Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: Пушеци

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    96

    Default Пушеци

    Здравейте, колата се кара предимно в София и има няма 100км градско и почва да дими като кумин из улиците? Несъм видял друг автомобил да дими така, хората и се чудят на тази кола какво и е? Ако я изкарам на дълъг път ще се оправи, но не ми се вижда нормално това изобщо да си измислям маршрути на 100 км! Махнати са егр,ДПФ и пеперуди.При вашите как е?
    ALfa Romeo 166-2.4 JTD 99

  2. #2
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Remap има ли ?
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    96

    Default

    Quote Originally Posted by maxaaa9 View Post
    Remap има ли ?
    Няма ремап, в момента гори и повече нафта, ауспуха се нагрява здраво,но няма как да си завърши регенерацията.
    Last edited by athilaaaaa; 10-05-2017 at 20:56.
    ALfa Romeo 166-2.4 JTD 99

  4. #4
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    До колкото съм запознат след премахване на всички тези евро карантии се прави ремап за баланс на смесите. Ако пуши значи няма добро изгаряне (въздух ,гориво трябва да са с оптимални количества). Поправете ме ако греша.
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    А върви ли нормално като я нариташ ?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by athilaaaaa View Post
    Няма ремап, в момента гори и повече нафта, ауспуха се нагрява здраво,но няма как да си завърши регенерацията.
    Чакай малко, каква регенерация-нали е с премахнат дпф?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    96

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Чакай малко, каква регенерация-нали е с премахнат дпф?
    Махнат е , компютъра се лъже, че е уж има Дпф и така си пуска регенерации. Така ми обясни човека който го маха.
    ALfa Romeo 166-2.4 JTD 99

  8. #8
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Доколкото знам компютърът трябва да се лъже, че изобщо не е имал дпф за да не стартира регенерации.Виж си нивото на маслото, тъй като може да връща нафта в него.Най вероятно просто са ти махнали физически дпф-а, и са те излъгали, че всичко е ок!Платиха ли ти за дпф?
    Отиди някъде където разбират, че заради дпф може да хвърлиш двигател.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    96

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Доколкото знам компютърът трябва да се лъже, че изобщо не е имал дпф за да не стартира регенерации.Виж си нивото на маслото, тъй като може да връща нафта в него.Най вероятно просто са ти махнали физически дпф-а, и са те излъгали, че всичко е ок!Платиха ли ти за дпф?
    Отиди някъде където разбират, че заради дпф може да хвърлиш двигател.
    На дпф вътрешността е махната и на практика си стои гърнето само за украса.Платено ми е за ДПФ. Всички тези процедури са правени в Лисан Сервиз.
    ALfa Romeo 166-2.4 JTD 99

  10. #10
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Димеше ли преди тези процедури?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  11. #11
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Принципно в Лисан съм чувал добри отзиви, винаги може да има изключения разбира се, но все пак не ми се вярва да са осрали софтуера чак толкова. Все пак е добре да потърсиш една диагностика в някой друг форумен сервиз и второ мнение на специалист.

    Пс Не отговори на въпроса ми по-горе. Върви ли като я смачкаш с всичката газ. Да не би да имаш проблем с турбо или турбопътища. Някак е странно да движиш 100км и след това да се оправи от самосебе си. Ако да речем че се затлачва геометрията е възможно това, но все пак трябва да има логическа причина за това, а и няма да върви нормално, ще играе налягане или няма да надува достатъчно и т.н.
    Потърси второ мнение, някой да ти види файла какво е пипано ако нямаш механични забележки.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    96

    Default

    Колата си върви нормално и се пуска в регенерация след като измина 2-3 км и позагрее(но не винаги), но неможе да я завърши тук в София и така при следващите паления пак опитва и пак, докато не я завърши. Пуши много бял дим и се нагрява ауспуха. Т.е прави чести регенерации през 100-150 км градско. Питането ми по скоро беше вашите толко ли често влизат в тия пушилки или изобщо невлизат ?
    ALfa Romeo 166-2.4 JTD 99

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Абе човек,ясно ти се каза,че НЕ ТРЯБВА да прави регенерации изобщо,защото не трябва да знае,че е имала дпф.Или не е премахнат софтуерно дпф-а,или не са го премахнали добре.При всички положения имаш софтуерен проблем.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  14. #14
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Моята е с премахнат и изключен дпф, никога не е влизала в такъв режим след това.
    Иди на друг сервиз да ти пипнат софтуера и да те чипнат леко, ще видиш колко по-приятна става за каране колата. Така и така ще пипат, поне да огледат нещата и с егр-а, че може и там да има пропуски.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #15
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Най добре се върни в същия сервиз и ги накарай да си оправят нещата за които предполагам са ти взели парите.Разбери, че когато няма дпф не трябва да има и регенерации.Доколкото съм запознат -регенерацията е вкарване на нафта във филтъра, която трябва да изгори в него и да изхвърли натрупаните сажди.Нали се сещаш какво става след като нямаш дпф-най много да се запалиш!
    Last edited by stu; 11-05-2017 at 16:09.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •