Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 69

Thread: Възкресяване на Алфа 155 - Много проблеми с тоци, мотора и липса на информация

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Колега бих ти препоръчал да прегледаш налягането на бензина в рейката понеже имат и дерт с бензиновия регулатор. Ако той ти се ебава може да работи кофти като е студена и като е в ниските обороти. Паленето трудно също може да се дължи на него.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  2. #17
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    29

    Default

    Здравейте колеги,

    Нямам много време да се занимавам с колата, но днес си намерих още една засада. Нямам ламбда сонда, буквално. Буксите са много старателно изолирани и няма нищо закачено на тях, което е много голям проблем, защото намирам само универсални ламбда сонди, а те са без букси. Та по същество, някой да има умряла лабда сонда за донор? Или поне информация колко е дълъг кабелът и от кой друг автомобил може да се взаимства донор? Също така гледам в ръководството, че ламбдата седи на катализаторът. Така ли е и каква е врътката да има ламбда без катализатор? Последният път като лягах под колата видях, че на негово място има резонатор, а крикът ми не вдига достатъчно, за да разгледам хубаво има ли къде да се пъхне сега ламбдата.

    П.п. Много не ми се дават 20-30лв за 2ра ръка ламбда в неизвестно състояние...
    Сексът е като снега, никога не знаеш къде ще те изненада, колко сантиметра ще е и колко време ще продължи...
    Горд собсвеник на: Лада 2108 '90, Волга ГАЗ 2410 '88, Fiat Punto 75 ELX '94, Lancia Dedra 1.8 8v LE '94, Alfa Romeo 155 1.8 8v '94

  3. #18
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default





    Тая май беше от типовия мотор/не става да я шибнеш на алфовия - тествано е и не върши работа/, но ако е за дължина на кабела и буксите - ще ти свърши работа. Ако я искаш - мини да я отнесеш.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  4. #19
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    29

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Тая май беше от типовия мотор/не става да я шибнеш на алфовия - тествано е и не върши работа/, но ако е за дължина на кабела и буксите - ще ти свърши работа. Ако я искаш - мини да я отнесеш.
    Здравей колега,

    Моля те напиши си телефона на лично да се разберем кога и къде мога да я открадна тази сонда
    Сексът е като снега, никога не знаеш къде ще те изненада, колко сантиметра ще е и колко време ще продължи...
    Горд собсвеник на: Лада 2108 '90, Волга ГАЗ 2410 '88, Fiat Punto 75 ELX '94, Lancia Dedra 1.8 8v LE '94, Alfa Romeo 155 1.8 8v '94

  5. #20
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Колега, оправи ли колата ? Защото имам абсолютно същия проблем ! До 3000 оборота няма никакъв пауър а с леко подаване на газ между 1000 и 2000 оборота почва зверско придърпване все едно missfire.... оправя се ако пусна газта или подам до долу.....
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  6. #21
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    29

    Default

    Здравейте отново на всички!

    След половин годишно киснене на колата в сервиза, най-накрая си имам рециклирано серво, което едва ли не работи, но пък съска поради липсващ тампон на оста за педала, описано е тук. Сега колата изобщо няма спирачки, поради тази причина се разсеях с АБС модулът и цялата кочина от просто нахвърляни кабели около него и сервото. Драмата с АБС-ът е описана тук. От много време си мислех да обърна внимание на гумата на всмукателният колектор на 2ри цилиндър, защото е много съмнително омотана с армирано тиксо и когато висях срязан червен кабел просто захвърлен до АБСът, при това влизайки зад изолацията на щита в посока зад колектора.... Време е за сваляне... А от долу кочина, едвам стигнах до болтовете му, при все факта, че до сега не съм работил по тази кола и всичко ми е ново. Планката на която се държат масленият сепаратор и регулаторът на бензина е в много абстрактна форма, като капак се държеше на свински опашки и тел, което обясняваше жестокото дрънкане зад мотора. По-забавното не е как ще изправя планката и как трябва да изглежда в оригинален вид, защото сега няма как се заболти на място, понеже регулаторът и сепаратора опират в колеткора, а къде е отишъл пластмасовият колектор и как на негово място се е оказал "Джелезен". Борбата продължава, сега се издирва гума за 2ри цилиндър, след като днес ми обявиха 36лв за китаец. Сепараторът се баня с меглио, поръчан е нов маркуч от сепаратора до маркуча преди дросела, че старият се разпада от поглед и чистене на много и много старо масло, защото селеноида на вариатора направо тече.

    Колега aRm, толкова дивотий си намирам всеки ден по колата, че ме съмнява да е причинен от едно нещо. Със сигурност, ако намеря нещо ще пиша!
    Сексът е като снега, никога не знаеш къде ще те изненада, колко сантиметра ще е и колко време ще продължи...
    Горд собсвеник на: Лада 2108 '90, Волга ГАЗ 2410 '88, Fiat Punto 75 ELX '94, Lancia Dedra 1.8 8v LE '94, Alfa Romeo 155 1.8 8v '94

  7. #22
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Такава гумичка на Мало за метален колектор струваше 7-8лв клиент преди няколко години.
    Имай предвид, че за метален колектор са с еднакъв диаметър, а за пластмасов - с два различни.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  8. #23

    Default

    Мога да ти помогна с алуминиев колектор комплект с гумите на скромна сума..
    Alfa Romeo 164 2.0 TS 155 hp -Бивша
    Alfa Romeo 166 2.4 Jtd 140hp - Бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 TS - Бивша
    Алфата не е кола, това е страст !

  9. #24
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Тръгнахте в грешна посока. Колегата се уточни, че колата на газ е вървяла добре. Силно подозирам , че е карана само на газ. Освен, че е смукала въздух от сервото, а както разбирам още смуче от там, то проблемите идват от зацапаните дюзи и залежалия бензин. Газаджийското реле е също в заподозряните. Едно закачане на ЕЛКОН веднага ще покаже всички свещи и бобини как работят и няма нужда да се хвърля боб.
    И ще завърша с компа.
    Посочените проблеми ги имах с предишната.
    Реша ли да я оправя на бензин и опирах до дебитомера, който е 80% от компа при останалите. В мазето имам вече четири.
    Наложи ми се на Папаз Чаир на мина на бензин. Лежах под нея като животно да сменявам бензинов филтър , после дюзи......Криво ляво стигнах върха, защото бях само на 100 метра от него и си сложих обеца на ухото да не оставам без газ на тая кочина.
    Мина се година и с Пе6ката от Нови Искър си бърбориме за една от колите му. Той я запали, а тя досущ като моята трещи, не държи обороти и се държи отвратително. Той видя не много умното ми изражение и каза: Абе не знаеш ли, че компа му трябват поне няколко минути за да се адаптира на бензин!?
    А за останалото сте прави, но не ръчкайте прекалено, преди да сте отстранили причините, които са видими само на бензин, но на газ липсват!!!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #25
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    29

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Такава гумичка на Мало за метален колектор струваше 7-8лв клиент преди няколко години.
    Имай предвид, че за метален колектор са с еднакъв диаметър, а за пластмасов - с два различни.
    Големи благодарности колега! За малко да си купя грешната гума! Имаш ли номерът по ЕПЕР на гумата за алуминиевият колектор? По моят ВИН излиза, че оригинално колата е била с пластмасовият. Тази, която свалих от колата е f45мм, L=43мм.

    Quote Originally Posted by the_crazy_driver View Post
    Мога да ти помогна с алуминиев колектор комплект с гумите на скромна сума..
    Благодаря за предложението, прати ми моля те на лично цена, за да го имам впредвид, за сега предпочитам да намеря нови и оригинални

    ---------- Post added at 11:44 ---------- Previous post was at 11:36 ----------

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Тръгнахте в грешна посока. Колегата се уточни, че колата на газ е вървяла добре. Силно подозирам , че е карана само на газ. Освен, че е смукала въздух от сервото, а както разбирам още смуче от там, то проблемите идват от зацапаните дюзи и залежалия бензин. Газаджийското реле е също в заподозряните. Едно закачане на ЕЛКОН веднага ще покаже всички свещи и бобини как работят и няма нужда да се хвърля боб.
    И ще завърша с компа.
    Посочените проблеми ги имах с предишната.
    Реша ли да я оправя на бензин и опирах до дебитомера, който е 80% от компа при останалите. В мазето имам вече четири.
    Наложи ми се на Папаз Чаир на мина на бензин. Лежах под нея като животно да сменявам бензинов филтър , после дюзи......Криво ляво стигнах върха, защото бях само на 100 метра от него и си сложих обеца на ухото да не оставам без газ на тая кочина.
    Мина се година и с Пе6ката от Нови Искър си бърбориме за една от колите му. Той я запали, а тя досущ като моята трещи, не държи обороти и се държи отвратително. Той видя не много умното ми изражение и каза: Абе не знаеш ли, че компа му трябват поне няколко минути за да се адаптира на бензин!?
    А за останалото сте прави, но не ръчкайте прекалено, преди да сте отстранили причините, които са видими само на бензин, но на газ липсват!!!
    Бензинът го изключвам защото след като я взех колата изгорих всичкият и прекарах около 40 литра през резервоара. Аз не съм минал и 40км на газ на тази кола. Просто видях дебитомерът и разбрах, че няма никакъв шанс да остане обикновената газ. Сигурен съм, че гуменият тампон е бил основният виновник, защото е с много красива дупка и човекът, който я е изолирал си е бил натикъл ръцете в едно много тъмно място и е седял върху него докато е изолирал. Като капак после скобите са срязали армираното тиксо и все едно го е нямало.
    Сексът е като снега, никога не знаеш къде ще те изненада, колко сантиметра ще е и колко време ще продължи...
    Горд собсвеник на: Лада 2108 '90, Волга ГАЗ 2410 '88, Fiat Punto 75 ELX '94, Lancia Dedra 1.8 8v LE '94, Alfa Romeo 155 1.8 8v '94

  11. #26
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    29

    Default

    Ето го батко след баня.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails guma1.jpg   guma2.jpg  
    Сексът е като снега, никога не знаеш къде ще те изненада, колко сантиметра ще е и колко време ще продължи...
    Горд собсвеник на: Лада 2108 '90, Волга ГАЗ 2410 '88, Fiat Punto 75 ELX '94, Lancia Dedra 1.8 8v LE '94, Alfa Romeo 155 1.8 8v '94

  12. #27
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    29

    Default

    След няколко неуспешни опита да си купя нови гумички, реших, че не си заслужава за 30лв да си купувам колектор 2ра ръка, който няма какво да го правя и за невероятната сума от 16.50 си купих 18см силиконов маркуч SFS от една известна фирма с бързо хауди и се сдобих с 4 нови съединения. После установих, че якостните свойсвта на планката под колектора са съизмерими с тези на кашкавала и сравнително лесно и възстанових оригиналната форма. След това се захванах с гадаенето, кой маркуч, от къде и как трябва да минава под колектора и мисля, че ги уцелих. И да не съм определено стана по-подредено и по-достъпно за работа. Всичко беше старателно намазано с литиева грес на тънко, нови скоби Norma и умерено стягане до откат. Използвах момента да сменя селеноида на вариаторът, защото от него направо се лееше масло. Този, който сложих не знам колко работи, защото е 2ра ръка, но поне не тече (както се установи в последствие). Превързах половината ел. инсталация в опит да изгоня бай Ганьо, което доведе до загубата на болта на плюсовата клема. Даже си оправих шофьорското огледало, защото преди не искаше да слиза надолу. Сега слиза, вярно като натиснеш копчето нагоре, но без схема толкова, поне работи. Равносметката от цялата галимация до момента е, че колата върви, доста повече от Дедрата ми, но от друга страна не знам колко трябва да върви тази кола, обаче при плавно ускорение има присецване, което започва различно, понякога на 1500 оборота, понякога на 2000 и спира на 3000. Счупих копчето за стоповете и сега чека ми свети непрекъснато, а го отворих защото спирачките не светеха, сега светят. Стрелката на таблото за налягане на маслото сега се държи доста адекватно. Имам спирачки, макар, че педалът реагира малко ниско(друг е въпросът, че не помня когато я купувах къде реагираше), АБС системата работи нормално, направо не знам защо са я изключили... Утре ще се опитам да разбера защо не ми свети лампата на таблото за еку-то, все пак нямам ламбда сонда и тя трябва да свети непрекъснато, трябва да погледна дясното огледало, то не се движи надоре и надолу, нова стоп машинка, а ако успея да се доредя до подемник ще сменя и бензиновият филтър. Дайте предложения къде да дупча кюнците за ламбдата. също така ще съм благодарен да ми кажете от къде трябва да минава жилото за педала на газта, че при мен е звески опънато, а има и една скоба на него, която не е вързана никъде.

    П.С. Оригиналните съединения са 43мм, аз реших да ги правя 45мм и затова взех 180мм маркуч. Голяма грешка! Въпреки, че ми го изрязаха доста право +-1мм, а от другата страна си беше заводски отрязано, установих, че поне аз не мога да ги изрежа достатъчно прави (+-5мм) и въпреки, че всичко пасна, изглежда потресаващо грозно, затова не се скръндзайте като мен, а си сметнете поне 50мм на маркуч, за да можете после да го изравните.
    Сексът е като снега, никога не знаеш къде ще те изненада, колко сантиметра ще е и колко време ще продължи...
    Горд собсвеник на: Лада 2108 '90, Волга ГАЗ 2410 '88, Fiat Punto 75 ELX '94, Lancia Dedra 1.8 8v LE '94, Alfa Romeo 155 1.8 8v '94

  13. #28
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Евала за темата, ентусиазма и всичко останало!!!

    Не е лоша идея може би като обясняваш какво си правил да слагаш и по някоя и друга снимчица на нещата. Така темата ще стане много прегледна и полезна за всеки, на когото се наложи да мине по твоя път.
    Преди време това беше един вид стандарт за такива теми, и повечето такива стоят маркирани като важни - за да е по-лесно и удобно на съфорумците да намират нужното инфо и помощ. Понякога само една правилна снимка може да спести часове лутане и псувни
    Успех със съживяването - ще чакаме да я видим на живо сред посестримите й от сектата!!!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  14. #29
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    94г. може изобщо да няма чек на таблото - не го търси.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  15. #30
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Адмирации и от мен, колега! Определено пипаш чевръсто и с много разбиране. Бъди сигурен, че ще ти се отплати, в тея коли има много живец. Придърпването си им е болежка, на стария набор със стария дебитомер и вероятно причината е точно в дебитомера.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •