Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 69 of 69

Thread: Възкресяване на Алфа 155 - Много проблеми с тоци, мотора и липса на информация

  1. #61
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Аз в момента карам 156 ца с 2.5 шестак и свещите които и дават от производител са нжк платинум с 0.4 мм електрод. Колата я наследих с газова и карам и на газ като не намирам разлика в работата на мотора и при двете горива. Но важното е че колегата си е решил проблема без да влиза в някакви големи разходи. И другото важно нещо е ,че споделя как го е решил за да може и други да се възползват от неговия опит.
    Last edited by nedko87; 17-04-2018 at 11:18. Reason: Правопис
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  2. #62
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Интересното при мен е, че електродът ми беше на 0.9 -1мм .... И като ги натиснах разликата беше феноменална.... Може би от там идва основната разлика Вчера сложих нормални свещи и няма ядове. На 0.7мм са
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  3. #63
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Аз говоря за диаметър на електрода. Разстоянието при мен е около милиметър не съм го мерил.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  4. #64
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Ахааа.... Ами дано поне съм бил полезен на някой с подобен проблем, защото по точно описаните симптоми си е същата работа. Лек ден желая на всички и си карайте 155ците ! Мойта след месец влиза за цялостно пребоядисване живи и здрави. Заслужила си го е !
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  5. #65
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Имайте впредвид и това, че когато намаляването на луфта между електродите се отразява положително на работата на мотора, това може и да е показател за калпави кабели или бобини (влошена изолация).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #66
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Със сигурност от мотор до мотор има разлика, но аз съм точно на обратното мнение за иридиевите свещи с платинен електрод. На предния ми боксер като сложих такива и колата на газ беше неузнаваема в добрия смисъл. На празен ход беше като часовник. И за тях действително дават, че не се регулира хлабината. Но както се вижда от твоя опит и с нормални свещи пак стават нещата
    Напълно съм съгласен за свещите.Откакто сложих иридиум,колата заспа.Смених разбира се и кабелите,засега никви ядове.

  7. #67
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Напълно съм съгласен за свещите.Откакто сложих иридиум,колата заспа.Смених разбира се и кабелите,засега никви ядове.
    Абе хората са го открили много преди нас, единствено е необходимо да се вслушваме по-често в това, което казват по-опитните
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  8. #68
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Мисля да набия и една нова бубина за профилактика...

  9. #69
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Мисля да набия и една нова бубина за профилактика...
    Мда... Аз хубаво се похвалих, че няма ядове вече, но много леко се усеща пак от време на време клатушкането и смених бобините сега и тия дни и кабелите, че разбрах, че при скапани свещи се уврежда и всичко друго по веригата
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •