Results 1 to 4 of 4

Thread: Препоръчайте ми майстор за монтаж на усилвател на Алфа 166

  1. #1
    Запален алфист simvola's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    софия
    Posts
    115

    Default Препоръчайте ми майстор за монтаж на усилвател на Алфа 166

    Имам проблем при слушане на музика при пускане на диска появява се постоянен шум, като се увелеличава скоростта се увеличава и шума все едно си под тролейбусна линия .Усилвателя е чисто нов 5 канален Херц колоните също са нови херц ев 165л Също така и звука не е чист звучи като веф.

  2. #2
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Дай малко инфо!
    От къде вадиш сигнала за усилвателя?От ниско ниво,или от високо?От къде си прекарал сигнални я(чинч)кабела?Масата на усилвателя къде е хваната,и колко е дълъг кабела(масата към усилвателя)?
    Има много фактори от които могат да ти влияят на качеството...
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  3. #3
    Запален алфист simvola's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    софия
    Posts
    115

    Default

    Благодаря че се отзова колега ,монтажа на усилвателя го направиха в Авител сигнала е взет от ics с букса като вече се управлява предна и задна линия (при предишния усилвател RTO 6 канален имаше здрав бас но когато се настрои на предни колони звука беше в пълен обем след което като се минава към задни колони звука спираше ) Масата нямам идея къде е хваната другото което е странно е че се чува пукот все едно се набира телефон от този тип който е със шайба ,и затова ми трябва мнение от вещ техник който познава Алфата и правилния монтаж на усилвател.

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Някой не си е чел домашното.
    Ако усилвателя е в багажника, както е в 99% от случаите, тоИдват кабели от плеъра до отзад, а после обратно.
    Ето ти и класическата схема, за да видиш къде са се оакали:
    Входен сигнал от висико или ниско ниво по екранирани кабели до усилвателя, а от усилвателя до колоните поне 1.5 мм2. Екраните обезателно замасени. Силовият е добре да е поне 10-12 мм2.
    И идва ред на масата. Обикновено се взима от болт до усилвателя.
    Всякакво пукане, виене и прочие в синхрон с мотора показва, че някъде няма добра маса.
    Ако е несинхронно с мотора, то значи , че имаме самовъзбуждане. Пак търсиме по масите или входовете. Ако е изпълнена схема само с два канала за вход, то точно така ще прави. Ще свири само на предни или само на задни колони.
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •