Results 1 to 10 of 10

Thread: Колата тресе и гасне

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Колата тресе и гасне

    Имам проблем с Алфа 164, която е на газ. Не държи ниски обороти, тресе и гасне на бензин, а на газ държи и оборотите играят.Съмняваме моторчето за празен ход или греша. Ако е то как се сваля и евентуално почиства?Благодаря предварително!

  2. #2
    Alfa Romeo 156 1,8TS
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Кърджали
    Posts
    89

    Default

    Наскоро имах подобен проблем. Смених бензиностанцията и се оправи всичко.
    Опитай преди да скочиш в голям филм с ремонти.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Алфа 164 , кой мотор, коя година , откога е проблема. Кога гасне -студена, топла, или .....? Нещо по- подробно инъче хвърляме боб.

  4. #4
    любител "АЛФИСТ" kkiko's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Добрич
    Posts
    130

    Default

    Момчета знаете ли какво ми се случи вчера?-Както карах ,по време на движение гръмна(не че и друг път не се е случвало),добре че бях с малка скорост-отивахме при гроба на Баща ми в гробището.И ни напред ,ни назад!Оказа се ,че е излязъл целия метален колектор ,назад към купето.И НЯМА палене,ни на бензин,ни на газ.Извадих всички свещи,почистих ги,регулирах разстоянието=0.8мм,наместихме колектора и всичко си дойде на мястото-държи си оборотите без забележка. И какъв е извода-когато е наред всичко с токовете=свещи,кабели,делка,дебитомер ,
    няма проблеми!
    Мечтател

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    И освен това ако си направите газовата като моята с плочка на дросела, а не на тъпия дебитомер никога няма да гърми. Трябва да я задавите ама както трябва че да кюфне. Оборотите са прекрасни , мотора работи тихо и равномерно и не гърми. Може да си палиш на газ или на каквото искаш няма грижи. За мен това е перфектно. За други може би няма да е защото в случая аз съм премахнал дебитомера и реално колата не може да се кара на бензин, но с подходящо емулиране не трупа грешки на компа, а всъщност колата съм я направил да си пали на бензин и да мога зимата да си я подгрявам на бензин и ако случайно ми свърши газтта мога да се придвижа до бензиностанция. С това се изчерпва изискването ми към бензиновата уредба. Не агитирам никой да си прави такива конверсии по колата защото са си играчка и капиталовложение с неясен резултат, но просто споделям как съм направил моята. Ако поста ми се сметне за спам нека бъде изтрит.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20160303_124535.jpg  

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by kkiko View Post
    Момчета знаете ли какво ми се случи вчера?-Както карах ,по време на движение гръмна(не че и друг път не се е случвало),добре че бях с малка скорост-отивахме при гроба на Баща ми в гробището.И ни напред ,ни назад!Оказа се ,че е излязъл целия метален колектор ,назад към купето.И НЯМА палене,ни на бензин,ни на газ.Извадих всички свещи,почистих ги,регулирах разстоянието=0.8мм,наместихме колектора и всичко си дойде на мястото-държи си оборотите без забележка. И какъв е извода-когато е наред всичко с токовете=свещи,кабели,делка,дебитомер ,
    няма проблеми!
    Ето , че се стига до извода, че първо трябва да се гледа периферията, а после да се ръчка. Щом се почви проблем, то първо е добре да се огледат нещата.
    От друга страна в момента има добри газови инжекциони, за никакви пара. Още повече, че основната тегоба по монтажа и я имате. Тя си е направо задължителна по вашите кораби. Разходът с един инжекцион и иридиеви свещи, които пък са абсолютно задължителни за каквато и да било газ, ще ви намали разхода с около 20 %.
    Замислете се!
    Само от това, че един приличен гърмеж може да ви излезе повече като пари е достатъчно да я сложите.
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Ми хубаво газов инжекцион , ма тия дето са за никви пари са боклуци. Още компютри и простотии по колата не искам и то като човек който се занимава с електроника. Отделно това което съм направил и показал нагоре в снимката е с разход 9 /100км. извън града по магистрала с 130-140 км. Едва ли газов инжекцион ще падне с още 20 %- абсурд. Още повече , че съм говорил с колеги с газови инжекциони на същата дето имат същия разход като моя. И отделно да си запалиш и тръгнеш на газ с ГИ особено през зимата няма как . При положение че до работа ми е 2,5 км. с ГИ ще карам половината време на бензин, което не ме кефи. Не казвам , че е по зле ГИ , но на кола която става и без него не си заслужава. Ако е с пласмасови колектори , МАФ сензор и други боклуци и няма тогава да ама инъче не . Това е мое мнение. Дотук имам 25 хил. км. на тая кола с тая плочка и с тая газова и нямам грижи , освен , че ми се скапа газов клапан, което няма връзка с типа на АГУ-то. Инъче което са писали колеги за свещи , кабели и прочие си е вярно и съм 100% съгласен. То това важи и ако си на бензин пак всичко трябва да е редовно за да е добре колата.

    П.С. Обаче автора на темата не писа нищо повече за неговия проблем.....?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •