Results 1 to 13 of 13

Thread: Алфа 156 1.9 JTD - пуши, забива и едва върви

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    13

    Default Алфа 156 1.9 JTD - пуши, забива и едва върви

    Здравейте колеги,

    Утре съм на диагностика, но бих желал да попитам дали някой е изпадал в подобна ситуация.

    Алфа 156, 1.9 JTD, 105 магарета

    Мисля, че има някакво запушване, защото от време на време едва-едва тръгва и набира мега бавно. А отзад - пуши да си ....... майката. Дори гасне, ако не тръгна на високи обороти и полу-съединител, което не е много приятно. Понякога отнема повече време, докато започне да се движи нормално автомобилът. Като цяло, откакто е купена колата, се кара само с "хубаво" (скъпото) гориво или на ОМВ, или на Лукойл. От места, от които никога не е имало проблем. Проблемът преди беше рядкост и не е от местата, откъдето зареждам. Но сега зачести. А тази сутрин трябваха едно 10-15 км (по околовръстното), за да отпуши.

    Утре ще сменя и горивния филтър, понеже не знам след зимната нафта по бензиностанциите какво му е състоянието.

    Пускам темата с цел проучване, може някой да е имал същия проблем и я дюза (към това клоня), я нещо друго.

    Занапред съм планирал и едно водородно прочистване на двигателя (или там както се нарича ). Гледам масово се прави в момента. Ще бъда благодарен и за информация, яко някой е минавал такава процедура - дали има някакъв положителен ефект.

  2. #2
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by svetkos_ View Post
    Здравейте колеги,

    Утре съм на диагностика, но бих желал да попитам дали някой е изпадал в подобна ситуация.

    Алфа 156, 1.9 JTD, 105 магарета

    Мисля, че има някакво запушване, защото от време на време едва-едва тръгва и набира мега бавно. А отзад - пуши да си ....... майката. Дори гасне, ако не тръгна на високи обороти и полу-съединител, което не е много приятно. Понякога отнема повече време, докато започне да се движи нормално автомобилът. Като цяло, откакто е купена колата, се кара само с "хубаво" (скъпото) гориво или на ОМВ, или на Лукойл. От места, от които никога не е имало проблем. Проблемът преди беше рядкост и не е от местата, откъдето зареждам. Но сега зачести. А тази сутрин трябваха едно 10-15 км (по околовръстното), за да отпуши.

    Утре ще сменя и горивния филтър, понеже не знам след зимната нафта по бензиностанциите какво му е състоянието.

    Пускам темата с цел проучване, може някой да е имал същия проблем и я дюза (към това клоня), я нещо друго.

    Занапред съм планирал и едно водородно прочистване на двигателя (или там както се нарича ). Гледам масово се прави в момента. Ще бъда благодарен и за информация, яко някой е минавал такава процедура - дали има някакъв положителен ефект.
    Не се занимавай с глупасти, ами си смени дебитомера с нов Естествено след потвърждение на проблема с компютърна диагностика.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  3. #3
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Първо му изключи буксата на дебитомера и виж как е, пък тогава купувай друг. От съсипан дебитомер не ми се включваше турбото и на 3-та скорост не вдигаше повече от 2000 оборота.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    13

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Не се занимавай с глупасти, ами си смени дебитомера с нов Естествено след потвърждение на проблема с компютърна диагностика.

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Първо му изключи буксата на дебитомера и виж как е, пък тогава купувай друг. От съсипан дебитомер не ми се включваше турбото и на 3-та скорост не вдигаше повече от 2000 оборота.
    Благодаря много и на двама ви. Като стана въпрос за дебитомер, веднага се разрових и точно това смятам да направя - да тествам, ако довечера явлението се появи отново, за да усетя реално дали има разлика. И ако е от него, значи е тръгнал, което пък означава - смяна.

  5. #5

    Default

    всички забравяте един датчик - за налягането в смукателния колектор

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    С умрял дебитомер принципно не вдига над 2000 оборота и изобщо не пуши. Проблемът на колегата е някъде другаде и ще си го види на диагностиката
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  7. #7

    Default

    Затапи си ЕГР а и пробвай, как е колата, ако не можеш сам иди на сервиз, за твоята кола е необходимо само хардуерно затапване. Процедурата е около 20-30 лв.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Попово
    Posts
    79

    Default

    Според мен също,както е споделил колегата thecleaner е да пробваш първо със затапване на ЕГР-а.Трябва ти само една ламаринка.Моят беше затапен,махнах ламаринката, почистих го и след няколко километра пробег едни пушеци,няма мощност,едва я прибрах в гаража.Сложих ламаринката и всичко е 6.

  9. #9
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    С умрял дебитомер принципно не вдига над 2000 оборота и изобщо не пуши. Проблемът на колегата е някъде другаде и ще си го види на диагностиката
    Да, бе, не пуши
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  10. #10

    Default

    Има нещо такова,защото моя (на 156цата),когато сдаде багажа само спря да върви и не пушеше.Извадих буксата и тръгна,но пак не пушеше повече от нормалното.Явно зависи какво и колко се е прецакал.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #11
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Има нещо такова,защото моя (на 156цата),когато сдаде багажа само спря да върви и не пушеше.Извадих буксата и тръгна,но пак не пушеше повече от нормалното.Явно зависи какво и колко се е прецакал.
    Когато дебитомера сдаде багажа, ЕКУ то получава показания за количеството постъпващ въздух, които го лъжат че въздух няма. Съответно то ограничава подаването на гориво. Затова и колата не вдига повече от 2000 оборота и няма как да запуши.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    13

    Default

    Ето ме отново. Малко се позамотах и едва днес закарах колата на сервиз. Според компютъра - ЕГР. Затапили са го. Записана е грешка и с датчика на коляновия вал, та и него сменям.

    Реално утре би трябвало да усетя как е колата, защото има и други неща, които исках да оправят.

    Още веднъж - много благодаря на всички, които отделиха от времето си и споделиха от своя опит.

  13. #13
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by svetkos_ View Post
    Ето ме отново. Малко се позамотах и едва днес закарах колата на сервиз. Според компютъра - ЕГР. Затапили са го. Записана е грешка и с датчика на коляновия вал, та и него сменям.

    Реално утре би трябвало да усетя как е колата, защото има и други неща, които исках да оправят.

    Още веднъж - много благодаря на всички, които отделиха от времето си и споделиха от своя опит.
    Е то, ако се сменят датчици при всяка записана грешка...."еба другарко".
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •