Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 55

Thread: Проблем с климатроник?

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by ZaRoo View Post
    Климатика работи, винаги на 2 степен.
    Не мисля, че е така. При мен развърта на първа степен щом вдигне работно налягане в кондензатора. Така пише и в описанието.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by ZaRoo View Post
    Климатика работи, винаги на 2 степен.
    В интерес на истината аз откакто я помня тази алфа,от момента, в който е купена в България,климатика си работи все на максимална скорост перката.Никога досега не съм го чул да работи по леко, та затова се зачудих този майстор като ми каза за тези степени на перката.Благодаря ви все пак за отделеното време и се извинявам ако съм ви занимавал с глупости

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Vencislav999 View Post
    В интерес на истината аз откакто я помня тази алфа,от момента, в който е купена в България,климатика си работи все на максимална скорост перката.Никога досега не съм го чул да работи по леко, та затова се зачудих този майстор като ми каза за тези степени на перката.Благодаря ви все пак за отделеното време и се извинявам ако съм ви занимавал с глупости
    Като изключим климатика, перката върти ли на бавната скорост при работа на мотора?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    94

    Default

    Aз също го гледах филма с несработване на първата степен и мислех,че така трябва да се включва на втора.След смяната на резистора на блока при самата перка нещата си дойдоха на мястоИмам само едно питане стария резистор беше 22 ома а този е 18 ома има ли проблем в малката разлика.Засега всичко е наред с духането.
    Alfa Romeo 1.9 JTD TI ама не баш

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by toni7508 View Post
    Aз също го гледах филма с несработване на първата степен и мислех,че така трябва да се включва на втора.След смяната на резистора на блока при самата перка нещата си дойдоха на мястоИмам само едно питане стария резистор беше 22 ома а този е 18 ома има ли проблем в малката разлика.Засега всичко е наред с духането.
    Принципно с по-малката стойност на резистора, бавната скорост ще е малко по-бърза.

    Но силно се съмнявам, че цитираните стойности да са верните. При 18 Ома се съмнявам изобщо вентилаторът да може да развърти, тъй като токът през него ще е прекалено малък (около 0,5 A ). По-скоро бих приел за вярно 2,2 и 1,8 Ома.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Резистора е 0,23 Ома
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    По въпроса със скоростите на вентилатора при работа на климатика, ето, какво пише (в E-learn):

    Description
    The engine radiator and air conditioner condenser cooling system consists of one fan operated at two different speeds:

    the first speed is activated at a first coolant temperature level or at a certain air conditioner coolant pressure.

    the second speed cuts in at a higher temperature or pressure threshold.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не мисля, че е така. При мен развърта на първа степен щом вдигне работно налягане в кондензатора. Така пише и в описанието.
    Виж схемата де

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Виж схемата де
    Схемата я знам. Какво да и гледам?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25

    Default

    При мен и на двете си ми работят степените, и въпреки това, климатика и при двете, работи на 2 степен.

  11. #26

    Default

    Аз тотално се обърках вече.Какво да правя в крайна сметка.Да сменям ли този резистор, или ако не го сменя може ли да се получат някакви повреди по климатика.А да имате представа като пари как е или евтин.

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Vencislav999 View Post
    Аз тотално се обърках вече.Какво да правя в крайна сметка.Да сменям ли този резистор, или ако не го сменя може ли да се получат някакви повреди по климатика.А да имате представа като пари как е или евтин.
    Ако при тестовете работят двете степени за какво да го сменяш, втора употреба към 10 лв.
    Аз като я запаля моята и пусна климатика, като вдигна капака вентилатора вече върти и си върти постоянно без да спира.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Vencislav999 View Post
    Аз тотално се обърках вече.Какво да правя в крайна сметка.Да сменям ли този резистор, или ако не го сменя може ли да се получат някакви повреди по климатика.А да имате представа като пари как е или евтин.
    Първо се убеди, че резисторът ти е за смяна. Ако да, е силно пожелателно да го смениш, тъй като независимо дали бавната степен се ползва от климатика, тя се ползва от охлаждането на мотора. А за него не е никак добре да работи само с втората степен.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не мисля, че е така. При мен развърта на първа степен щом вдигне работно налягане в кондензатора. Така пише и в описанието.
    Точно така е, втората степен се включва ако мине определени градуси предимно в задръствания при градско или катерене на по-стръмни баири при извънградско каране.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  15. #30
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Точно така е, втората степен се включва ако мине определени градуси предимно в задръствания при градско или катерене на по-стръмни баири при извънградско каране.
    Това с градусите е ясно. Говорим затова, че освен в зависимост от температурата на мотора, двете степени на вентилатора се управляват и в зависимост от налягането в радиатора на климатика, което се регистрира от пресостата. А именно - при нормално работно налягане, което се получава малко след пускането на компресора, сработва втория праг на пресостата и се пуска първата степен на вентилатора. Ако се достигне третия праг на въпросното налягане, се пуска втората степен на вентилатора. Мисля, че има и четвърти праг, който, ако се надвиши, се изключва компресора.

    Напрактика налягането в радиатора на климатика и неговата температура са в пропорционална зависимост.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •