Results 1 to 15 of 69

Thread: Възкресяване на Алфа 155 - Много проблеми с тоци, мотора и липса на информация

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    29

    Default Възкресяване на Алфа 155 - Много проблеми с тоци, мотора и липса на информация

    Здравейте колеги, Христос Воскресе!

    Реших най-накрая и аз да си купя Алфа 155. След много обикаляне се спрях на една ужким запазена 155 1.8 8V 1994, но след това разбрах, че съм сбъркал! Накратко, колатя нямаше мощност, има(ше, защото я махам със зверски темпове) обикновена газова уредба и съответно на бензин много трудно държи празен ход, понякога не успява въобще да го задържи, играе с 20-50 оборота. Започнах с дежурното, кабели, свещи, масло, въздушен филтър, бензиновият не съм го сменил, защото трябва да го режа, но съм се засилил. Дебитомерът и маркуча между него и дросела бяха гърмяни, явно след кихане на колата. Сменени. Сега се събудиха няколко кончета, но като цяло колата я няма в ниските и средните и много неприятно тресе до 3000 оборота. Сега по същество. Ще съм много благодарен, ако някой сподели:
    - Схема на ел. инсталацията на мотора (намерих няколко копия на един документ, който много се цитира във форума, но частта с ел. схемата е с много лошо качество)
    - Живи данни за въпросният мотор (1.8 8V TS - 126hp)
    - Акъл какво най-често причинява този проблем(и)

    Аз за сега само съм махнал смесителя на газовата, емулатора на инжекторите и сега търся куплунга на Ламбда сондата, защото в МЕС я гледах, че дава 0.4V и няма промяна в стойностите, но ме съмнява да пречи точно тя, защото двигателя работи само в отворена верига (без ламбда корекция). Според мен проблемът е по-скоро електрически, защото се проявява в различна степен по различно време. Понякога работи, почти нормално. Благодаря предварително на отзовалите се!

    П.п. За да не пускам нова тема, някой знае ли какви са крушките на комбинираният уред на таблото? Тоест 1.2W и 2W, но с цокъл или без?
    Last edited by ocultist; 18-04-2017 at 09:14. Reason: Забраван!

  2. #2
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Чест проблем с подобни симптоми е повреден комутатор на едната запалителна бобина. Проверява се лесно като запалиш колата и ги откачаш един по един. Ако работят колата няма да загасне.
    Намират се под бобините.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    29

    Default

    Благодаря за насоката. Още щом свърша работа ще го тествам?

  4. #4
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Чест проблем с подобни симптоми е повреден комутатор на едната запалителна бобина. Проверява се лесно като запалиш колата и ги откачаш един по един. Ако работят колата няма да загасне.
    Намират се под бобините.
    Таз ако е феислифтова диагностиката минаваше само с 5 натискания на газта...
    Едно мерене на компресия също няма да е зле да се направи. Двигателя има и склонност/наклонност да си изяжда единия разпределителен вал...
    Бензиновия филтър ако нее сменян скоро/някога, е хубаво да се подмени че не се знае дали не е на тапа станал (имал съм такъв случаи)...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #5
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    За изяждането на вала съм съгласен. На мойта жбеше износена гърбицата н 1-ви цилиндър на изпускателния вал. Преди да го сменя имаше едно гадно придърпване между 1900 и 2300 оборота. Докато стигна до него ми се разказа играта да търся проблеми. Но със сигурност е добре да смениш свещите да провериш комутаторите, бубините и кабелите. Аз лично си смених и ламбдата и смея да твърдя че има гиляма полза от нея макар и да са писани мнения че на този мотор е все тая.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  6. #6
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,157

    Default

    Крушките на таблото са стандартни Т10 /без цокъл/ - за ватовете ще те излъжа.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  7. #7
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Крушките на таблото са стандартни Т10 /без цокъл/ - за ватовете ще те излъжа.
    Цокъла се води T05, 1.2W е крушката. За таблото става дума и часовници и т.н.
    Т10 са на габаритите в предните фарове.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •