Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 52

Thread: Ланди Ренцо Омегаз въпроси

  1. #16
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Oмегаз може да работи и без температурен датчик на изпарителя. Зависи за какъв район е била сложена уредбата.
    Явно само си пиша без да чете никой.

    ---------- Post added at 22:44 ---------- Previous post was at 22:33 ----------

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Оказа се, че системата няма температуран датчик. И преминаването става на време, според температурата. Тоест програмирано е колко време да работи на бензин, при определена външна температура. Това проблем ли ще е, като стане отрицателна външната температура? И до колкото видях, не се ползва OBD връзка между газовата и бензиновия компютър. Което ми е странно.
    Не разбирам на теб какво ти пука как е настроена системата и каква връзка с какво има.
    Системи с ОБД връзка със сигурност са започнали да се произвеждат доста след монтажа на уредбата ти.
    Температурен датчик може да се монтира винаги когато пожелаеш, а доколкото разбирам имаш доста по-належаща работа /по изпарителя/ от това.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  2. #17
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Много добре чета, какво си написал. Искам да натрупам малко информация, защото не разбирам от тези газови уредби, на Ланди.
    Казах и какво ми обясниха в сервиза. Че било настроено на време, тоест колко да работи на бензин, преди да премине на газ. От това дето знам от обща култура, датчика за температура на колата, може да покаже 40 (примерно), но при изпарителя да е по-малка. И както видях по схемите, компютъра на уредбата взима информация от датчика на двигателя. Това дали няма да окаже влиание на изпарителя? Искам инфомация от теб, защото не вярвам, на тия в официалния сервиз. Не съм обеден, че са достатъно кадърни. И ако трябва, да искам да се монтира температурен датчик. Защото климата у нас, е малко по-различен от този в Италия.

  3. #18
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Oтново,
    "ОМЕГАЗ" може да се ориентира кога да разреши преминаването:
    1. По температурен датчик на уредбата.
    2. По зададено време ако не е монтиран такъв.
    3. По информация от датчика на колата.

    Всеки един от начините може да бъде избран от менюто на софтуера и присъства в кабелажа. Ако ти желаеш да бъде монтиран Т.датчик на твоята уредба, то за тази интервенция не би трябвало да има проблем.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  4. #19

    Default

    Имам същият проблем с Ланди.Закарах е при един газаджия който е работил в Ланди.Изпарителят и се скапа от това прехвърляне на време,моята беше направена на 130 секунди и да прехвърля.Сега съм записал час за ремонт на изпарителя,ще и сложа и темп.датчик,защото изобщо няма и ще я настроят.Всичко ще дойде 160лв за Пловдив става въпрос.

  5. #20
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    130 секунди не е толкова малко ако температурите не падат под -10. Виж при по-студено време може би няма да му стигнат да се загрее водата достатъчно. Съдя по времето, за което моята кола се прехвърля
    Last edited by LYBRAtor; 19-01-2018 at 19:08.
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  6. #21

    Default

    Да но по добре да се направи с темп датчик.Да си си прехвърля на температура,иначе ще чакам изпарителя пак да здаде багажа.На Либрата газовата е на 7г. и до сега не съм имал проблеми,но там си е на тмп.на тази кола е на 3г.

  7. #22
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Определено ще е по-добре с темп датчик. Днес на -2 моята се прехвърли на 50градуса на водата, което е около 35-40 при изпарителя. Отне ѝ 5 минути и няма километър да се кара на бензин.
    Last edited by LYBRAtor; 15-01-2018 at 22:57.
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  8. #23

    Default

    Вчера я взех,наистина за 1 км прехвърля някъде ,ако знаех,че е на време щях да сложа темп.датчик много по рано.Преди да отиде изпарителе,но нищо.

  9. #24
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Аз говорех с друг майстор, тия в официалния не искам и да ги видя. Той ми показа на компютъра, при каква температура колко време работи, преди да прехвърли. Така че не е това причината, да ти замине изпарителя. А и по схемите дето дадоха тук колегите, се вижда че газовата следи по датчика на колата, каква е температурата на водата.
    А и като са замръзнали стъклата, доката ги почистиш и колата ще позагрее.

  10. #25

    Default

    Ти май наистина не четеш.Моята кола беше направена на време,не на температура.Сега я направих вече на темп.

  11. #26
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Ти не четеш. В системата е зададено колко време да работи, според температурата. Сега схвана ли? Това беше на моята газова, лично видях. Имаше дори 20 секунди, като време.

  12. #27

    Default

    При Радо до Бриколажа ли я кара?

  13. #28
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Не. Даже и не знам че има сервиз там.

  14. #29

    Default

    Пиши ми на лично къде я прави.Да знам ако нещо стане,защото в оторизираният не ми се ходи.

  15. #30
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Нареченски бани
    Age
    58
    Posts
    11

    Default

    Колега пиши адреса тук за да се ползва при нужда.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •