Results 1 to 11 of 11

Thread: Алфа 166 твърд маховик!?!

  1. #1
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default Алфа 166 твърд маховик!?!

    Гледах къде ли не, но така и не намерих това което ме интересува а именно:
    Някои има ли преки впечатления след монтаж на твърд маховик на 2.4 136 коня!?
    Мернах че има комплект заместител които е с пружини на феродовия диск.. Някъде гледах че можело да се сложи всичко от фят хгт...
    Интересувам се от всякакви вариации по заместване на демферния маховик общо взето.От какво може да се сложи и тн...
    (разни писания от сорта че ще се късат валове и взривяват скорости може да си спестите от сега )
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    До колкото съм чел тази маневра става при 1,9 моторите,за 2,4 не удържа.Явно въртящият момент си казва думата
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  3. #3
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Издирвам демферен маховик с феродов диск - фирясали Имам притискател и лагер Искам да събера композицията и по нея да издиря от кой бус това същото нещо но с твърд маховик ще стане за мен Не мисля че има разлика в размерите но ако има издирвам за 150коня С леки доработки ставал от бус vw или фиат Но искам да имам по какво да сравнявам
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  4. #4
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Издирвам демферен маховик с феродов диск - фирясали Имам притискател и лагер Искам да събера композицията и по нея да издиря от кой бус това същото нещо но с твърд маховик ще стане за мен Не мисля че има разлика в размерите но ако има издирвам за 150коня С леки доработки ставал от бус vw или фиат Но искам да имам по какво да сравнявам
    Да беше казал по-рано имаше ги налични... За жалост всичко замина преди време за желязо....
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #5

    Default

    Не че нещо но при bravo jtd 105 и хгт конверсията съединителя е бутащ, а в алфите са опъващи.

  6. #6
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Затова събирам сегашната композиция за да знам какво да направя по размери и функции Колега Узунов ти мина ли на твърд маховик
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  7. #7
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by Read View Post
    Не че нещо но при bravo jtd 105 и хгт конверсията съединителя е бутащ, а в алфите са опъващи.
    Тука има логика-евала колега...То и при превключването на различни коли,се усеща,кога пускаш газстта и се натиска съединителя!Браво!

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    512

    Default

    Quote Originally Posted by Read View Post
    Не че нещо но при bravo jtd 105 и хгт конверсията съединителя е бутащ, а в алфите са опъващи.
    Затова се се сменя и стойката на долната помпа. Тази конверсия я направих на 166 ТС-то. Ползвах съединител от селеспийд, защото е с лагер, не с лагер-помпа.
    Майстора, който ми прави конверсията беше слагал твърд маховик на дизеловото си Браво, но не беше доволен и си върна демпферния маховик.
    При мен няма никакви проблеми.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Темата е старичка но да питам някой стигнал ли е докрай с тази интервенция че ми предстои и на мен. В Ланча форума имаше за Капа слагана кутия от дизел на бензинова и май се коментираше и нещо за премахването на демферния маховик. Капа 2.4 си е същия мотор все пак.

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by kalin555 View Post
    Темата е старичка но да питам някой стигнал ли е докрай с тази интервенция че ми предстои и на мен. В Ланча форума имаше за Капа слагана кутия от дизел на бензинова и май се коментираше и нещо за премахването на демферния маховик. Капа 2.4 си е същия мотор все пак.
    Ако смяташ да си я караш,прежали едни 600-700 и приключваш.Миналата седмица го смених моя със друг от ударена кола,но почти нов.Все едно карам друга кола
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  11. #11
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by kalin555 View Post
    Темата е старичка но да питам някой стигнал ли е докрай с тази интервенция че ми предстои и на мен. В Ланча форума имаше за Капа слагана кутия от дизел на бензинова и май се коментираше и нещо за премахването на демферния маховик. Капа 2.4 си е същия мотор все пак.
    Нищо не става бате....:...те са го измислили....ако направиш твърда връзка, ще почне да ти страда силовото предаване, тампони ма мотор и т.н...жмела е голям....една голяма заблуда...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •