Results 1 to 6 of 6

Thread: Жабката по средата на таблото

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    24

    Default Жабката по средата на таблото

    Колеги, някой може ли да снима отворена жабката на таблото. Моята откакто съм взел колата не се отваря и ми се ще да видя какви са механизмите по самата жабка и по капака на жабката, за да мисля вариант да я отворя. Интересува ме ще се налага ли да свалям таблото или има и по-лесен начин. Трябват ми снимки на пантичките и на ключалката.
    ПС: Ако някой знае как да я отворя без да троша нищо да не се срамува и да сподели

  2. #2
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Ето няколко снимки колега.
    Няма как да свалиш жабката без да я отвориш,тъй като винтовете които я закрепят са вътре в нея и са 4 на брой.
    Пробвай с някаква тънка метална пластинка да избуташ езика който съм ти снимал.
    Може да пробваш също да натиснеш капака отгоре, и след това натисни бутона за отварянето,ако има нещо в нея което притиска капака,езичето неможе да се прибере.
    Успех!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20170506_221305.jpg   IMG_20170506_221137.jpg   IMG_20170506_221014.jpg  
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  3. #3
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by dakata View Post
    Ето няколко снимки колега.
    Няма как да свалиш жабката без да я отвориш,тъй като винтовете които я закрепят са вътре в нея и са 4 на брой.
    Пробвай с някаква тънка метална пластинка да избуташ езика който съм ти снимал.
    Може да пробваш също да натиснеш капака отгоре, и след това натисни бутона за отварянето,ако има нещо в нея което притиска капака,езичето неможе да се прибере.
    Успех!
    С пластина от луфтомер .
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  4. #4
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Значи може да стане и без пластина, ако е здрав механизма, а той 99% е здрав, просто пружинката е омекнала.
    Трябва да натиснеш копчето, като в същото време да повдигнеш останалата част от капака с копчето както е натиснато. Идеята на механизма е след като натиснеш копчето, желязната пластинка (не се вижда на снимките по-горе, тя е под бравичката, снимана от колегата) , която играе роля на пружина да ,,изтреля" нагоре капака. Но като омекне не се получава и трябва да ѝ се помогне.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  5. #5
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Натискаш бутона надолу и отваряш с отверка отстрани На двете ми алфи не се отваряха сами и съм подложил пружини от химикал на един от винтовете държащ жабката
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  6. #6
    започва да се пристрастява ReteR's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    30

    Default

    Натисни силно бутона за отваряне и много рязко си дръпни ръката. При мен това помага.
    Alfa Romeo 166 Face 2.4JTD - 150 '04
    Fiat Bravo 1.6 16V - 103 '99

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •