Results 1 to 5 of 5

Thread: Въпрос за климатроник 156

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2015
    Posts
    63

    Default Въпрос за климатроник 156

    Колеги възможно ли е заради модула на климатроника да не се включва компресора? Смених го преди време понеже копчето за климатика на стария не работеше, и от тогава не съм го ползвал. Днес го заредихме с фреон, липсваха към 200гр., но като натисна копчето лампичката светва а компресора не тръгва изобщо. Като пусна климатика трябва перките на радиатора да тръгнат нали ? Колата е 156 2000г.

    ---------- Post added at 19:13 ---------- Previous post was at 19:09 ----------

    A освен това премериха буксата на компресора като натисна копчето вътре и нямаше ток.

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Може да е от копчето но по-вероятно да е някоя от защитите на компресора. Проверихте ли бушони, релета, пресостат и датчик за температурата какво показва
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2015
    Posts
    63

    Default

    Релето което е до акумулатора е наред, а за бушон не знам кой е и къде се намира? За другите неща не остана време.

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    щом ти светва лампичката по-вероятно е копчето да е в ред. Кажи каква ти е колата и ще те насочим кой бушон къде е. А пресостата ако е повреден, компресора никога няма да тръгне
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2015
    Posts
    63

    Default

    Ами момчета, оказа се че 15 амперовия бушон за запалката (изобразен с цигара на легендата), е свързан по някакъв начин с компресора на климатроника . Смених го и мисля че тръгна, защото като държа 2000 оборота на място падат до 1750 и си задуха доволно студено. Сега остава да проверя дали няма течове... Между другото докато си правех експерименти, покарах колата със свалена централна конзола(махагонова), и усетих някакво странно чувство на тишина Едно тропане/скърцане през повечето неравности, явно идващо от нея, изчезна изцяло. Сега обмислям да я уплътня/изолирам с нещо при слагането.. Само още един въпрос - нали знаете как се чува когато имате отворена врата и минавате по мокър път. При мен е нещо подобно, но вратата ми е затворена (предна дясна). Също така като карам извънградско, отдясно ми се струва доста по шумно (от вятър гуми и т.н.). Проверих уплътненията - всичко е наред. Въпроса ми е възможно ли е в самата врата шумоизолацията да се е отлепила в студовете, сякаш от тази зима е така? 156 2000год. е колата.
    Last edited by bsks; 25-04-2017 at 22:05.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •