Punto 75 ELX '94, Lancia Dedra 1.8 8v LE '94, Alfa Romeo 155 1.8 8v '94

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •