Results 1 to 8 of 8

Thread: Шум (тропане) в лява греда/колонка

  1. #1
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default Шум (тропане) в лява греда/колонка

    Здравейте, от известно време ми прави впечатление, че имам някакъв паразитен шум в лявата колонка (греда) на колата. Някой сблъсквал ли се е с подобен шум и как го е оправил?

  2. #2

    Default

    дайте акъл как да си отворя багажника, че вчера ме домързя да отворя и "хлопна" капака, а както си беше долу просто го натиснах леко с ръка да се затвори и сега нито се отваря, нито се затваря. - натискам дистанционното или копчето в купето, но само премигват светлините все едно някоя врата не е затворена както трябва когато се опитваш да заключиш колата и толкова.

    Не може и да се отвори.Поне не става с ръка.Чудя се дали да не разкача акумулатора за малко и отново да закача.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #3
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    дайте акъл как да си отворя багажника, че вчера ме домързя да отворя и "хлопна" капака, а както си беше долу просто го натиснах леко с ръка да се затвори и сега нито се отваря, нито се затваря. - натискам дистанционното или копчето в купето, но само премигват светлините все едно някоя врата не е затворена както трябва когато се опитваш да заключиш колата и толкова.

    Не може и да се отвори.Поне не става с ръка.Чудя се дали да не разкача акумулатора за малко и отново да закача.
    Само с лазене в багажника. Откъм задните седалки. Седан ли беше или комби? Седана май имаше въженце за аварийно отваряне под задните седалки. Иначе комбито се влиза в багажника и до бравата има един щифт, който се натиска.
    Вероятно машинката ти е сдала багажа.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  4. #4

    Default

    Благодаря за съвета.

    Седан.

    Дано не е "сдала багажа".

    По-скоро мисля, че не е, а той по принцип багажника си иска едно леко "хлопване" и дори при леко затваряне с "хлопване" понякога не иска да се затвори и трябва второ по-силно "хлопване" на капака на багажника.
    Last edited by alfa racer GTA; 30-04-2017 at 11:42.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    141

    Default

    Явно имаш проблем с механизма ... моя се затваря мн меко без хлопвания....

  6. #6

    Default

    Или проблемът е с "настройката" на металната "кука"(скоба) за която се захваща този механизъм.

    Всъщност отворих си багажника - под задната седалка точно зад мястото на водача/шофьора като бръкнеш точно под ъгълчето на седалката до вратата има една корда която завършва с клуп(кръгче) което кръгче е на края на тази корда и като го дръпнеш отваря капака на багажника.

    Проблемът е или в жиците/тоците до ключалката или ако има корда е в кордата.

    В краен случай проблемът е в самият механизъм.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #7

    Default

    Проблемът е решен.Пречупени/прекъснати жици в гумения шлауф/маркуч който е от корпуса на колата(багажника) до капака.

    Лечението е смяна на пакета жици с нови или запояване на прекъснатите жици и изолирането на запоената част с термо-електроизолираща лента..

    Сега ми работят и отварянето на капака на багажника с дистанционното и копчето отвътре.

    Когато я купих копчето за багажника работеше само лятото.През късната есен излизаше в "зимна ваканция" и цяла зима не работеше.Като изкарах гумения жичковод -шлау от капака и "лъснаха" 2 прекъснати жички и 1-2 нагънати и усукани почти до прекъсване на жичките.

    Сега всичко е наред и няма никакъв проблем с отварянето на капака на багажника.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #8
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Тропането/скърцането се оказа, че е от уплътненията на вратата. При неравности явно се трие и скърца. След смазване със силиконов спрей всичко е наред

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •