Results 1 to 9 of 9

Thread: Тресе при тръгване алфа 147

  1. #1

    Default Тресе при тръгване алфа 147

    Здравейте колеги. Проблемът ми е следния преди няколко дни си смених съединителя и маховика. След каране около 200км колата започна да тресе повече пт обичайното тресенето се повява при потегляне на първа на полу съединител или на задна на по високите предавки при смяната им се осеща леко.и педала трепери при натискане до средата.колата е ар 147jtd-m 140к.с.ако имате идеи помагайте

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Kocko147 View Post
    Здравейте колеги. Проблемът ми е следния преди няколко дни си смених съединителя и маховика. След каране около 200км колата започна да тресе повече пт обичайното тресенето се повява при потегляне на първа на полу съединител или на задна на по високите предавки при смяната им се осеща леко.и педала трепери при натискане до средата.колата е ар 147jtd-m 140к.с.ако имате идеи помагайте
    Ми дай инфо, какъв съединител сложи, къде го монтираха, маховика как беше и т.н.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3

    Default

    Valeoa е комплекта маховика е двойно подсилен във авто сервиз го слагаха тези дни ще отида до сервиза да я видят ппц но ако някой може да ми каже какъв е проблема ще е супер

    ---------- Post added at 21:27 ---------- Previous post was at 21:24 ----------

    Частите са чисто нови забравих да кажа

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Вероятно е от лагера.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5

    Default

    Може ли за 200км и да се прецака при положение че е нов

  6. #6
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    И аз съм с подобен проблем след подобна интервенция, само, че при мен го имаше и преди смяната.. И се проявява при загрял мотор.

  7. #7

    Default

    При мен на загрял и не загрял си е така четох във една друга тема че се появява от съединителя на алтернатора и ще го проверя тези дни да видим дали е от там

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Kocko147 View Post
    При мен на загрял и не загрял си е така четох във една друга тема че се появява от съединителя на алтернатора и ще го проверя тези дни да видим дали е от там
    Правилно си се насочил. Виж си и шайбата на вала

  9. #9

    Default

    Как се проверява какви са и признаците,че е за смяна?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •